Poslední lovec čarodějnic - recenze bizarní akce s Vinem Dieselem

25. 10. 2015 - 12:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Poslední lovec čarodějnic - recenze bizarní akce s Vinem Dieselem zdroj: tisková zpráva

Vin Diesel se svým charismatickým vzhledem dohlíží po stovky let na to, aby nám neubližovaly nadpřirozené síly. Ty, jak název napovídá, reprezentují čarodějnice. Snímek režiséra Brecka Eisnera, který natočil před lety příšernou Saharu, je opět strašlivý. Ovšem s trochou tolerantního přístupu se můžeme báječně více než 100 minut báječně bavit.

Předně musím konstatovat, že logiku a selský rozum ve scénáři nesmíte hledat. Naopak, užívejte si úplné nesmysly, které z filmu trčí jako špičaté útesy zoufalství a amatérismu. V hlubokém středověku chce jistá čarodějnice vyhladit lidi  a zabrání jí v tom Vin Diesel (Kaulder). Čarodějnici zabije, ale ta jej prokleje a on musí být nesmrtelný. Takže se pak další stovky let věnuje tomu, že loví všechny čarodějnice. Smysluplné prokletí se tak obrací proti čarodějkám, nebo to chápu špatně?

zdroj: Bontonfilm

Kaulder je vousatý a vypadá jako takový Gimli ve verzi somrák. Čarodějnice samozřejmě likviduje s vervou jakou má Vin Diesel mít. Jenže pak se přeneseme do současnosti a film z počátku jako vážně míněný popcornový horor, začne sklouzávat do kategorie veselé trapnosti. 

Vin Diesel bojuje už jako docela čistý chlápek proti čarodějnicím ve 21. století, což je vlastně dost mocná organizace, která má svá (tajná) pravidla) a pomáhá mu v tom Michael Caine, který se s Vinem Dieselem zná od dětství. Kaulder je něco jako Connor 'The Highlander' MacLeod, jen to tvůrci nechtěli tak okatě přiznat. Nezabije ho setnutí hlavy, ale zázemí trochu naznačuje, že tvůrci se filmem inspirovali, když hulili trávu a psali scénář.

lovec02 zdroj: tisková zpráva

Michael Caine hraje Kaulderova pomocníka Dolana 36 (číslo naznačuje asi generaci). Na scéně se objevuje však Elijah Wood, který převezme funkci 36 a stane se 37. Ta totiž umírá a Kaulderovi je jasné, že se něco zase začíná dít.

Čarodějnice jsou veskrze sympatické a docela hezké ženské. A hnusotu z nich udělá až digitální trik  v rámci nějaké vykutálené akce. To Vin Diesel v minulosti i současnosti nevypadá příliš vábně, ale zase má občas nějakou tu hlášku, která pobaví. Trailer vypadá jako jedna dlouhá řada akcí, ale skutečnost je taková, že se ve filmu hodně řeší a mluví. Tedy dost na to, aby se více a lépe ve studiu stříhalo.

Mix Jeníčka a Mařenky, Horala a Honu na čarodějnice celkem funguje. Z kina neodejdete, ale také si nebudete říkat, že tohle chcete mít za půl roku jako sběratelskou edici na disku doma.

Hodnocení: 40 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.