"Oproti jedničce má tento snímek o něco pohádkovější ladění a snad i ještě více gagů a humoru. Hodně práce jsme si dali s animací, která je dotažena daleko za úroveň prvního dílu," řekl ČTK režisér a producent Jan Tománek, který na scénáři spolupracoval s Jiřím Růžičkou.
Pokračování si uchovává grafický styl i známé hlasy například Karla Heřmánka a Michala Dlouhého. Lucie Vondráčková nazpívala ve studiu partu animovaných syrečků. Jako nováčci se do Kozího příběhu podívají Martin Dejdar, Miroslav Vladyka, Milan Šteindler, Václav Vydra, Dalimil Klapka a Ota Jirák.
Pracovní projekce byla na zlínském festivalu. "Výborně se tam bavily děti rozdílného věk, zaujala i dospělé," popsal Tománek atmosféru. V současné době se snímek dokončuje na několika místech současně. Mezinárodní tým animátorů pracuje na konečné obrazové podobě jednotlivých záběrů, ve zvukovém studiu se natáčejí ruchy a mixují dialogy. Finálně je hotovo přes 550 záběrů z celkových 850, a to včetně takzvaného renderingu, kdy se každý záběr doplňuje o plastické detaily se všemi potřebnými odlesky, světly, stíny a texturami.
Speciálně pro Kozí příběh se sýrem vyvinulo Art and Animation Studio program FurryBall, který testuje hollywoodské Studio Disney a Halon Entertainment ho využívá k vizualizaci pokračování filmu Avatar. "Dříve nám jedno okénko trvalo 20 až 40 minut na opravdu silném počítači. Museli jsme jich proto mít až 15. Ve spolupráci s programátory z ČVUT jsme vyvinuli program, který dokáže udělat obrázek v lepší kvalitě za desetinu času. Výhodnější je to i v tom, že ve stereoskopické verzi musíme udělat vlastně dva filmy," vysvětlil Tománek.
Film vzniká v koprodukci s Bontonfilmem a Českou televizí. V kinech se kromě 3D objeví i v klasické verzi. Příběh se přenese ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království. Kromě známých postav se mohou diváci těšit na trio Dlouhý, Široký a Bystrozraký i na další pohádkové bytosti a nové hlavní hrdiny, jimiž jsou děti Kuby a Máci - Honzík a Zuzanka.
zdroj:
tisková zpráva
Původní Kozí příběh měl v českých kinech premiéru na podzim 2008 - od té doby ho vidělo na 350.000 diváků. Kritici mu na Febiofestu udělili prestižní cenu Kristián, za výtvarnou stránku byl nominován na Českého lva a na mezinárodním festivalu filmů pro děti v Buenos Aires získal v září 2010 hlavní cenu.
"Občas se promítá v kinech a byla prodána do 12 teritorií včetně USA, Latinské Ameriky, Číny, Indie a evropských zemí. Většinou šlo však o práva televizní či na DVD," dodal Tománek.