Před dávnými milénii zkřížil temný elf Malekith nože s Thorovým dědem Borem a prohrál – jak už to však v podobných příbězích chodí, Malekith nebyl zabit, nýbrž uvězněn. Nyní, právě v čas průniku Země a dalších realit, se Malekith vrátil s pomstou v očích. A neplánuje nic menšího než zničit celý vesmír...
Thora tak čeká o dost jiné dobrodružství než minule – už nejde jen o spásu své říše. I proto po shakespearovském režisérovi prvního filmového Thora, Kennethu Branaghovi, nyní režisérskou štafetu převzal Alan Taylor, harcovník televizní režie seriálu Hra o trůny. Přesto jde o ojedinělou změnu – jinak se ve filmu dočkáme návratu Thora (Chris Hemsworth) a Lokiho (Tom Hiddleston), jejich otce Odina (Anthony Hopkins) i Thorovy milé Jane Fosterové (Natalie Portman). Úhlavního záporáka Malekitha si pak okusil britský herec Christopher Eccelston, kterého můžete znát z filmů 60 sekund, 28 dnů poté nebo seriálu Doctor Who (počeštěně Pán času).
>>> ČTĚTE RECENZI THOR: TEMNÝ SVĚT
Ještě zajímavější jsou na filmu však odkazy na další marvelovské tituly, stejně jako celý "seriálový" způsob, kterým nyní Marvel svá dílka tvoří. Co vše nás tedy má od studia po Thorovi čekat?
zdroj:
tisková zpráva
Fáze dva
Tužby diváků po dalších filmech má prozatím zchladit televizní seriál Agents of S.H.I.E.L.D., v němž se agent Phil Coulson (Clark Gregg) vede skupinku mladých agentů titulní organizace a lehce kontroverze zachraňuje svět.
Za seriál je odpovědný Joss Whedon, který vytvořil i oceňovaná jména jako Buffy či Firefly – momentální provedení Agents of S.H.I.E.L.D. přesto není po chuti všem. Z mrzké kvality ovšem agenty opět vytahuje provázanost s jinými marvelovskými filmy – aktuální díl se tak odehrává po událostech nového Thora, čas od času se objeví i Samuels L. Jackson jako Nick Fury či další postavy z filmové sféry.
Ten pravý velkofilm však dorazí až v dubnu příštího roku. Captain Amerika: The Winter Soldier bude pokračováním příběhu Steva Rogerse alias Kapitána Ameriky, svou zápletkou ukáže jako jeho nesnadnou adaptaci do moderního světa, tak i mírně politické půtky uvnitř organizace S.H.I.E.L.D.
zdroj: Archiv
Konec roku 2014 pak osvětlí vesmírná opera Strážci galaxie, v níž (zřejmě) nepotkáme žádného z doposud uvedených filmových hrdinů – namísto toho film představí postavy veskrze mimozemského původu včetně raketového mývala, chodícího stromu nebo záporáka z poslední minuty Avengers, Thanose. Bude zajímavé, jak Strážci galaxie obstojí ve srovnání s podobně střiženými novými díly Hvězdných válek.
zdroj:
tisková zpráva
Na rok 2015 jsou rovněž plánovány dva filmy. Prvním z nich má být Ant-Man, vyprávějící o zmenšujícím se superhrdinovi. Za režii je odpovědný Edgar Wright, který stojí i za komediálně laděnou Cornetto trilogy dua Simon Pegg a Nick Frost (Shaun of the Dead, Jednotka příliš rychlého nasazení, U Konce světa), čeká se tak spíše komediálnější atmosféra.
Ant-Man možná bude svěží pokoukanou, oči fanů jsou však upnuty především na další týmovku jménem Avengers: Age of Ultron. Pro tu budou na konci jara 2015 opět obsazena všechna velká jména od Roberta Downeyho Jr. po Chrise Hemswortha. Hlavního záporáka si tentokrát zkusí James Spader (Hvězdná brána), který propůjčí svůj hlas zlotřilé umělé inteligenci, titulnímu Ultronovi.
Po roce 2016...
Ani po druhém dílu Avengers neplánuje Marvel zahodit flintu do žita – tedy tušeno dle současné situace. Zlí jazykové totiž na přecpaný rok 2015 prorokují drastický propad a snad i bankrot řady studií. Prozatím má však Marvel hned několik rozdělaných projektů, jejich identita je však momentálně stále neznámá – což neznamená, že se z náznaků nedá odhadnout.
Krom možného pokračování Iron Mana a dalších již etablovaných jmen zadali hlavouni ze studia již před časem řadě scénáristů za úkol sepsat zápletky filmového uvedení méně známých superhrdinů. V roce 2006 tak byl Andrew W. Marlowe (mmj. Air Force One) najat na sepsání děje filmu o Nickovi Furym. Podobně i autorské duo Thomas Dean Donnelly a Joshua Oppenheimer (Sahara, remake Barbara Conana) vymýšleli v roce 2010 story filmu k postavě magického Doctora Strange. Vedle něj byli na přetřesu i jiní minoritní hrdinové jako Black Panther (úplně první americký černošský superhrdina, vymyšlený v roce 1966) a partičky The Runaways (množina problematických náctiletých postaviček nadaných superschopnostmi).
Doctor Strange však byl již potvrzen pro tzv. Phase Three, čili éru po druhých Avengerech. Není to jediný odkývaný ač stále mlhavý projekt. Nejnověji Marvel spekuluje i nad pokračováním Hulkovy zápletky, kterou konečně nakopnul výkon Marka Ruffala v Avengers.
A nejnověji vody rozvířila účast Bena Kingsleyho na natáčení dalšího nejmenovaného projektu. Může se jednat o pouhý krátký film, podobně jako již vydané kraťasy Item 47 nebo Agent Carter. Fanoušci však horečnatě čekají na další detaily – Kingley si totiž v Iron Manovi 3 střihl postavu tupého herce, který předstírá persónu arcizlouna Mandarina. Filmový zvrat, který z kultovního komiksového záporáka udělal opilce, mnozí z diváků nevzali nejlépe. Očekávají tak, že by Kingleyho účast mohla znamenat oživení Mandarina v jeho „pravé podobě“.