Plakát k filmu: Hon na čarodějnice

Hon na čarodějnice Season of the Witch

dokina.cz
4,4

Premiéra 13. 1. 2011
USA, 2010, 98 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, drama, fantasy
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Nicolas Cage, Ron Perlman, Stephen Campbell Moore, Ulrich Thomsen, Claire Foy, Christopher Lee | všichni herci

Středověká fantasy s Nicolasem Cagem a Ronem Perlmanem, která svou syrovou atmosférou a mystikou připomíná slavné Jméno růže v akčnějším stylu. Dva přátelé se ve 14. století vrací z křižáckých výprav do rodného města, které je zdecimováno morovou epidemií. Dívku obviněnou z jejího vyvolání a z čarodějnictví mají rytíři dopravit do odlehlého opatství pro vymítačské rituály a následný proces. Děsivé události a nevysvětlitelné tajemné síly, kterým budou muset čelit, je postaví na samou hranici smrti a ohrozí i rytířský slib zajistit dívce spravedlivý soud.

Středověká fantasy s Nicolasem Cagem a Ronem Perlmanem, která svou syrovou atmosférou a mystikou připomíná slavné Jméno růže v akčnějším stylu. Dva přátelé se ve 14. století vrací ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 550 hlasů

Recenze filmu Hon na čarodějnice

  • Recenze Hon na čarodějnice na MovieZone

    Recenze MovieZone 40

    Nicolas Cage musí s pěticí dalších hrdinů převézt čarodějnici na hrad, kde z ní vyženou pekelné svinstvo. Je ale uvězněná dívka opravdu čarodějnice? To se dozvíte, pokud půjdete do kina, ale to vám moc nedoporučujeme. Hon na čarodějnice je totiž ve všech směrech průměrný až podprůměrný film, který zaujme jen tím, jak rychle se vám vykouří z hlavy. Škoda času i peněz.

  • Recenze Hon na čarodějnice na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Nicolas Cage a Ron Perlman (stárnoucí a kulatící se) jsou dva rytíři z křižáckých výprav, kteří dezertují (protože se jim najednou přestane líbit kuchání pohanů), jsou polapeni (už zpět v Evropě) a za trest musejí eskortovat vůz s domnělou čarodějnicí napříč nebezpečnou krajinou, do dalekého kláštera, kde existuje jediná kopie svaté knihy, jejíž recitace může čarodějku detekovat / zničit. Tento film dost připomíná nedávného Solomona Kanea . Snaha o podobný audiovizuální styl (v evropských exteriérech), drsný špinavý středověk a dlouhá pouť, vrcholící střetnutím s CGI podivností. A velmi omezený rozpočet. Bohužel, Nicolas Cage opět podává herecký výkon, vzbuzující spoustu otázek, namátkou: "Proč tam proboha obsazovali Nicolase Cage?" Následkem toho nefungují téměř žádné scény, ve kterých by měl Cage s půl tuctem doprovázejících postav diskutovat o podstatě dobra a zla, života a duše, červené a černé... Je jich dost, některé jsou trochu vtipné tím, jak špatně Cage hraje, ale většina je jich pouze nudná. Některé scény jsou přitom poměrně zručně natočené (napínavý přejezd přes rozpadající se most, úvodní flashbacky do bitev ve Svaté zemi) a i když jejich triky nejsou dvakrát přesvědčivé, mají jistou roztomilost například filmů Karla Zemana (možná je to tím, že většinu triků dělala česká společnost UPP) a působí zábavněji, než námětem podobný (a mnohem dražší) Van Helsing . Na Honu na čarodějnice je toho hodně nepodařeného. Občas baví, občas nudí, ale bohužel málokdy funguje tím způsobem, jak tvůrci zamýšleli.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.