Shrek: Zvonec a konec vévodí americkým kinům už 3 týdny

- eXtra kiNo autor: red

Čtvrtý díl animované komedie o zeleném zlobru Shrekovi vede návštěvnost severoamerických kin i třetí týden po svém uvedení. Na druhé místo žebříčku se po uplynulém víkendu dostala komedie Dostaň ho tam a třetí příčku obsadil film Vrahouni.

Snímek Shrek: Zvonec a konec vydělal za víkend 25,3 milionu dolarů (549 milionů Kč). Pro produkční společnosti DreamWorks Animation je fakt, že se film už tři týdny drží v čele žebříčku, vítanou zprávou - první víkend po uvedení do kin totiž snímek vydělal méně, než se očekávalo. Podle Anne Globeové z DreamWorks stojí za úspěchem Shreka fakt, že jde o film, na který chodí celé rodiny.

Nově uvedený snímek Dostaň ho tam o cestě rockového muzikanta z Londýna do Los Angeles, v němž hraje britský herec Russell Brand, vydělal 17,4 milionu dolarů (377 milionů Kč).

Princ z Persie

V další novince, romantické komedii Vrahouni, si zabijáka pracujícího v utajení zahrál Ashton Kutcher, a jeho manželku, která nic netuší, Katherine Heiglová. Snímek vydělal od pátku podle odhadů 16,1 milionu dolarů (349 milionů Kč). Podle agentury Reuters společnost Lions Gate Entertainment neumožnila kritikům se na film podívat před oficiálním uvedením v kinech kvůli obavám ze špatných recenzí.

Čtvrtou příčku obsadil snímek Princ z Persie: Písky času, který vydělal 13,9 milionu dolarů (302 milionů Kč). První pětici uzavírá snímek Sex ve městě 2, který od pátku vydělal 12,7 milionu dolarů (275 milionů Kč).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.