Turisté se hrnou do míst, kde se natáčel Sex ve městě 2

31. 5. 2010 - 6:00 | Téma | red

Turisté se hrnou do míst, kde se natáčel Sex ve městě 2 zdroj: tisková zpráva

S premiérou druhého pokračování filmu natočeného podle seriálu Sex ve městě v New Yorku vzrostl zájem o prohlídky míst, kde se jeho hrdinky pohybovaly. Firma, která je provozuje, si přitom na nezájem převážně turistek nestěžovala už dříve. ČTK to řekla průvodkyně a zároveň herečka a zpěvačka Lou Matthewsová.

Zájem je i o další podobné cesty. "Od roku 1999, kdy Georgette Blauová přišla s nápadem jezdit po místech známých z filmových a seriálových exteriérů, se počet autobusů, které každý týden objíždějí Manhattan, zvýšil z jednoho až na více než 40," uvedla zaměstnankyně firmy On Location Tours, která podobné prohlídky organizuje přes deset let.

Zlom podle Matthewsové přišel v roce 2004, kdy se takový autobus objevil přímo v závěrečné epizodě seriálu Sex ve městě. V současné době, kdy do kin vstupuje film Sex ve městě 2 doprovázený nákladnou marketingovou kampaní, zájem o prohlídky roste. Cena jednoho více než tříhodinového zájezdu je 42 dolarů (zhruba 880 korun).

Účastní se jej téměř výhradně ženy, i když někdy mezi osazenstvo autobusu zavítá i muž. Zájemkyně o místa, která proslavila Carrie a její kamarádky, většinou pocházejí ze zahraničí, úplnou výjimkou ale v autobusu nejsou ani rodilé Newyorčanky.

Sex ve městě

Zatímco některé účastnice prohlídky byly nadšené, jiné měly výhrady. "Exkurze bohužel zcela nesplnila mé očekávání, myslela jsem, že to bude více interaktivní," posteskla si v rozhovoru s ČTK Maggie, čtyřicetiletá účetní z New Yorku. Fanynky totiž většinu lokací zahlédnou pouze z okna autobusu, cestu jim zpříjemňují ukázky z filmu a seriálu.
Průvodkyně - stejně jako Lou vesměs herečky, zpěvačky a komičky - nechávají cestující hádat, z jaké scény by mohly dané místo znát. Účastnice výletu se ale prý většinou nenechají zaskočit, protože seriál znají podrobně.

Každý týden se tak více než 1200 převážně žen alespoň z okna autobusu například podívá na obchod Paul Smith, kam Miranda zavedla Steva na nákup obleku, který mu nakonec musela i sama zaplatit, jelikož jeho karta byla zamítnuta. Projedou se okolo kostela, v němž Samantha objevila sexy kněze, který jako jeden z mála mužů dokázal odolat jejím svodům.
Vyfotí se v restauraci, kde měli Carrie a její Božský zásnubní večeři v prvním díle filmu. Projedou se v SoHo kolem galerie, v níž pracovala Charlotte. Navštíví sex shop, kde si podobně jako Charlotte mohou koupit vibrátor "králíček". Podle zaměstnanců prodejny s erotickými pomůckami jde na dračku. A na závěr si za zvýhodněnou cenu devět dolarů (si 190 korun) koupí růžový koktejl Cosmopolitan v Aidanově baru Onieal's - znalkyně seriálu ho znají pod názvem Scout.

Jednou z nejoblíbenějších zastávek je ale West Village. V ulici Bleecker Street se v okolí Magnolia Bakery většinou pohybují hloučky turistů. K nelibosti místních obyvatel se totiž z této cukrárny stala atrakce. Carrie si zde v seriálu pochutnávala na jedné z místních sladkostí. Magnolia Bakery byla donedávna součástí exkurze, nyní ale z kapacitních důvodů ukončila s On Location Tours spolupráci. Ulice Charles Street ve West Village je navíc skutečným bydlištěm Sarah Jessiky Parker - představitelky Carrie.

Náruživí diváci seriálů se mohou vydat i po stopách dalších populárních televizních pořadů. Například v nedalekém New Jersey se mohou podívat na místa, kde se pohybovali hrdinové seriálu Sopránovi. A pokud chtějí zůstat na Manhattanu, mohou třeba navštívit oblíbená místa hrdinů seriálu Super drbna anebo se podívat do Central Parku do zákoutí, kde se odehrávaly scény ze známých filmů.

ČLÁNKY O FILMU

Toy Story, Sex ve městě a Kuky se vrací vedou v českých kinech

Toy Story, Sex ve městě a Kuky se vrací vedou v českých kinech

23. 6. 2010 | Téma | red

Animovaný americký snímek Toy Story 3: Příběh hraček 3D se hned po premiéře umístil v čele tabulky návštěvnosti českých kin. Za uplynulý víkend ho zhlédlo 33.184 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 5,1 milionu korun. Film ve světě o prvním víkendu vydělal 153,8 milionu dolarů (3,2 miliardy korun), a vytvořil tak nový rekord mezi animovanými snímky.
Sex ve městě 2 i nadále kraluje českým kinům

Sex ve městě 2 i nadále kraluje českým kinům

15. 6. 2010 | Téma | red

Pokračování americké komedie Sex ve městě 2 se stejně jako před týdnem objevilo v čele návštěvnosti českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů mu k tomu stačilo pouhých 16.349 lidí. Druhý skončil rodinný snímek Jana Svěráka Kuky se vrací, který na třetí pozici odsunul výpravný americký velkofilm Princ z Persie s podtitulem Písky času.
Sex ve městě 2 boduje v českých kinech

Sex ve městě 2 boduje v českých kinech

8. 6. 2010 | Téma | red

Pokračování americké komedie Sex ve městě 2 hned po premiéře zaujalo čelo žebříčku nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ji zhlédlo 28.235 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 3,9 milionu korun.
Sex ve městě 2, aneb dá se po čtyřicítce oblékat skvěle?

Sex ve městě 2, aneb dá se po čtyřicítce oblékat skvěle?

2. 6. 2010 | Téma | red

V úvodní scéně filmu Sex ve městě 2 zahlédne dvaapadesátiletá Samantha zlaté, korálky prošívané minišaty, které by na sobě ráda měla při svém velkém okamžiku. Prodavačka má ovšem pochybnosti "Nejsou, možná, trochu příliš mladistvé?" ptá se.
Nový Shrek porazil v amerických kinech Sex ve městě 2

Nový Shrek porazil v amerických kinech Sex ve městě 2

1. 6. 2010 | Téma | red

Shrek: Zvonec a konec, čtvrtý díl animované komedie o zeleném zlobru Shrekovi, i druhý týden po svém uvedení kraloval návštěvnosti severoamerických kin. Na druhé místo se o tomto víkendu zařadilo druhé filmové pokračování Sexu ve městě a třetí byla další novinka Princ z Persie: Písky času, uvedla agentura Reuters.
Sex ve městě

Sex ve městě

31. 5. 2010 | Téma | red

Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda jsou zpět.
Sex ve městě 2 se již brzy objeví v  českých kinech

Sex ve městě 2 se již brzy objeví v českých kinech

28. 5. 2010 | Téma | red

Další dobrodružství čtyř kamarádek přináší americký snímek Sex ve městě 2, který měl americkou premiéru a v Praze byl představen novinářům. Volně navazuje na stejnojmenný film i populární televizní seriál z produkce kanálu HBO.
Pokračování Sexu ve městě: Hrdinky vyrazí do pouště, do SAE

Pokračování Sexu ve městě: Hrdinky vyrazí do pouště, do SAE

28. 3. 2010 | Téma | red

Novinářka Carrie Bradshawová a její kamarádky ze seriálu Sex ve městě budou v druhém pokračování celovečerního filmu debatovat o sexu v novém městě.
Sex ve městě 2 + TRAILER

Sex ve městě 2 + TRAILER

9. 1. 2010 | Téma | red

Komediální seriál společnosti HBO natočený podle románu Candace Bushnellové Sex ve městě. Poprvé byl seriál uveden v roce 1998. Má šest sérií.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.