Horor Paranormal Activity vyvolává panické záchvaty

9. 2. 2010 - 17:50 | Téma | red

Horor Paranormal Activity vyvolává panické záchvaty zdroj: tisková zpráva

Nízkorozpočtový americký horor Paranormal Activity, který staví na iluzi reálných událostí tak, jako např. snímek Záhada Blair Witch, budí v Itálii nebývalou paniku. Převážně u mladších diváků způsobil již několik panických záchvatů. Společenství italských spotřebitelů chce proto omezit jeho přístupnost, píše agentura AFP.

"Případy panických záchvatů a dalších psychologických těžkostí zaznamenaných převážně u nezletilých jasně poukazují na to, že by měl být film zakázán pro osoby mladší 18 let," uvedlo v tiskovém prohlášení společenství spotřebitelů. Ke kritice se připojil i italský ministr obrany podle kterého by zamýšlené televizní vysílání mohlo "terorizovat tisíce dětí".

Dispečeři na italské nouzové lince zaznamenali v minulých dnech nárůst panických záchvatů, z nichž některé trvaly až půl hodiny. Nejzávažnější byl případ čtrnáctileté dívky, která musela být převezena do nemocnice ve zcela paralyzovaném stavu.

Podle ředitele společenství Carlo Rienzi mohou diváci po shlédnutí filmu podléhat panickým záchvatům, zvracet, třást se nebo utrpět šok. Spotřebitelé se nyní budou snažit omezit přístupnost filmu soudní cestou. V minulosti již se jim podobné omezení podařilo vymoci například u filmu Apocalypto(2006) australského režiséra Mela Gibsona.

Snímek Paranormal Activity režiséra Orena Peliho byl natočen ruční kamerou a jeho rozpočet byl pouhých 11.000 dolarů. Film popisuje děsuplné zážitky mladého manželského páru v jejich novém domě v San Diegu. Hrůzy přicházejí každou noc a jejich intenzita se stupňuje. Mladý pár se ocitá na pokraji šílenství, vyčerpání a nekončící hrůzy.

I když se u filmu podle kritiků na rozdíl od průkopnické Záhady Blair Witch nepodařilo zcela navodit iluzi reality, film měl v kinech velký úspěch převážně díky důmyslné marketingové strategii, využívající například internetové sociální dítě.

V České republice je film přístupný od 15 let, žádné případy panických záchvatů nebyly dosud hlášeny.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.