Akční Iron Man 3 stále vede návštěvnost kin

- Téma autor: Michal Burkoň

V čele žebříčku návštěvnosti tuzemských kin je už podruhé akční podívaná Iron Man 3 s Robertem Downeym Jr. v hlavní roli. O víkendu ji zhlédlo 62.471 diváků a utržila 7,5 milionu korun.

Podle informací Unie filmových distributorů je na druhém místě další novinka, páté pokračování parodické série Scary Movie, která tentokrát cituje hororová díla typu Paranormal Activity či oscarovou Černou labuť nebo poslední Planetu opic. O víkendu ji v kinech vyhledalo 14.384 diváků.

Na třetí příčce jsou animovaní Croodsovi, za ní premiérově uvedená Velká svatba a pátou pozici obsadila akční sci-fi Nevědomí s Tomem CruisemOlgou Kurylenkovou a Morganem Freemanem v hlavních rolích.

Do první desítky divácky atraktivních snímků se z tuzemské produkce dostal animovaný Čtyřlístek ve službách krále a Troškovy Babovřesky obsadily deváté a desáté místo.

Scary Movie 5

Scary Movie 5,zdroj:Forum film

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.