Ant-Man - recenze nového marvelovského dilmu

- Recenze autor: Vojtěch Karlík

Ant-Man je při vší úctě k univerzu tvořeného hrdiny od Marvelu takovým opomíjeným kolegou. Z pohledu masového diváka určitě. Nový film s Paulem Ruddem v titulní roli navíc ukazuje, jak moc se všechny ty příběhy už začínají plést a motat. Zase je zde naštěstí hrdina, který se tentokrát dokáže zmenšit a vyřešit všechny problémy.

Ant-Man je zlodějíček, který se stane hrdinou díky zmenšovacímu obleku. Ten vymyslel a k dokonalosti přivedl doktor Hank Pym (Michael Douglas). Takže se zmenšuje a jako malinkatý bojovník krade, mlátí a nakonec zachrání svět. Upřímně, kdo čekal něco jiného, je asi blázen. Marvel vsadil opět na stejné příběhové schéma, které se pokusil polidštit humorem, který je lehce předvídatelný, zábavný je jen místy, ale kupodivu jako celek funguje. Ant-Man je filmem, který možná ani neměl vzniknout. Přišel do řadu snímků, které byly opravdovými trháky a marvelovský svět roztáhly do neuvěřitelné šíře. Iron Man, Hulk, Thor a mnozí další jsou nyní konfrontováni s obyčejným týpkem, kterému pomáhá jen divný kostým, jehož fungování je navíc vysvětleno dost ledabyle.

Efekty jsou něčím, co ani tentokrát nepokulhává a dotváří celkově přijatelnou atmosféru. Ant-Man skáče a zbytek obstarávají digitální efekty. Mluvení (zbytečného) je ve filmu docela dost, ale některé hlášky Paula Rudda docela fungují. Parádní je Yellowjacket v podání Coreyho Stolla. Jako protihráč je docela fajn. Navíc se nechová jako blbec a dokonce by našinec řekl, že Ant-Mana válcuje i svými názory. Prostě je to takový chlápek, co má lepší kostým, lepší hlášky, ale není mu přáno.

Vlastně úplně zbytečná je i zápletka. Stačilo by Rudda na začátku zmenšit, párkrát by skočil, párkrát zahlásil směrem k protivníkovi a mohlo by být vystaráno.

Ant-man

Téměř 120 minut je pro tento typ filmu brutální kletbou. Netrvá tak ani příliš dlouho rozjezd, ale délka je vzhledem k zápletce nekonečná. Michael Douglas vypadá smutně a je ho ve filmu příliš málo. Je to škoda, malá role na tak velkého mohykána! Člověk by mohl poskládat celou řadu výtek, ale vlastně by zapomněl na jednu velmi důležitou věc. Ten film je opravdu dost průměrný na to, aby jej člověk bez uzardění zařadil do světa současného marvelovského filmu, ale nakonec těch 117 minut přežijete ve zdraví.

Není přeci nic špatného na průměrných filmech.

Pokud však máte malého kluka, nebojte se toho. Dítě do deseti let bude vykulené a nadšené.

Hodnocení: 50 %

 

Tagy: komedie akční

Zdroje: Vlastní

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.