Pět nejlepších filmů Keanu Reevese

14. 10. 2014 23:15 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Pět nejlepších filmů Keanu Reevese

John Wick je zabijákem na odpočinku, kterému partička zlodějíčku vykrade dům a zabije psa. Wick se vydává na vražednou misi, která může dopadnout všelijak. Johna Wicka totiž hraje Keanu Reeves. Pro tohoto dobrého a známého herce může stejnojmenný film znamenat jen dvě věci. Buď to bude definitivní pád mezi béčkovou komunitu, nebo půjde o solidní žánrový návrat. Film dorazí do kin až za týden, pojďme si dát nášup těch nejlepších Reevesových snímků.

Filmů jsme vybrali rovných pět. Nemusíte s námi souhlasit, ale na druhou stranu, za vidění stojí i po těch letech od svého vzniku.

Street Kings ( 2008)

Jeden z posledních fakt dobrých filmů, v nichž Keanu Reeves hraje policistu Toma Ludlowa, který se zaplete do osidel korupce. Napínavý film natočil David Ayer a přestože to není zrovna dílo, bez kterého nelze žít, pořád to je solidní kriminálka.

Dům u jezera (2006)

Poněkud kostrbatý romantický film v hlavních rolích se Sandrou Bullockovou a Keanu Reevesem se točí kolem domu u jezera, kde je klasická schránka na dopisy, která teleportuje v čase zásilky. Není to nijak vysvětleno, ale díky této fintě se seznámi doktorka Fosterová a architekt Alex. Je to přitažené za vlasy, ale faktem je, že všechny ženy a dívky na tento film vzpomínají s láskou. Hlavně, aby se na konci oba hrdinové (každý z jiného času) potkali.

Constantine (2005)

Constatine (Reeves) pozná anděly i démony. Pohybuje se někde mezi dvěma světy a likviduje zlo. Je to celkem dobře zfilmovaný komiks, který možná ne úplně správně od hodně novinářů dostal v době vzniku na frak. Strážce hranice mezi nebem, peklem a zemí má pomocnici v podobě krásné Rachel Weisz. 

Matrix (1999)

V době vzniku Matrixu byl Keanu Reeves již velkou hvězdou. Sci-fi bratří Wachowských jej však vystřelilo do neuvěřitelných výšin. Co k téhle kultovní věci dodávat. Připomeňte si ji trailerem.

Ďáblův advokát (1997)

Mladý a začínající právník se stane advokátem u velké právnické společnosti, kterou řídí... No nebudeme předbíhat, protože pokud jste film neviděli, rychle to napravte. Pekelně napínavý thriller z prostředí těch nejprotřelejších advokátů je hereckým koncertem Keanu Reevese a Al Pacina.

Zdroje: YouTube.com , Vlastní

ČLÁNKY O FILMU

Ostrá sedma: tohle jsou nejvíc badass hrdinky popkultury

Ostrá sedma: tohle jsou nejvíc badass hrdinky popkultury

12. 10. 2015 | Téma | Šárka Novotná

Krásky v nesnázích pasivně čekající na pomoc? Ani náhodou! Tyhle holky se o sebe umí postarat samy. A ještě si omotat miliony fanoušků kolem prstů jako bonus k tomu. Připomeňte si ty nejdrsnější hrdinky filmového světa.
Jupiter vychází - vrátí se Wachowští na vrchol, nebo nastane definitivní konec?

Jupiter vychází - vrátí se Wachowští na vrchol, nebo nastane definitivní konec?

5. 2. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Sourozenci Wachowští se to světa kinematografie navždy zapsali svým revolučním filmem Matrix (1999), který na více než celou další dekádu proměnil podobu filmových triků i filmové akce jako takové. O to paradoxnější je jejich spíše neúspěšná kariéra po konci trilogie Matrix. Zlomí své prokletí s nynějším filmem Jupiter vychází, nebo půjde jenom o další dílek skládačky jejich konce? 
Deset nejslavnějších umělých inteligencí ve filmu

Deset nejslavnějších umělých inteligencí ve filmu

26. 3. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Hodné, zlé či komické – i takové jsou myslící stroje filmu. Kinematografie umělé inteligence miluje minimálně tak intenzivně jako upíry nebo mafiány, důkazem je ostatně přehlídka fiktivních digitálních entit, které za svou stoletou historii vyplodila. K premiéře filmu Ona, v níž se hipsterský Joaquim Phoenix zamiluje do operačního systému s hlasem Scarlett Johansson, jsme připomněli desítku největších mohykánů z jedniček a nul. 
Do amerického filmového archivu přibyl Drsný Harry a Matrix

Do amerického filmového archivu přibyl Drsný Harry a Matrix

24. 12. 2012 | Téma | Michal Burkoň

Policejní drama Clinta Eastwooda Drsný Harry, sci-fi klasika Matrix a nadčasová romantická komedie Snídaně u Tiffanyho jsou mezi 25 filmy, které byly přidány do amerického Národního filmového registru. Informovala o tom agentura AFP.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.
Krotitelé duchů se vrací znovu a lépe

Krotitelé duchů se vrací znovu a lépe

9. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

V první ukázce na nové Krotitele duchů těch duchů moc není, ale zatím to ke škodě věci není.
Špindl 2 v kinech - Fanoušci mají kritiku na háku a baví se

Špindl 2 v kinech - Fanoušci mají kritiku na háku a baví se

9. 12. 2019 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Téměř 30 tisíc diváků za první víkend i pochvalné komentáře na sociálních sítí, tak si aktuálně stojí pokračování zimní komedie Špindl 2. Fanoušci českých komedií tak vyslali jasnou zprávu kritikům, kteří pohodovou podívanou berou možná až zbytečně vážně. 
Wonder Woman 1984 nedokáže v prvním traileru moc zaujmout

Wonder Woman 1984 nedokáže v prvním traileru moc zaujmout

9. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Jeden z potenciálně největších filmů příštího roku, Wonder Woman 1984, vykopává prvním trailerem. Bohužel nepříliš zajímavým a vcelku průměrným prvním trailerem.