Plakát k filmu: Hon na čarodějnice

Hon na čarodějnice Season of the Witch

dokina.cz
4,4

Premiéra 13. 1. 2011
USA, 2010, 98 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, drama, fantasy
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Nicolas Cage, Ron Perlman, Stephen Campbell Moore, Ulrich Thomsen, Claire Foy, Christopher Lee | všichni herci

Středověká fantasy s Nicolasem Cagem a Ronem Perlmanem, která svou syrovou atmosférou a mystikou připomíná slavné Jméno růže v akčnějším stylu. Dva přátelé se ve 14. století vrací z křižáckých výprav do rodného města, které je zdecimováno morovou epidemií. Dívku obviněnou z jejího vyvolání a z čarodějnictví mají rytíři dopravit do odlehlého opatství pro vymítačské rituály a následný proces. Děsivé události a nevysvětlitelné tajemné síly, kterým budou muset čelit, je postaví na samou hranici smrti a ohrozí i rytířský slib zajistit dívce spravedlivý soud.

Středověká fantasy s Nicolasem Cagem a Ronem Perlmanem, která svou syrovou atmosférou a mystikou připomíná slavné Jméno růže v akčnějším stylu. Dva přátelé se ve 14. století vrací ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 550 hlasů

Recenze filmu Hon na čarodějnice

 • Recenze Hon na čarodějnice na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Nicolas Cage musí s pěticí dalších hrdinů převézt čarodějnici na hrad, kde z ní vyženou pekelné svinstvo. Je ale uvězněná dívka opravdu čarodějnice? To se dozvíte, pokud půjdete do kina, ale to vám moc nedoporučujeme. Hon na čarodějnice je totiž ve všech směrech průměrný až podprůměrný film, který zaujme jen tím, jak rychle se vám vykouří z hlavy. Škoda času i peněz.

 • Recenze Hon na čarodějnice na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Nicolas Cage a Ron Perlman (stárnoucí a kulatící se) jsou dva rytíři z křižáckých výprav, kteří dezertují (protože se jim najednou přestane líbit kuchání pohanů), jsou polapeni (už zpět v Evropě) a za trest musejí eskortovat vůz s domnělou čarodějnicí napříč nebezpečnou krajinou, do dalekého kláštera, kde existuje jediná kopie svaté knihy, jejíž recitace může čarodějku detekovat / zničit. Tento film dost připomíná nedávného Solomona Kanea . Snaha o podobný audiovizuální styl (v evropských exteriérech), drsný špinavý středověk a dlouhá pouť, vrcholící střetnutím s CGI podivností. A velmi omezený rozpočet. Bohužel, Nicolas Cage opět podává herecký výkon, vzbuzující spoustu otázek, namátkou: "Proč tam proboha obsazovali Nicolase Cage?" Následkem toho nefungují téměř žádné scény, ve kterých by měl Cage s půl tuctem doprovázejících postav diskutovat o podstatě dobra a zla, života a duše, červené a černé... Je jich dost, některé jsou trochu vtipné tím, jak špatně Cage hraje, ale většina je jich pouze nudná. Některé scény jsou přitom poměrně zručně natočené (napínavý přejezd přes rozpadající se most, úvodní flashbacky do bitev ve Svaté zemi) a i když jejich triky nejsou dvakrát přesvědčivé, mají jistou roztomilost například filmů Karla Zemana (možná je to tím, že většinu triků dělala česká společnost UPP) a působí zábavněji, než námětem podobný (a mnohem dražší) Van Helsing . Na Honu na čarodějnice je toho hodně nepodařeného. Občas baví, občas nudí, ale bohužel málokdy funguje tím způsobem, jak tvůrci zamýšleli.

Trailer k filmu

Související články k filmu Hon na čarodějnice

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Čarodějky a magie ve filmu. Připravte se na nedělní slet

  Čarodějky a magie ve filmu. Připravte se na nedělní slet

  28. 4. 2017 10:29 Kouzla, čáry a magie... to vše se nám vybaví, když se řekne čarodějnictví. Ve většině kultur je spojováno především s ženami a také s působením zla pomocí magie. V neděli nás čeká tradiční pálení čarodějnic a proto vám přinášíme snímky všech možných žánrů, které mají společnou právě přítomnost čarodějnic a nadpřirozena.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Poslední lovec čarodějnic - recenze bizarní akce s Vinem Dieselem

  Poslední lovec čarodějnic - recenze bizarní akce s Vinem Dieselem

  25. 10. 2015 12:00 Vin Diesel se svým charismatickým vzhledem dohlíží po stovky let na to, aby nám neubližovaly nadpřirozené síly. Ty, jak název napovídá, reprezentují čarodějnice. Snímek režiséra Brecka Eisnera, který natočil před lety příšernou Saharu, je opět strašlivý. Ovšem s trochou tolerantního přístupu se můžeme báječně více než 100 minut báječně bavit.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Středověká fantasy Hon na čarodějnice vede tabulky návštěvnosti kin

  Středověká fantasy Hon na čarodějnice vede tabulky návštěvnosti kin

  19. 1. 2011 08:00 V čele návštěvnosti českých kin se objevil americký snímek Hon na čarodějnice s Nicholasem Cagem v hlavní roli. V téměř padesáti kinech ho ihned po premiéře zhlédlo 28 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali téměř 3,7 milionu korun.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.