Plakát k filmu: Machete

Machete Machete

dokina.cz
6,5

Premiéra 14. 10. 2010
USA, 2010, 105 min, od 15 let

Žánr:
thriller, akční, drama, kriminální
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Danny Trejo, Robert De Niro, Jessica Alba, Michelle Rodriguez, Lindsay Lohan | všichni herci

Vypadal jako docela obyčejný dělník z ulice a byl ideálním kandidátem k tomu, aby na něj hodili vraždu. Ale ukázalo se, že je to Machete (Steven Seagal) nechal v pustině polomrtvého, se mu podaří přežít a uprchne do Texasu, kde touží zmizet a uniknout své minulosti. Narazí tu ale na hustou síť korupce a podvodů, na jejímž konci se nachází zastřelený senátor (Robert de Niro) a Machete coby člověk, obviněný z jeho vraždy.

Machete se vydává očistit své jméno a odhalit zákeřné a rozsáhlé spiknutí. V cestě mu ale stojí Booth (Jeff Fahey) – nemilosrdný podnikatel, který má na své výplatní listině slušnou zásobu zabijáků, Von (Don Johnson) – šílený strážce hranice, který velí menší armádě, a Santana Rivera (Jessica Alba) – překrásná imigrační úřednice, která neví, zda se má řídit zákonem či srdcem.

Na pomoc Machetemu přicházejí Luz (Michelle Rodriguez) – sexy řidička pojízdného občerstvení, která má duši rebela a srdce revolucionářky, a padre (Cheech Marin) – kněz, který umí dobře žehnat, ale ještě lépe střílet.

Macheteho cesta plná výstřelů, krve a zlomených srdcí nakonec vede zpátky k Torrezovi, aby se společně střetli ve velkolepém souboji, na jehož konci možná čeká pomsta a spasení.

Vypadal jako docela obyčejný dělník z ulice a byl ideálním kandidátem k tomu, aby na něj hodili vraždu. Ale ukázalo se, že je to Machete (Danny Trejo), legendární bývalý elitní ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 994 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.65 CZK 254.50 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Machete

 • Recenze Machete na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Další z filmů, ve kterých není důležité CO, ale JAK... jedna hvězda vedle druhé sype z jednoho rukávu hlášky, z druhého olovo a mrtvoly se vrší stejně rychle jako absurdita dosahující southparkovských parametrů. Mysleli jste si, že je Rodriguez okoralým filmařem? Z Mačety sálá fandovské nadšení víc než z některých kraťasů na YouTube. Tenhle comeback vám prostě udělá dobře.

 • Recenze Machete na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Tento film Roberta Rodrigueze je o tom, že "They just fucked with the wrong Mexican": Koncept "Machete" vznikl původně jako (fiktivní) trailer před dvojprogramem Grindhouse a následně Rodrigueze napadlo, že by se z toho dal udělat opravdový celovečerní film. Ale nebyl to dobrý nápad. Aspoň ne v této podobě. Podobně jako si třeba Černej dynamit dělal legraci z blaxploitation filmů, Machete si dělá legraci z "mexploitation" filmů. V tom je jeho vtip a v tom je i jeho problém. Machete z valné části opravdu vypadá, jako kdyby to byl hodně laciný film z 80. let, natočený špatým režisérem se špatnými herci. Občas jsou v něm momenty, které jsou vtipné (ať už zámměrně nebo nechtěně - u takového filmu se to rozlišuje dost těžko) a můžete je se zářícíma očima citovat kamarádům, ale většina filmu je nudná a nějací špatní herci si v něm povídají o nesmyslech (aspoń DOUFÁM, že ten politický podtext nebyl myšlen vážně). Stojí za zmínku, že asi polovinu z těch opravdu cool momentů uvidíte v traileru a ve filmu jsou zamontovány jako naprosto "random" okamžiky - například ta scéna s motorkou a rotačním kulometem proběhne tak, že uprostřed závěrečné bitvy Machete vleze na motorku, namontuje na ní kulomet, provede ten skok v traileru a pak z ní sleze. Opravdu ujetých okamžiků typu "Někdo unikne tím, že se zhoupne na něčích střevech skrz zavřené okno" je ve filmu překvapivě málo. Danny Trejo je samozřejmě frajer, ale je trochu smutné dívat se, jak už má problémy rychle běžet nebo držet zbraň aniž by se mu třásla ruka. Robert DeNiro, Stevena Seagal, Cheech Marin nebo Lindsay Lohanová (ukáže prsa!) jistě nebyli obsazeni kvůli svým hereckým schopnostem, ale kvůli tomu, kdo jsou. Michelle Rodriguezová a Jessica Albaová jsou ve filmu jenom proto, že mají sexy těla a jejich pokusy o herectví jsou skutečně bolestné. Jediný nějakým způsobem zajímavý herecký výkon předvádí Jeff Fahey. Celé to působí dojmem, jako kdyby to natočil cca. dvanáctiletý hošík, který se nemůže dočkat, až bude moct chodit na nepřístupné filmy, tak si radši takový film natočí sám... Pokud hodláte argumentovat, že "přesně takhle to bylo v těch starých filmech!", pak máte pravdu. Machete poměrně přesně kopíruje ony staré, dementní, mírně úsměvné filmy. Můj problém je v tom, že na málokterý z těch starých filmů bych se dnes vydržel dívat.

 • Recenze Machete na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Tarantinův souputník Robert Rodriguez se vrací na půdu svého známého Desperada, jež mu sedí. Film Machete natočil pro radost.

Související články k filmu Machete

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.