Snímek Jana Hřebejka Kawasakiho růže vychází na DVD

- eXtra kiNo autor: red

Nejnovější film Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Kawasakiho růže vyjde koncem května na DVD. Po sérii hořkých komedií ze současnosti se úspěšný autorský tandem v tomto svém desátém společném projektu pomyslně vrátil k stylu "téměřoscarového" snímku Musíme si pomáhat.

Středem příběhu tohoto filmového dramatu tvoří postava renomovaného psychiatra, morální autority, který má u příležitosti výročí založení republiky získat významné státní ocenění. Právě připravovaný slavnostní akt se stane katalyzátorem událostí, které na povrch vyplaví hříchy minulosti, jež mu můžou zlomit vaz.

"Před časem mě zaujala vědecká studie od historika Jiřího Suka o převratu v roce 1989, která byla oceněna jako kniha roku v soutěži Magnesia Litera. Objevuje se v ní zajímavá myšlenka, že při zjišťování minulých událostí nelze spoléhat na paměť přímých účastníků. Při konfrontaci výpovědí lidí o událostech s odstupem dvaceti let a záznamy z té doby dochází ke značnému zkreslení. A právě téma individuální paměti a její ošidnosti je námětem tohoto filmu," komentoval to Hřebejk.

Kawasakiho růže

Film Kawasakiho růže získal na letošním filmovém festivalu Berlinale dvě ceny nezávislých porot. Ekumenická porota a Mezinárodní konfederace uměleckého a esejistického filmu (CICAE) vyhlásila Kawasakiho růži za nejlepší snímek nesoutěžní sekce Panorama. Další ocenění pro film, tentokrát v domácím prostředí, získali Ladislav Chudík a Daniela Kolářová, kteří si odnesli sošky Českých lvů.

"Film zaznamenal úspěch také na festivalu Finále Plzeň, ze kterého si odvezl vedle hlavní ceny Zlatého ledňáčka i cenu diváků. Na DVD je snímek doplněn o tradiční fotogalerii, trailer a také o české titulky pro neslyšící. V půjčovnách je k dispozici už týden, v prodeji bude od 24. května za doporučenou cenu 299 korun," řekl ČTK Petr Slavík z distribuční společnosti Bontonfilm.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.