Kozí příběh se sýrem vstoupí do kin 25. října ve 3D

- Téma autor: red

Animovaná komedie Kozí příběh se sýrem, která volně navazuje na nejúspěšnější český animovaný film Kozí příběh: Pověsti staré Prahy, vstoupí do kin 25. října opět s hlasem Jiřího Lábuse v titulní roli. Koza se svými společníky zamíří tentokrát za čerty do pekla.

"Oproti jedničce má tento snímek o něco pohádkovější ladění a snad i ještě více gagů a humoru. Hodně práce jsme si dali s animací, která je dotažena daleko za úroveň prvního dílu," řekl ČTK režisér a producent Jan Tománek, který na scénáři spolupracoval s Jiřím Růžičkou.

Pokračování si uchovává grafický styl i známé hlasy například Karla Heřmánka a Michala Dlouhého. Lucie Vondráčková nazpívala ve studiu partu animovaných syrečků. Jako nováčci se do Kozího příběhu podívají Martin Dejdar, Miroslav Vladyka, Milan Šteindler, Václav Vydra, Dalimil Klapka a Ota Jirák.

Kozí příběh se sýrem

Pracovní projekce byla na zlínském festivalu. "Výborně se tam bavily děti rozdílného věk, zaujala i dospělé," popsal Tománek atmosféru. V současné době se snímek dokončuje na několika místech současně. Mezinárodní tým animátorů pracuje na konečné obrazové podobě jednotlivých záběrů, ve zvukovém studiu se natáčejí ruchy a mixují dialogy. Finálně je hotovo přes 550 záběrů z celkových 850, a to včetně takzvaného renderingu, kdy se každý záběr doplňuje o plastické detaily se všemi potřebnými odlesky, světly, stíny a texturami.

Speciálně pro Kozí příběh se sýrem vyvinulo Art and Animation Studio program FurryBall, který testuje hollywoodské Studio Disney a Halon Entertainment ho využívá k vizualizaci pokračování filmu Avatar. "Dříve nám jedno okénko trvalo 20 až 40 minut na opravdu silném počítači. Museli jsme jich proto mít až 15. Ve spolupráci s programátory z ČVUT jsme vyvinuli program, který dokáže udělat obrázek v lepší kvalitě za desetinu času. Výhodnější je to i v tom, že ve stereoskopické verzi musíme udělat vlastně dva filmy," vysvětlil Tománek.

Film vzniká v koprodukci s Bontonfilmem a Českou televizí. V kinech se kromě 3D objeví i v klasické verzi. Příběh se přenese ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království. Kromě známých postav se mohou diváci těšit na trio Dlouhý, Široký a Bystrozraký i na další pohádkové bytosti a nové hlavní hrdiny, jimiž jsou děti Kuby a Máci - Honzík a Zuzanka.

Kozí příběh se sýrem

Původní Kozí příběh měl v českých kinech premiéru na podzim 2008 - od té doby ho vidělo na 350.000 diváků. Kritici mu na Febiofestu udělili prestižní cenu Kristián, za výtvarnou stránku byl nominován na Českého lva a na mezinárodním festivalu filmů pro děti v Buenos Aires získal v září 2010 hlavní cenu.

"Občas se promítá v kinech a byla prodána do 12 teritorií včetně USA, Latinské Ameriky, Číny, Indie a evropských zemí. Většinou šlo však o práva televizní či na DVD," dodal Tománek.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.