Nová 3D verze Lvího krále ovládla severoamerická kina

- Téma autor: red

V severoamerických kinech to o uplynulém víkendu vypadalo jako v roce 1994, promítacím sálům tam stejně jako tenkrát kraloval animovaný snímek Lví král, tentokrát však ve 3D. Během prvního víkendu dosáhly tržby 29,3 milionu dolarů, což je o poznání méně než, před 14 lety, kdy snímek za pvní víkend utržil přes 40 milionů dolarů.

Na druhé místo sestoupila jednička minulého týdne, katastrofický film Nákaza režiséra Stevena Sodergerha. Thriller o smrtící nákaze z dílny studií Warner Bros. vydělal za víkend 14,5 milionu dolarů, celkem si tak na účet připsal již 44,2 milionu dolarů.

Přes 11 milionů dolarů utržilo nové akční drama Drive. Hlavní roli zde ztvárnil Ryan Gosling, jehož si mohou čeští diváci pamatovat například z kriminálního dramatu Svět podle Lelanda (2003).

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.