Pražská premiéra Svěrákova snímku Kuky se vrací měla úspěch

20. 5. 2010 - 19:00 | Téma | red

Pražská premiéra Svěrákova snímku Kuky se vrací měla úspěch zdroj: tisková zpráva

Projekce filmu Jana Svěráka Kuky se vrací měla dnes večer podle reakcí premiérového publika úspěch. Ve všech osmi sálech pražského multikina Cinestar Anděl se převážně dospělí diváci dobře bavili a dokazovali tak, že ještě nezapomněli být dětmi.

V řadě rozhovorů si pak přítomní sdělovali své dojmy. Svěrákovu hračičkovství porozuměli; líbily se jim postavy přírodní říše, jejich dialogy i technické vynálezy včetně rezavých samohybů, v nichž jezdily. Drželi jim palce v honičkách jak vystřižených z amerických velkofilmů, ovšem v tomto filmu kombinujícím loutky a živé herce zmenšených na lesní pěšiny a mýtinky. Dospělí pochopili vtipy určené jejich uším a děti držely palce svému Kukymu.

"Rád bych, aby se v hledišti sešli tatínkové a maminky, kteří ještě dokážou být dětmi, se svými dětmi. Protože ten film jsem nedělal tak, aby mu rozuměly děti, ale aby mu také rozuměly děti. To znamená, že je tam spousta věcí, které jim uniknou a jsou určeny pro dospělé," odpověděl Jan Svěrák ČTK na otázku, koho by rád na projekcích viděl v publiku. Přirovnal to tak trochu ke svým Vratným lahvím, kdy se v kině setkávali šedovlasí s černovlasými, protože děti braly své rodiče do kina. "Tady bych rád, kdyby si tatínkové řekli: to je film, který by mě mohl zajímat. A vezmu na něj kluka, protože můžu," dodal režisér.

Kuky se vrací

Při natáčení pracoval Svěrák s loutkami v přírodě a tím zapojil do hry například ptáky, hlemýždě, lišku, motýly, raka i broučky. V době technologií 3D přistoupil ke své práci originálně: změnil měřítko, příběh zasadil do mikrosvěta a jeho protagonisty udělal dostatečně malé, aby kořeny stromu byly dekorací, světlo v listí dělalo atmosféru a hmyz byl přirozeným komparsem. Tento poklid rozbil akčními honičkami podivných autíček, jejichž rychlá jízda vždy přivolá zimu a tedy i sněžení.

"Původním plánem bylo natočit film v šesti lidech, ale potom se ukázalo, že to bude složitější. Exteriéry jsme hledali dlouho a složitě. Během 14 dnů, co jsme točili jednu ze scén, nám pod jejím dějištěm v nasvíceném a zakrytém prostoru pro loutkoherce vyrostl velký hřib," uvedl oscarový filmař. Spolupracoval s výtvarníkem Jakubem Dvorským, kameramanem Vladimírem Smutným, střihačem Aloisem Fišárkem a především se členy souboru Buchty a loutky. Ti byli při natáčení většinou zahrabáni v důmyslných skrýších přikrytých jehličím, případně oblečeni v profesionální vojenské maskovací obleky zvané hejkal. Postprodukční práce měly za účel odstranit z filmu stopy po vodicích drátech a nitích.

Kuky se vrací

Podle Svěráka je jeho film hlavně pro dospělé, ale děti na něj smí. Vznikl ve spolupráci s producentem Erikem Abrahamem, Českou televizí a společností RWE jako koproducenty. Výsledek bude moci posoudit začátkem července mezinárodní porota karlovarského festivalu, kde bude Kuky uveden v hlavní soutěži.

ČLÁNKY O FILMU

Postavičky ze Svěrákova filmu Kuky se vrací jsou v prodeji

Postavičky ze Svěrákova filmu Kuky se vrací jsou v prodeji

4. 8. 2010 | Téma | red

Postavičky z filmu Jana Svěráka Kuky se vrací se objevily v prodeji. V obchodech s hračkami i v knihkupectvích si zájemci mohou zakoupit plyšového medvídka, který si získal mnoho fanoušků mezi dětmi i dospělými. O figurku, jež se krátce po červencové premiéře stala jednou z nejoblíbenějších filmových postav, je podle prodejců velký zájem.
Tvůrci filmu Kuky se vrací připravují anglický dabing

Tvůrci filmu Kuky se vrací připravují anglický dabing

4. 7. 2010 | Téma | red

Film Kuky se vrací nabízejí tvůrci na festival v Torontu a připravují jeho anglický dabing. "Máme předjednány prodeje do Anglie, Francie a Německa," řekl novinářům před soutěžním uvedením svého snímku na MFF v Karlových Varech režisér, scenárista a producent Jan Svěrák.
Toy Story, Sex ve městě a Kuky se vrací vedou v českých kinech

Toy Story, Sex ve městě a Kuky se vrací vedou v českých kinech

23. 6. 2010 | Téma | red

Animovaný americký snímek Toy Story 3: Příběh hraček 3D se hned po premiéře umístil v čele tabulky návštěvnosti českých kin. Za uplynulý víkend ho zhlédlo 33.184 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 5,1 milionu korun. Film ve světě o prvním víkendu vydělal 153,8 milionu dolarů (3,2 miliardy korun), a vytvořil tak nový rekord mezi animovanými snímky.
Prince z Persie a Kuky se vrací jsou v čele návštěvnosti českých kin

Prince z Persie a Kuky se vrací jsou v čele návštěvnosti českých kin

1. 6. 2010 | Téma | red

Americká novinka Princ z Persie s podtitulem Písky času a Svěrákův rodinný snímek Kuky se vrací obsadily čelo aktuálního žebříčku návštěvnosti českých kin. Prvnímu k tomu stačilo 30.343 víkendových diváků, zatímco příběh plyšového panáčka, který se vyrovnal s nástrahami lesa, ač měl v hlavě piliny, přilákal před filmová plátna 26.905 malých i velkých. Dosud jich má na kontě na 75 tisíc.
Svěrákova Kukyho vidělo při prvním víkendu téměř 30.000 diváků

Svěrákova Kukyho vidělo při prvním víkendu téměř 30.000 diváků

26. 5. 2010 | Téma | red

Novinka scenáristy, producenta a režiséra Jana Svěráka Kuky se vrací skončila při prvním víkendu po premiéře podle očekávání v čele žebříčku návštěvnosti českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů jí k tomu stačilo necelých třicet tisíc diváků.
Svěrákův snímek Kuky se vrací má dnes premiéru v Praze

Svěrákův snímek Kuky se vrací má dnes premiéru v Praze

19. 5. 2010 | Téma | red

V sedmi sálech pražského multikina Cinestar Anděl má dnes večer premiéru dobrodružně laděný film režiséra, scenáristy a producenta Jana Svěráka Kuky se vrací. Distribuční společnost Falcon ho do kin nasadí od čtvrtka v jedenačtyřiceti kopiích.
Kuky se vrací

Kuky se vrací

15. 5. 2010 | Téma | red

Kuky se vrací je dobrodružný i poetický, rodinný příběh v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské fantazie.
Snímek Kuky se vrací si na pracovní projekci vysloužil potlesk

Snímek Kuky se vrací si na pracovní projekci vysloužil potlesk

12. 5. 2010 | Téma | red

Takřka proti proudu času se vydal scenárista, producent a režisér Jan Svěrák ve filmu Kuky se vrací. V době, kdy moderní počítačová technika umožňuje dokonale napodobit přírodu, natočil příběh plyšového medvídka v přírodě skutečné, kde mu ptáci, veverky, motýli, liška a dokonce i hmyz byli přirozeným komparzem. Snímku, který se v kinech objeví od 20. května, novináři na dnešní projekci zatleskali.
Jan Svěrák už dokončil svůj film Kuky se vrací

Jan Svěrák už dokončil svůj film Kuky se vrací

1. 5. 2010 | Téma | red

Dobrodružný film režiséra Jana Svěráka Kuky se vrací dostal už konečnou podobu a 20. května bude mít premiéru v Praze. Triková postprodukce byla kvůli náročnému způsobu vyprávění, který režisér zvolil, zásadní částí procesu. Film totiž kombinuje animovaný loutkový příběh a hrané sekvence, oznámila dnes ČTK mluvčí projektu Uljana Donátová. Režisér chce tímto snímkem oslovit všechny, kteří v jakémkoliv věku nezapomněli být dětmi.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.