Přehlídce nejnovějších trailerů vévodí Pixels a katastrofický film San Andreas

- eXtra kiNo autor: Vojtěch Karlík

Pixely, Hotel Transylvania 2, nebo další animovaný trhák Inside Out, takové jsou trailery posledního týdne, které spojuje především zábava pro teenagery a komediální žánr. Nabízíme vám přehled těch nejzajímavějších filmových ukázek.

Asi největší zájem vzbudil trailer k chystanému filmu Chrise Columbuse Pixels (Pixely), který se v kinech objeví v druhé polovině letních prázdnin. Snímek přitáhl nejvíce diváků především z herní komunity, což vzhledem k tématu a Pac-Manovi, který likviduje New York je logické. Na druhou stranu lze předpokládat, že vzhledem k tomu, že snímek produkuje firma Adama Sandlera Happy Madison, půjde především o komedii. Sandler má ke hrám ve filmu docela blízko, v roce 2006 produkoval ve své společnosti třeba opravdu hodně fekální komedii Grandma´s Boy o partě beta testerů v jedné herní vývojářské firmě.

Pixels jsou však mnohem větším velkofilmem, jsou hodně o tricích a kupodivu se Sandler (hrající jednu z hlavních rolí) inspiroval krátkým nezávislým a stejnojmenným snímkem z roku 2010. Fakt, že scénář k filmu napsal Tim Herily, slibuje fanouškům Sandlera, že půjde opět o pro něj velmi typický styl humoru, který nevoní úplně každému. Columbus by však nekontrolovatelné energii populárního komika měl dodat řád a novinka Pixels by mohla tak více rodinným snímkem. Zápletka o tom, kterak NASA pošle do vesmíru sondu s hrami z konce osmdesátých let, coč si mimozemšťani vyloží špatně a pošlou na nás oživlé postavičky z her, nezní úplně špatně.

Hotel Transylvania z roku 2012 má se Sandlerem také hodně společného. Animovanou strašidelnou pohádku spoluprodukoval a navíc namluvil postavu Drákuly. Nyní se vrací ve dvojce, která podle všeho slibuje opět  zběsilou podívanou a poněkud netypický humor pro příběhy pro nejmenší. Pravdou je, že Hotel Transylvania 2 je z ukázky hodně drsný. Dědeček Drákula chce "rozlítat" svého vnoučka tím, že jej prostě hodí z vysoké věže dolů na zem.

Další animák  s názvem Inside Out nabízí určitě korektnější humor a nelze očekávat, že bude nějak kontroverzní. Za vznikem totiž stojí studio Pixar patřící do stáje Walta Disneyho. Kdysi progresivní přístup pixarovské generace je pryč, firma produkuje prostě jen další komerčně velmi chytře vybalancované CGI filmy. Od snímku Inside Out si však slibujeme přeci jen trochu lepší a originálnější přístup. 

Pixar se rozhodl podívat do hlav lidí způsobem, který trochu připomíná Křečka v noční košili. Představte si mozek jako ohromný velín, kde se u počítačů rozhodují malinkatí tvorové, jaké nám nadělí emoce. Docela vtipné, nemyslíte?

Vypadá to, že se vrací éra katastrofických filmů. Žánr zničený jako třikrát přejetý zajíc těžkotonážním truckem však stále dokáže díky vizuálním efektům a nějakému hlavnímu hrdinovi, dostat do kina masy diváků. Tím nyní bude Dwayne Johnson, který studiím dokáže stále vydělat mraky peněz a tématem bude zemětřesení. San Andreas slibuje dostatečně pitomou zápletku, aby to byl hit.

Přestože ve filmu lehne hodně domů a mostů, film netočil Emmerich! Na květnovou premiéru se ovšem těšíme.

Tagy: Trailer

Zdroje: YouTube,Cïnemablend

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.