Opravdová kuráž, Fotři jsou lotři a Hon na čarodějnice v čele americké distribuce

- eXtra kiNo autor: red

Film bratří Coenů Opravdová kuráž, který je remakem filmu s Johnem Waynem z roku 1969 vyprávějícím o dívce, která si najme opileckého šerifa, aby vypátral vraha jejího otce, vydělal o víkendu na vstupném v severoamerických kinech 15 milionů dolarů. Stal se tak nejúspěšnějším filmem uplynulého víkendu

Film je v distribuci 3 týdny a vydělal už přes 110 milionů dolarů, což by mu mohlo přinést nominaci na Oscara.

Komedie Fotři jsou lotři je se ziskem 13,8 milionu dolarů na druhém místě. Film s Robertem De Nirem, Barbrou Streisandovou a Benem Stillerem byl v předchozích dvou týdnech na absolutním vrcholu kasovních trháků a celkově už na prodeji lístků vydělal 124 milionů dolarů.

Hon na čarodějnice, Nicolas Cage

Výpravný fantasy thriller Hon na čarodějnice s Nicolasem Cagem v hlavní roli skončil při svém premiérovém víkendu na třetím místě, když na vstupném vydělal téměř 10,7 milionu dolarů. Nejspíš tak nenaplnil očekávání tvůrců.

Čtvrté místo obsadil remake filmu Tron z roku 1982 s názvem Tron: Legacy vyprávějící příběh z neuvěřitelného digitálního světa, plného nástrah a nebezpečí.

Pětici kasovně nejúspěšnějších filmů víkendu uzavírá film Černá labuť. Příběh mladé baletky, která objevuje samu sebe jako tanečnici i jako člověka, vydělal 8,4 milionu dolarů a celkově za celou dobu v distribuci už přes 61 milionů dolarů.

Country Strong, dojímavý příběh padlé countryové zpěvačky, která po návratu z protialkoholní léčby pomalu znovu stoupá na hudební výsluní obsadil šesté místo když na vstupném vydělal 7,3 milionu dolarů.

Černá Labuť, Natalie Portman

Sedmý v žebříčku je film The Fighter, sportovní boxerské drama na pozadí světa drog a zločinu. Diváci na vstupenkách za film minulý víkend zaplatili sedm milionů dolarů a za celou dobu, co je film v distribuci, pak už 57,8 milionu dolarů.

Oproti minulému víkendu si o dvě místa polepšil snímek The King's Speech, který zaujal osmou příčku. O uplynulém víkendu vydělal 6,8 milionu dolarů, celkově pak 33,3 milionu dolarů.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.