Amazing Spider-Man 2 - recenze zbrusu nového komiksového trháku

- Recenze autor: Vojtěch Karlík

Nový Spider-Man je v pořadí druhým filmem vzkříšené série a je pompézní, trikově nabobtnalý, plný rychlé akce, efektních scén a je také úplně o ničem. Tak šílenou přehlídku sterilně hrajících paňáců film hodně dlouho nezaznamenal. Amazing Spider-Man 2 však bude velmi úspěšným filmem, na to vsadím svoje gatě.

Dovolím si krátkou odbočku. Já vlastně už u prvního dílu nové série nechtěl chápat, proč se točí nějaká nová série, když ta původní s tím divným ulízaným klukem byla tak úspěšná. To hollywoodské zlatokopectví mi však docela baví. Amazing Spider-Man je tady pro novou generaci diváků, kteří radostně sežerou cokoliv, co jim nějaké studio naservíruje. Musí to mít dostatečně přitažlivého hrdinu, jednoduchý příběh a hlavně opravdu hodně zmáknuté vizuální efekty, protože všechno dnes musí být ve 3D.

The-amazing-spider-man-2-andrew-garfield-1

Andrew Garfield vypadnul z reklamy na spoďáry a je to na jeho hereckém projevu znát. Možná tedy v žádné reklamě na slipy nepůsobil, ale přinejmenším tak hraje. V prvním díle jeho Spider-Man byl mnohem temnějším ztělesněním Petera Parkera, teď se někdo rozhodl, že se postava musí i vyvíjet. Takže Garfield (pokud neskáče a nebojuje) mluví a prožívá niterné úvahy o smyslu čehokoliv. Trvá to vždycky dlouho a strašlivě to nudí.

heres-a-sneak-peek-of-the-amazing-spider-man-2-super-bowl-trailer-youll-see-sunday

Nechtěně jsem si tak připomenul třetí díl Pána prstenů. Scény Sama a Froda byly třeskutě dlouhé a nudné a vždycky jsem se těšil na Gandalfa. Tady je hobití nudou všechno, co se motá kolem Gwen. Při třetí scéně jsem tajně doufal, že dostane sepsi a zemře. Nezemře, nebojte!

Parádním zjevem je bezesporu Jamie Foxx, který hraje Electra, což je takový hodně drsný muž, co ujíždí na elektřině. A také Giamatti, jehož jednohubka je fakt nečekaná. Jenže tu máme hlavního protivníka a tím samozřejmě není nikdo jiný, než Harry Osborn. A to je problém. Nemohu si pomoci, ale James Franco byl v téhle postavě skutečně démonickým protivníkem. Dane DeHaan je takovým hipsterským zjevem, kterému máte chuť uštědřit pár facek a poslat jej k mamince. Je to protivník k smíchu a měl jsem s ním fakt problém.

Na druhou stranu velmi rád jsem se díval na to, jak Peter poletuje a skáče. Když se zrovna moc nemluvilo, docela jsem si film užíval. A vůbec mi nevadilo, že je to jalová a vykalkulovaná zábava, protože jsem s tím od začátku počítal. Už chápete, proč to bude úspěšný film? Nemusíte u něj totiž vůbec přemýšlet. A víc také není třeba psát.

Hodnocení: 60 %

Tagy: akční komiksové filmy

Zdroje: Vlastní

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.