Velký Gatsby vede tabulku návštěvnosti, přilákal 32.046 diváků

- eXtra kiNo autor: Michal Burkoň

Do čela žebříčku návštěvnosti tuzemských kin se vzápětí po premiéře dostala nová verze románu Velký Gatsby s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. O víkendu přilákala 32.046 diváků, kteří v pokladnách nechali 4,6 milionu korun. Tento snímek odsunul na druhé místo dosud vedoucí akční podívanou Iron Man 3 s Robertem Downeym Jr. Ta si na své konto připsala dalších více než 18 tisíc diváků - dosud ji vidělo 210.434 lidí, tržby činí téměř 31 milionů korun.

Tobey Maguire, Elizabeth Debicki, Joel Edgerton ve filmu Velký Gatsby

Tobey Maguire, Elizabeth Debicki, Joel Edgerton ve filmu Velký Gatsby,zdroj: Warner Bros

Podle informací Unie filmových distributorů skončila na třetím místě pohádka Pavla Göbla Kovář z Podlesí, v níž titulní roli ztvárnil Bolek Polívka. Za ní je páté pokračování parodické série Scary Movie, která tentokrát cituje hororová díla typu Paranormal Activity či oscarovou Černou labuť nebo poslední Planetu opic. První pětici uzavírá akční sci-fi Nevědomí s Tomem CruisemOlgou Kurylenkovou a Morganem Freemanem v hlavních rolích.

Z domácí tvorby skončil animovaný Čtyřlístek ve službách krále jedenáctý a Troškovy Babovřesky hned za ním.

Iron Man 3

Robert Downey Jr. ve filmu Iron Man 3,zdroj:Falcon

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.