Hollywoodské zpracování kultovní mangy Battle Angel: Alita má první trailer

- Trailery autor: Adam Homola

James Cameron, který teď natáčí Avatar 2, se kolem Alita: Bojový anděl motá snad už od roku 2000. Svého času dokonce tvrdil, že film natočí, ale jak víme dnes, skončil „jen“ jako producent. Režie se ujal Robert Rodriguez (Machete, Planeta teror, Sin City, Spy Kids, Od soumraku do úsvitu, Desperado) a první trailer je tady.

Vedle Camerona film produkuje i Jon Landau, který s ním dělal Avatara. Alita: Bojový anděl by tak měl být v dobrých rukách a první trailer naznačuje, že by to fakt nemuselo dopadnout marně. I přesto bychom se měli mít na pozoru, protože jak dobře víme, adaptace mangy/anime nejsou v Hollywoodu vždycky sázkou na jistotu. Scarlett Johansson by mohla vyprávět

Alita: Bojový anděl má ve své hlavní roli mnohem menší hvězdu. Alitu hraje Rosa Salazar, známá zatím víceméně jen díky Labyrint: Zkouška ohněm. Vedle ní ve filmu uvidíme další známé tváře jako například Jennifer Connely coby Chiren, Christopha Waltze jako Dr. Dysona Ido, Eda Skreina jako Zapana a Mahershala Aliho jako Vectora.

Za připomenutí stojí, že film je adaptací mangy/animce Battle Angel: Alita, v níž najde dr. Dyson Ido v hromadě šrotu robota. Toho/tu dá zase dohromady a ona se coby Alita vydá prozkoumávat svět, do kterého se bude snažit zapadnout. Jenže to jí zase tak dobře nepůjde i proto, že po jí půjdou po krku různí nepřátelé, kteří toho o její minulosti ví víc než ona sama.

Jak se ale můžete přesvědčit z traileru, Alita nebude mít se sebeobranou problém. A já doufám, že v kině nebudu mít problém s těma velkýma očima. Na krátké ploše traileru ta velká mangová kukadla na sebe pořád strhávají pozornost, ale věřím, že při sledování filmu si na něco takového člověk zvykne.

Tagy: akční sci-fi anime manga

Zdroje: 20th Century Fox

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.