Přehlídce nejnovějších trailerů vévodí Pixels a katastrofický film San Andreas

18. 3. 2015 22:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Přehlídce nejnovějších trailerů vévodí Pixels a katastrofický film San Andreas Zdroj: Archiv

Pixely, Hotel Transylvania 2, nebo další animovaný trhák Inside Out, takové jsou trailery posledního týdne, které spojuje především zábava pro teenagery a komediální žánr. Nabízíme vám přehled těch nejzajímavějších filmových ukázek.

Asi největší zájem vzbudil trailer k chystanému filmu Chrise Columbuse Pixels (Pixely), který se v kinech objeví v druhé polovině letních prázdnin. Snímek přitáhl nejvíce diváků především z herní komunity, což vzhledem k tématu a Pac-Manovi, který likviduje New York je logické. Na druhou stranu lze předpokládat, že vzhledem k tomu, že snímek produkuje firma Adama Sandlera Happy Madison, půjde především o komedii. Sandler má ke hrám ve filmu docela blízko, v roce 2006 produkoval ve své společnosti třeba opravdu hodně fekální komedii Grandma´s Boy o partě beta testerů v jedné herní vývojářské firmě.

Pixels jsou však mnohem větším velkofilmem, jsou hodně o tricích a kupodivu se Sandler (hrající jednu z hlavních rolí) inspiroval krátkým nezávislým a stejnojmenným snímkem z roku 2010. Fakt, že scénář k filmu napsal Tim Herily, slibuje fanouškům Sandlera, že půjde opět o pro něj velmi typický styl humoru, který nevoní úplně každému. Columbus by však nekontrolovatelné energii populárního komika měl dodat řád a novinka Pixels by mohla tak více rodinným snímkem. Zápletka o tom, kterak NASA pošle do vesmíru sondu s hrami z konce osmdesátých let, coč si mimozemšťani vyloží špatně a pošlou na nás oživlé postavičky z her, nezní úplně špatně.

Hotel Transylvania z roku 2012 má se Sandlerem také hodně společného. Animovanou strašidelnou pohádku spoluprodukoval a navíc namluvil postavu Drákuly. Nyní se vrací ve dvojce, která podle všeho slibuje opět  zběsilou podívanou a poněkud netypický humor pro příběhy pro nejmenší. Pravdou je, že Hotel Transylvania 2 je z ukázky hodně drsný. Dědeček Drákula chce "rozlítat" svého vnoučka tím, že jej prostě hodí z vysoké věže dolů na zem.

Další animák  s názvem Inside Out nabízí určitě korektnější humor a nelze očekávat, že bude nějak kontroverzní. Za vznikem totiž stojí studio Pixar patřící do stáje Walta Disneyho. Kdysi progresivní přístup pixarovské generace je pryč, firma produkuje prostě jen další komerčně velmi chytře vybalancované CGI filmy. Od snímku Inside Out si však slibujeme přeci jen trochu lepší a originálnější přístup. 

Pixar se rozhodl podívat do hlav lidí způsobem, který trochu připomíná Křečka v noční košili. Představte si mozek jako ohromný velín, kde se u počítačů rozhodují malinkatí tvorové, jaké nám nadělí emoce. Docela vtipné, nemyslíte?

Vypadá to, že se vrací éra katastrofických filmů. Žánr zničený jako třikrát přejetý zajíc těžkotonážním truckem však stále dokáže díky vizuálním efektům a nějakému hlavnímu hrdinovi, dostat do kina masy diváků. Tím nyní bude Dwayne Johnson, který studiím dokáže stále vydělat mraky peněz a tématem bude zemětřesení. San Andreas slibuje dostatečně pitomou zápletku, aby to byl hit.

Přestože ve filmu lehne hodně domů a mostů, film netočil Emmerich! Na květnovou premiéru se ovšem těšíme.

Zdroje: YouTube , Cïnemablend

ČLÁNKY O FILMU

Hotel Transylvánie 3? Vlastně se to dalo čekat

Hotel Transylvánie 3? Vlastně se to dalo čekat

3. 11. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

První film o hotelu pro strašidla Hotel Transylvania byl překvapivě výbornou komedií. Nedávno uvedená dvojka sice nepřekvapila už ničím, ale stále solidně bavila. Je tedy jasné, že když se k tomu přidají tvrdá data návštěvnosti kin, musí logicky vzniknout i další díl. Studio Sony dnes oznámilo, že trojka dorazí do kin v září 2018.
Hotel Transylvánie 2 - recenze proklatě zábavného animáku

Hotel Transylvánie 2 - recenze proklatě zábavného animáku

25. 9. 2015 | Recenze | Vojtěch Karlík

Máte děti? Sami sebe považujete za zábavného a chcete se všichni společně odvázat? Jděte na druhý díl Hotelu Transylvánie. To není reklamní slogan, ale stručný souhrn pocitů, kterých se autor tohoto textu dočkal poté, co se svým šestiletým synem viděl tento film za jeden den dvakrát. 
Hotel Transylvania 2 přispěchal s vtipným trailerem

Hotel Transylvania 2 přispěchal s vtipným trailerem

13. 3. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Hotel Trasvylvania byl hodně vydařený a fakt zábavný animovaný film o tom, jak kdesi v Rumunsku stále žije Dracula se svojí dcerou. Do jeho hotelu pro strašidla se přimotá člověk a o legraci je vystaráno. nyní se chystá dvojka a tvůrci zveřejnili velmi vtipný trailer.
Bondovka Skyfall opět vede žebříček návštěvnosti kin

Bondovka Skyfall opět vede žebříček návštěvnosti kin

6. 11. 2012 | Dokina.cz | Michal Burkoň

Na čtvrt milionu lidí během dvou týdnů v českých kinech zhlédlo nejnovější bondovku Skyfall. O víkendu si na konto připsala 75.344 diváků, kteří v pokladnách nechali 11,1 milionu korun. Druhé místo obsadil podle informací Unie filmových distributorů americký animovaný snímek Zvonilka: Tajemství křídel, jemuž stačilo 11.630 lidí.
Hotel Transylvánie - recenze

Hotel Transylvánie - recenze

7. 10. 2012 | Recenze | red

Jáchym Kraus, který hraje rebela Patrika Hájka v příštích dílech políbí svou spolužačku, autistku Nikol Matulovou, kterou ztvárňuje Sára Sandeva.
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

3. 10. 2012 | Téma | red

Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie - luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa (tedy Frankenstein, Mumie, vlkodlaci, Zombie, neviditelný muž a spoustu dalších) dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.
Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.