Akční sci-fi Nevědomí vede opět návštěvnost českých kin

- Téma autor: Michal Burkoň

Akční sci-fi Nevědomí s Tomem Cruisem, Olgou Kurylenkovou a Morganem Freemanem v hlavních rolích je opět v čele žebříčku návštěvnosti českých kin. O víkendu přilákala 14.167 diváků.

Tom Cruise ve filmu Nevědomí

Tom Cruise ve filmu Nevědomí,zdroj: Cinemart

Podle informací Unie filmových distributorů skončila na druhém místě jihoafrická animovaná komedie Zambezia, kterou zhlédlo 9180 především malých diváků. Třetí je další animovaný snímek Croodsovi, tentokrát z americké produkce, líčící osudy první pravěké rodiny na světě.

Dva americké filmy první pětici uzavírají. Jsou jimi horor Lesní duch a kriminální thriller Zlomené město.

Troškovy Babovřesky atakující šestisettisícovou hranici návštěvnosti jsou šesté a komedie Martin a Venuše dvanáctá.

Zambezia

Zambezia,zdroj:H.C.E.

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.