Amazing Spider-Man 2 - recenze zbrusu nového komiksového trháku

24. 4. 2014 20:49 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Amazing Spider-Man 2 - recenze zbrusu nového komiksového trháku Zdroj: Archiv

Nový Spider-Man je v pořadí druhým filmem vzkříšené série a je pompézní, trikově nabobtnalý, plný rychlé akce, efektních scén a je také úplně o ničem. Tak šílenou přehlídku sterilně hrajících paňáců film hodně dlouho nezaznamenal. Amazing Spider-Man 2 však bude velmi úspěšným filmem, na to vsadím svoje gatě.

Dovolím si krátkou odbočku. Já vlastně už u prvního dílu nové série nechtěl chápat, proč se točí nějaká nová série, když ta původní s tím divným ulízaným klukem byla tak úspěšná. To hollywoodské zlatokopectví mi však docela baví. Amazing Spider-Man je tady pro novou generaci diváků, kteří radostně sežerou cokoliv, co jim nějaké studio naservíruje. Musí to mít dostatečně přitažlivého hrdinu, jednoduchý příběh a hlavně opravdu hodně zmáknuté vizuální efekty, protože všechno dnes musí být ve 3D.

The-amazing-spider-man-2-andrew-garfield-1 Zdroj: Archiv

Andrew Garfield vypadnul z reklamy na spoďáry a je to na jeho hereckém projevu znát. Možná tedy v žádné reklamě na slipy nepůsobil, ale přinejmenším tak hraje. V prvním díle jeho Spider-Man byl mnohem temnějším ztělesněním Petera Parkera, teď se někdo rozhodl, že se postava musí i vyvíjet. Takže Garfield (pokud neskáče a nebojuje) mluví a prožívá niterné úvahy o smyslu čehokoliv. Trvá to vždycky dlouho a strašlivě to nudí.

heres-a-sneak-peek-of-the-amazing-spider-man-2-super-bowl-trailer-youll-see-sunday Zdroj: Archiv

Nechtěně jsem si tak připomenul třetí díl Pána prstenů. Scény Sama a Froda byly třeskutě dlouhé a nudné a vždycky jsem se těšil na Gandalfa. Tady je hobití nudou všechno, co se motá kolem Gwen. Při třetí scéně jsem tajně doufal, že dostane sepsi a zemře. Nezemře, nebojte!

Parádním zjevem je bezesporu Jamie Foxx, který hraje Electra, což je takový hodně drsný muž, co ujíždí na elektřině. A také Giamatti, jehož jednohubka je fakt nečekaná. Jenže tu máme hlavního protivníka a tím samozřejmě není nikdo jiný, než Harry Osborn. A to je problém. Nemohu si pomoci, ale James Franco byl v téhle postavě skutečně démonickým protivníkem. Dane DeHaan je takovým hipsterským zjevem, kterému máte chuť uštědřit pár facek a poslat jej k mamince. Je to protivník k smíchu a měl jsem s ním fakt problém.

Na druhou stranu velmi rád jsem se díval na to, jak Peter poletuje a skáče. Když se zrovna moc nemluvilo, docela jsem si film užíval. A vůbec mi nevadilo, že je to jalová a vykalkulovaná zábava, protože jsem s tím od začátku počítal. Už chápete, proč to bude úspěšný film? Nemusíte u něj totiž vůbec přemýšlet. A víc také není třeba psát.

Hodnocení: 60 %

Zdroje: Vlastní

ČLÁNKY O FILMU

Další Spider-Man může klidně změnit barvu pleti

Další Spider-Man může klidně změnit barvu pleti

25. 2. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Úspěšná komiksová a filmová značka jménem Spider-Man dozná zjevně v blízké budoucnosti velkých změn. Marvel oficiálně oznámil, že po dohodě se společností Sony Pictures se zbrusu nový Spiderman připojí velkému vesmíru hrdinů jako jsou Iron Man, Thor, Hulk, či Strážci Galaxie.
Nejúspěšnějším filmům roku 2014 v USA zatím kralují Strážci Galaxie s hrdinou mývalem

Nejúspěšnějším filmům roku 2014 v USA zatím kralují Strážci Galaxie s hrdinou mývalem

31. 8. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Konec prázdnin nás přivedl na myšlenku podívat se za oceán, jak si stojí nejúspěšnější letošní hity. Nabízíme vám pohled na první desítku, která ukazuje, že americké publikum ze všeho nejvíc přitahují trikové filmy a komiksové adaptace. Do první desítky nepostoupil žádný thriller, či jakékoliv vážnější téma. 
Amazing Spider-Man 2 slibuje nakročit na seriálovou strunu

Amazing Spider-Man 2 slibuje nakročit na seriálovou strunu

24. 4. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Albert Einstein kdysi údajně napsal, že "šílenství je dělat jednu věc znovu a znovu stejným způsobem a očekávat různé výsledky". V tomto ohledu je jenom příznačné, že nynější díl Amazing Spider-Man 2 a "starého" Spider-Mana 2 s Tobeym Maguirem od sebe dělí méně než deset let. Ačkoliv tak restartovaná série o Pavoučím muži lije stále více peněz do rozpočtu a snaží se i o mírné inovace v mezích slušnosti, jejím největším problémem je právě všeobecný dojem z nastavované kaše. 
Dubnové herečky: těšíme se na nedoceněnou Toni Collette i chraplavou Emmu Stone

Dubnové herečky: těšíme se na nedoceněnou Toni Collette i chraplavou Emmu Stone

10. 4. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Aprílový měsíc ve své první polovině nenabídne tolik trháků, kolik by bylo pro filmové gurmány záhodno, na svém konci však předčasně zahájí letní sezónu blockbusterů. Ruku v ruce s tím jde i vybraná pětice nelahodnějších představitelek – najdeme mezi nimi několik menších, o to však zajímavějších persón, i nefalšované současné superhvězdy. 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.
Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.