Kawasakiho růže se představí také na Berlinale v sekci Panorama

- Téma autor: red

Film Kawasakiho růže, jediný zástupce české kinematografie v hlavním programu letošního Berlinale, zahájí 12. února promítání v sekci Panorama.

Projekce v sále Zoo Palast se podle něj zúčastní silně obsazená delegace, v níž budou vedle Hřebejka z herců například fotograf světové pověsti Antonín Kratochvíl, Martin Huba a Lenka Vlasáková. "O dalších se zatím jedná," řekl Bierman. Upozornil, že na večeru přislíbil účast i ministr kultury Václav Riedlbauch.

Kawasakiho růže si na tomto prestižním festivalu odbude svou mezinárodní premiéru. Sekce Panorama je součástí oficiálního festivalového programu; zaměřuje se na nová nezávislá díla známých režisérů stejně jako na debuty, nové objevy a aktuální trendy v současné kinematografii.

I když jde o sekci nesoutěžní, mohl by tento snímek získat některou z cen: například ceny udělované organizacemi FIPRESCI nebo Amnesty International. Ve hře jsou i ocenění ekumenické poroty či cena Europa Cinemas Label, kterou uděluje jury složená z provozovatelů kin v síti Europa Cinemas.¨

Jubilejní 60. ročník festivalu Berlinale se koná od 11. do 21. února. Mezi deseti mladými hereckými nadějemi, oceňovanými na tomto festivalu titulem Shooting Star (Hvězda zítřka), bude letos český herec Kryštof Hádek, známý z válečného snímku Jana Svěráka Tmavomodrý svět, z komedií Bobule nebo nejnověji z dramatu 3 sezóny v pekle.

Kawasakiho růže měla v Čechách premiéru 21. prosince 2009, do širší distribuce vstoupila 7. ledna. Zatím ji v českých kinech zhlédlo přes 61.000 diváků.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.