Pět nejlepších filmů Keanu Reevese

14. 10. 2014 - 23:15 | Téma | Vojtěch Karlík

Pět nejlepších filmů Keanu Reevese zdroj: Profimedia

John Wick je zabijákem na odpočinku, kterému partička zlodějíčku vykrade dům a zabije psa. Wick se vydává na vražednou misi, která může dopadnout všelijak. Johna Wicka totiž hraje Keanu Reeves. Pro tohoto dobrého a známého herce může stejnojmenný film znamenat jen dvě věci. Buď to bude definitivní pád mezi béčkovou komunitu, nebo půjde o solidní žánrový návrat. Film dorazí do kin až za týden, pojďme si dát nášup těch nejlepších Reevesových snímků.

Filmů jsme vybrali rovných pět. Nemusíte s námi souhlasit, ale na druhou stranu, za vidění stojí i po těch letech od svého vzniku.

Street Kings ( 2008)

Jeden z posledních fakt dobrých filmů, v nichž Keanu Reeves hraje policistu Toma Ludlowa, který se zaplete do osidel korupce. Napínavý film natočil David Ayer a přestože to není zrovna dílo, bez kterého nelze žít, pořád to je solidní kriminálka.

zdroj: YouTube.com

Dům u jezera (2006)

Poněkud kostrbatý romantický film v hlavních rolích se Sandrou Bullockovou a Keanu Reevesem se točí kolem domu u jezera, kde je klasická schránka na dopisy, která teleportuje v čase zásilky. Není to nijak vysvětleno, ale díky této fintě se seznámi doktorka Fosterová a architekt Alex. Je to přitažené za vlasy, ale faktem je, že všechny ženy a dívky na tento film vzpomínají s láskou. Hlavně, aby se na konci oba hrdinové (každý z jiného času) potkali.

zdroj: YouTube.com

Constantine (2005)

Constatine (Reeves) pozná anděly i démony. Pohybuje se někde mezi dvěma světy a likviduje zlo. Je to celkem dobře zfilmovaný komiks, který možná ne úplně správně od hodně novinářů dostal v době vzniku na frak. Strážce hranice mezi nebem, peklem a zemí má pomocnici v podobě krásné Rachel Weisz. 

zdroj: YouTube.com

Matrix (1999)

V době vzniku Matrixu byl Keanu Reeves již velkou hvězdou. Sci-fi bratří Wachowských jej však vystřelilo do neuvěřitelných výšin. Co k téhle kultovní věci dodávat. Připomeňte si ji trailerem.

zdroj: YouTube.com

Ďáblův advokát (1997)

Mladý a začínající právník se stane advokátem u velké právnické společnosti, kterou řídí... No nebudeme předbíhat, protože pokud jste film neviděli, rychle to napravte. Pekelně napínavý thriller z prostředí těch nejprotřelejších advokátů je hereckým koncertem Keanu Reevese a Al Pacina.

zdroj: YouTube.com

Zdroje: YouTube.com , Vlastní

ČLÁNKY O FILMU

Ostrá sedma: tohle jsou nejvíc badass hrdinky popkultury

Ostrá sedma: tohle jsou nejvíc badass hrdinky popkultury

12. 10. 2015 | Téma | Šárka Novotná

Krásky v nesnázích pasivně čekající na pomoc? Ani náhodou! Tyhle holky se o sebe umí postarat samy. A ještě si omotat miliony fanoušků kolem prstů jako bonus k tomu. Připomeňte si ty nejdrsnější hrdinky filmového světa.
Jupiter vychází - vrátí se Wachowští na vrchol, nebo nastane definitivní konec?

Jupiter vychází - vrátí se Wachowští na vrchol, nebo nastane definitivní konec?

5. 2. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Sourozenci Wachowští se to světa kinematografie navždy zapsali svým revolučním filmem Matrix (1999), který na více než celou další dekádu proměnil podobu filmových triků i filmové akce jako takové. O to paradoxnější je jejich spíše neúspěšná kariéra po konci trilogie Matrix. Zlomí své prokletí s nynějším filmem Jupiter vychází, nebo půjde jenom o další dílek skládačky jejich konce? 
Deset nejslavnějších umělých inteligencí ve filmu

Deset nejslavnějších umělých inteligencí ve filmu

26. 3. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Hodné, zlé či komické – i takové jsou myslící stroje filmu. Kinematografie umělé inteligence miluje minimálně tak intenzivně jako upíry nebo mafiány, důkazem je ostatně přehlídka fiktivních digitálních entit, které za svou stoletou historii vyplodila. K premiéře filmu Ona, v níž se hipsterský Joaquim Phoenix zamiluje do operačního systému s hlasem Scarlett Johansson, jsme připomněli desítku největších mohykánů z jedniček a nul. 
Do amerického filmového archivu přibyl Drsný Harry a Matrix

Do amerického filmového archivu přibyl Drsný Harry a Matrix

24. 12. 2012 | Téma | Michal Burkoň

Policejní drama Clinta Eastwooda Drsný Harry, sci-fi klasika Matrix a nadčasová romantická komedie Snídaně u Tiffanyho jsou mezi 25 filmy, které byly přidány do amerického Národního filmového registru. Informovala o tom agentura AFP.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

27. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

DC pořád kope druhou ligu a pokud budou i nadále vznikat filmy jako Shazam!, kopat ji bude i nadále.
První klapka druhého Gladiátora je na spadnutí

První klapka druhého Gladiátora je na spadnutí

25. 1. 2023 | Novinky | Adam Homola

Natáčení druhého Gladiátora se odkládá, byť jen o kousek. Důvodem jsou předchozí divadelní závazky hlavní hvězdy Paula Mescala.
Zvířecí hrdinové inspirují další koncert filmové hudby

Zvířecí hrdinové inspirují další koncert filmové hudby

25. 1. 2023 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Hudba ze snímků Harry Potter, Fantastická zvířata, Jurský park a dalších. Na příštím koncertě Filmové filharmonie s podtitulem Zvířátka zazní skladby z filmů, ve kterých ztvárňují jedny z hlavních postav zvířecí hrdinové. Filmharmonie uvede první koncert tohoto roku již 19. února v pražském Rudolfinu.
Nominace na Oscary ovládlo Všechno, všude, najednou a Víly

Nominace na Oscary ovládlo Všechno, všude, najednou a Víly

24. 1. 2023 | Téma | Adam Homola

Výroční 100. oscaři se pomalu blíží, ale teď si musíme ještě počkat u pětadevadesátých výročních cen akademie.