Letní filmová škola 2005

- Téma autor: red

Letní filmová škola 2005 skončila z 31. ročníku Letní filmové školy. Ozvěny 31

LFŠ 2005Letní filmová škola 2005 skončila

FOTOGALERIE z 31. ročníku Letní filmové školy. Ozvěny 31. LFŠ v kině Aero

Na LFŠ 2005 přijeli mimo jiné hosté: Andrzej Zulawski (polský režisér), Krystyna Janda (polská herečka), Fernando Arrabal (španělský režisér), Luco Vigo (dcera slavného francouzského režiséra), Michael Medwin (herec), Paddy Breathnatch (irský režisér). Z výstav byla zajímavá expozice kreseb polského režiséra Andrzeje Wajdy.

Jiří Králík LFŠOn-line rozhovor s Jiřím Králíkem

Velký zájem byl o divadelní představení La Baraque - Bouda, v němž spojili své síly skupina francouzských umělců z Théâtre National de Bretagne a tři členové Divadla bratří Formanů. Více o bratrech Formanových.

Doprovodný program: Koncert ČECHOMORU s irským zpěvákem Iarla O´Lionardem se uskutečnil v neděli 24. července v Archeoskanzenu na Modré a byl vyvrcholením komponovaného programu Irské kultury (vystoupila většina přítomných irských hudebníků, ale i české hudební i taneční skupiny). V průběhu LFŠ koncertovaly i další významné irské skupiny – např. Glen Hansard s Bronagh Gallager, Mickye Dunne, Paddy Keanen, Tommy O´Suliven, Interference.

Program LFŠ 2005Akreditace — Filmové tipy (letos v Uherském Hradišti): České filmy

Noční hlídka

Ruský matrix.

Poslední tango v Paříži

Marlon Brando v skandálně erotickém filmu.

Nepohřbený muž

Imré Nagy byl maďarský komunista. A maďarští komunisti ho též popravili.

Mechanický pomeranč

Kousavá satira na společnost v nepříliš vzdálené budoucnosti.

Hotel Rwanda

Drama o genocidě ve Rwandě.

Vinci

Nový film režiséra Juliusze Machulského.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.