Role středověkého rytíře vrátila Nicolase Cage do dětství

- Téma autor: red

Herec Nicolas Cage se díky filmu Hon na čarodějnice vrátil do dětství. V dobrodružném snímku s prvky thrilleru a fantasy, odehrávajícím se v době morových epidemií v Evropě 14. století, ztvárnil roli středověkého rytíře.

"Z nějakého důvodu jsem byl tlačen do určitého moderního a soudobého stylu hraní a dramatického umění, jako Špatnej polda," zmínil se herec o jednom ze svých nejnovějších filmů, ve kterém ztvárnil detektiva závislého na návykových látkách. Hon na čarodějnice byl prý jeho první příležitostí, jak si připomenout dětství a přiblížit se tak ke "zdroji".

Vždy budu tíhnout ke středověku.”

V dětství, kdy žil v Kalifornii mu otec postavil dřevěný hrad a on sám si představoval, že je čarodějem nebo rytířem. Díky těmto zážitkům bude prý vždy tíhnout ke středověku.

Hon na čarodějnice

Cage jako křižák Behmen a jeho kolega v podání Rona Perlmana ve filmu Dominica Seny doprovází do vzdáleného kláštera mladou dívku obviněnou z čarodějnictví, která prý morovou nákazu způsobila.

Natáčelo se i v Alpách.

Jeden z důvodů, proč Cage roli v Honu na čarodějnice přijal byl, že mohl po neustálém natáčení v amerických studiích konečně změnit prostředí. Snímek se natáčel mimo jiné v Maďarsku a v rakouských Alpách.

Hon na čarodějnice

Nicolas Cage, držitel Oscara za roli v romantickém dramatu Leaving Las Vegas, je považován za jednoho z nejlépe placených herců Hollywoodu. Jen za rok 2009 podle odhadů časopisu Vanity Fair vydělal neuvěřitelných 28 milionů dolarů (téměř 530 milionů korun). Údajně však miliony dolarů dluží na daních.

Snímek Hon na čarodějnice bude mít v českých kinech premiéru již 13. ledna.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.