Kam za Terminátorem, aneb když vám filmy nestačí

31. 10. 2019 12:51 - Téma | Autor: Matěj Svoboda

Kam za Terminátorem, aneb když vám filmy nestačí Zdroj: Archiv

Terminátoří sága sice s novým filmem přepisuje vlastní pravidla a odvrací se od vlastní minulosti, přesto v ní najdeme pár příběhů, kterým stojí za to věnovat pozornost. I když už dnes neplatí.

Do kin míří šestý Terminátor. I když vlastně spíš třetí. Jeho tvůrci se totiž rozhodli, že budou navazovat přímo na dvojku a hodlají ignorovat všechno ostatní. To ale neznamená, že si fandové nemůžou užít další terminátorovské příběhy. A ty zajímavé se neodehrávaly jen na plátnech kin.

Co dalšího ze světa Skynetu, terminátorů, Sarah Connor a obřích rakouských kulturistů, co střílí brokovnicí jednou rukou, byste mohli zkusit?

Terminator: Příběh Sáry Connorové

terminátor seriál 1 Zdroj: Archiv

Ambiciózní seriál měl premiéru začátkem roku 2008 a docela zaujal. Ratingy byly vysoké, a nakonec se dočkal i druhé řady, bohužel tam už to taková sláva nebyla a navzdory protestům fanoušků, třetí série nikdy nevznikla. Ale ono to vlastně moc nevadí, protože nakonec se z Terminátor: Příběh Sáry Connorové vyklubalo docela zklamání.

Děj navazoval přímo na dvojku a začínal pár let po ní (třetí film, v němž má být hlavní hrdinka mrtvá, tvůrci ignorují), velmi brzy se však přesunou do roku 2007. A pořád jim jde o krk. I když si Sára a John mysleli, že Skynet porazili, tenhle superpočítač se má v budoucnosti evidentně k světu a pořád posílá do minulosti další Terminátory, kteří mají budoucího vůdce lidského odporu zabít. Chrání ho nejen máma, ale i terminátorka jménem Cameron (asi tušíte, proč se tak jmenuje) a z budoucnosti navíc přicházejí i lidé, co jsou připraveni pomoci přiložit ruku k dílu při boji proti Skynetu.

Bohužel po pár dílech se ukázalo, že seriálový Terminátor je vlastně celkem laciná a dost překombinovaná podívaná, která možná měla docela zajímavý příběh na papíře, ovšem s přibývajícími epizodami se na ni koukalo čím dál méně diváků, protože to byla docela nuda. Dnes stojí za pozornost asi jen proto, že tu měla hlavní roli Lena Headey, ta se dva roky po skončení Příběhu Sáry Connorové stala královnou Cersei a s mnohem větším úspěchem se přestěhovala do světa Hry o trůny.

The Terminator: Future Shock

future shock 1 Zdroj: Archiv

Fandové filmového Terminátora jedničky volají po filmu, který by se odehrával v temné budoucnosti, kdy lidé bojují proti strojům, po nebi se prohánějí skynetem ovládané bojové letouny a člověk si bez laserové pušky nedojde ani na malou. Čtvrtý filmový Terminátor zkusil jít tímhle směrem, naneštěstí to úplně nedopadlo a v Hollywoodu se zatím do regulérní války se stroji nechystají.

Naštěstí tu máme hry. Terminátorovských her je samozřejmě docela dost, my se ovšem podíváme na klasiku The Terminator: Future Shock.

Ta vyšla v roce 1996, takže dnes logicky nevypadá úplně nejlépe, tehdy však šlo o revoluci. Nejen proto, že se tvůrcům povedlo perfektně převést filmovou depresivní budoucnost na monitory počítačů, ale i kvůli tomu, že jako jedna z prvních 3D stříleček dokázala využívat ovládání s pomocí myši a klávesnice a 3D vypadalo v devadesátých letech naprosto fenomenálně. Pokračování The Terminator: SkyNET navíc nabídlo i multiplayer, ve kterém šlo hrát za slabé, ale tiché a pohyblivé lidi, nebo podstatně nabušenější stroje.

T2-3D: Battle Across Time

terminator battle across time 1 Zdroj: Archiv

Kvůli téhle blbině si budete muset udělat výlet do Japonska, T2-3D: Battle Across Time totiž najdete v zábavním parku Universal Studios v Osace, do roku 2012 ale byla i v jejich pobočce v Hollywoodu a před dvěma lety i na Floridě. A o co jde? Představte si, že vás posadí do velkého sálu a společnost Cyberdyne začne machrovat s tím, že chystá výrobu autonomních pěchotních jednotek T-70.

Zajímavé věci se však začnou dít v momentě, kdy dorazí Sarah Connor se synem Johnem, kteří chtějí zničit Skynet, začnou se mydlit s T-1000 a na scénu pak dorazí i T-800. A nakonec i gigantický pavoukovitý T-1000000. A do toho všechno vybuchuje, hoří, hodně se střílí a vůbec je to taková správná legrace.

terminator battle across time 2 Zdroj: Archiv

T2-3D: Battle Across Time kombinovalo 3D film, vizuální efekty a velkolepou kaskadérskou show. Celá tahle sranda stála v roce 1996 šedesát milionů dolarů, a to i proto, že bylo potřeba postavit celé nové kino a vybavit ho nejmodernější technologií.

Po plátně se prohánějí Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton nebo Robert Patrick, když ale dojde na akci „naživo“, samozřejmě za ně zaskakují kaskadéři. Největší fandové série se dodnes nevyrovnali s faktem, že v Hollywoodu tuhle atrakci časem nahradili Mimoni…

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.
Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.