Film Líbáš jako ďábel přijde do kin v květnu

23. 1. 2012 - 9:41 | Téma | red

Film Líbáš jako ďábel přijde do kin v květnu zdroj: tisková zpráva

V polovině května přijde do kin komedie Líbáš jako ďábel scenáristky a režisérky Marie Poledňákové, která ve čtvrtek v pražském Luxoru podepisovala stejnojmennou knihu doplněnou filmovými fotografiemi. Oba projekty jsou volným pokračováním snímku o manželském čtyřúhelníku Líbáš jako bůh, který v kinech zhlédlo přes 900.000 diváků. Stejnojmenné knihy, kterou v roce 2009 vydal Knižní klub, se prodalo přes 46.000 výtisků.

Volné pokračování sleduje další osudy středoškolské učitelky Heleny (Kamila Magálová) a lékaře Františka (Oldřich Kaiser). On se odstěhuje od bývalé ženy Bohuny (Eva Holubová).

Zdá se však, že jejich soužití nebude jednoduché. Oba jsou totiž v zajetí problémů a tužeb svých blízkých a bývalých partnerů. Tajně se vydají na dovolenou do Maroka, avšak klid a romantika v exotické zemi mají jepičí život. Zamilovanému páru se lepí smůla na paty, a tak v nouzi oba zavolají bývalým partnerům. Na plátno se vrátí i Jiří Bartoška a dále Nela Boudová, Jiří Langmajer, Roman Vojtek, Martha Issová, Tereza Kostková, Milan Šteindler a Petr Nárožný.

Líbáš jako ďábel

"Další pokračování už určitě nebude," řekla režisérka ČTK na dotaz, zda se pustí do filmu ještě do třetice všeho dobrého. "Ale myslím si, že druhý díl bude stát za to. Je víc komedií, točili jsme převážně v Maroku, kde vzniklo loni na podzim během šesti týdnů kolem 70 procent záběrů. Bylo to náročné, ale veliké dobrodružství. Navíc to na plátně bude vypadat skvěle. Už proto, že kameramanem byl Vladimír Smutný," dodala Poledňáková a pochválila herce.

V Maroku podle ní neexistují "sběrné tábory pro turisty", je to zkrátka turisticky neobjevená země. "Všechno tam žije svým životem a Marrákeš je doslova úchvatná. Uvnitř za hradbami je Medina, kde se po staletí nic nezměnilo a žije tam tři čtvrtě milionu lidí," podotkla režisérka.

Líbáš jako ďábel

Marie Poledňáková je autorkou divácky úspěšných televizních i celovečerních filmů, které získaly řadu ocenění na domácích i zahraničních festivalech. Mezi ně patří komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) a Jak dostat tatínka do polepšovny (1978), pro něž Poledňáková objevila dětského představitele Tomáše Holého.

V roce 1982 vznikla komedie S tebou mě baví svět, která byla o 16 let později vyhlášena nejlepší českou veselohrou století. Získala i zvláštní cenu na MFF v Gijonu 1983 a roku 2000 jí děti udělily Zlaté jablko za nejúspěšnější dětský film století. V roce 1986 Marie Poledňáková natočila Zkrocení zlého muže a o tři roky později Dva lidi v zoo.

Líbáš jako ďábel

K filmové režii se vrátila komedií Jak se krotí krokodýli (2006) a získala diváckou cenu Elsa pro nejúspěšnější pořad.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.