Poslední lovec čarodějnic - recenze bizarní akce s Vinem Dieselem

25. 10. 2015 12:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Poslední lovec čarodějnic - recenze bizarní akce s Vinem Dieselem Zdroj: Archiv

Vin Diesel se svým charismatickým vzhledem dohlíží po stovky let na to, aby nám neubližovaly nadpřirozené síly. Ty, jak název napovídá, reprezentují čarodějnice. Snímek režiséra Brecka Eisnera, který natočil před lety příšernou Saharu, je opět strašlivý. Ovšem s trochou tolerantního přístupu se můžeme báječně více než 100 minut báječně bavit.

Předně musím konstatovat, že logiku a selský rozum ve scénáři nesmíte hledat. Naopak, užívejte si úplné nesmysly, které z filmu trčí jako špičaté útesy zoufalství a amatérismu. V hlubokém středověku chce jistá čarodějnice vyhladit lidi  a zabrání jí v tom Vin Diesel (Kaulder). Čarodějnici zabije, ale ta jej prokleje a on musí být nesmrtelný. Takže se pak další stovky let věnuje tomu, že loví všechny čarodějnice. Smysluplné prokletí se tak obrací proti čarodějkám, nebo to chápu špatně?

Kaulder je vousatý a vypadá jako takový Gimli ve verzi somrák. Čarodějnice samozřejmě likviduje s vervou jakou má Vin Diesel mít. Jenže pak se přeneseme do současnosti a film z počátku jako vážně míněný popcornový horor, začne sklouzávat do kategorie veselé trapnosti. 

Vin Diesel bojuje už jako docela čistý chlápek proti čarodějnicím ve 21. století, což je vlastně dost mocná organizace, která má svá (tajná) pravidla) a pomáhá mu v tom Michael Caine, který se s Vinem Dieselem zná od dětství. Kaulder je něco jako Connor 'The Highlander' MacLeod, jen to tvůrci nechtěli tak okatě přiznat. Nezabije ho setnutí hlavy, ale zázemí trochu naznačuje, že tvůrci se filmem inspirovali, když hulili trávu a psali scénář.

lovec02 Zdroj: Archiv

Michael Caine hraje Kaulderova pomocníka Dolana 36 (číslo naznačuje asi generaci). Na scéně se objevuje však Elijah Wood, který převezme funkci 36 a stane se 37. Ta totiž umírá a Kaulderovi je jasné, že se něco zase začíná dít.

Čarodějnice jsou veskrze sympatické a docela hezké ženské. A hnusotu z nich udělá až digitální trik  v rámci nějaké vykutálené akce. To Vin Diesel v minulosti i současnosti nevypadá příliš vábně, ale zase má občas nějakou tu hlášku, která pobaví. Trailer vypadá jako jedna dlouhá řada akcí, ale skutečnost je taková, že se ve filmu hodně řeší a mluví. Tedy dost na to, aby se více a lépe ve studiu stříhalo.

Mix Jeníčka a Mařenky, Horala a Honu na čarodějnice celkem funguje. Z kina neodejdete, ale také si nebudete říkat, že tohle chcete mít za půl roku jako sběratelskou edici na disku doma.

Hodnocení: 40 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel představuje první teaser a plakát na Rychle a zběsile 9

Vin Diesel představuje první teaser a plakát na Rychle a zběsile 9

29. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Série Rychle a zběsile vydělává příliš velké peníze na to, aby s tím tvůrci sekli. A tak se již letos dočkáme devátého dílu, tentokrát pochopitelně bez Paula Walkera (pokud ho tedy tvůrci neoživí přes počítač), ale zase s Vinem Dieselem v hlavní roli.
Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.