Sex ve městě 2 se již brzy objeví v českých kinech

28. 5. 2010 - 11:00 | Téma | red

Sex ve městě 2 se již brzy objeví v  českých kinech zdroj: tisková zpráva

Další dobrodružství čtyř kamarádek přináší americký snímek Sex ve městě 2, který měl americkou premiéru a v Praze byl představen novinářům. Volně navazuje na stejnojmenný film i populární televizní seriál z produkce kanálu HBO.

Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda se tentokrát oddávají svým zálibám v islámském světě. Větší část příběhu se odehrává ve Spojených arabských emirátech. V ČR film uvede společnost Warner Bros. Entertainment 3. června.

Podobně jako v prvním snímku natočeném před dvěma lety se děj odehrává kolem milostných vztahů výstředních hrdinek, ale také jejich záliby v módě. Podle informací v americkém tisku přišla nová komedie na 95 milionů dolarů. Přinejmenším 10 milionů přitom údajně stálo oblečení a doplňky hrdinek. Jednou z producentek filmu byla Sarah Jessica Parkerová, která opět hraje roli novinářky a spisovatelky Carrie Bradshawové.

Sex ve městě 2 zdroj: tisková zpráva

Podle tvůrců je motivem nového snímku zábava, móda a přátelství. Ženy, které bojují proti tradiční ženské roli, tentokrát hledají rozptýlení v luxusním prostředí islámské země. Kromě přepychu je překvapují tabu, která k exotickým zvyklostem patří. Vyrážejí také do pouště, jezdí na velbloudech a z nouze se zahalí dokonce do tradičního oděvu místních žen - burky.

"Naše hrdinky ve filmu žijí životním stylem, o kterým si většina z nás může nechat jenom zdát," řekl producent John Melfi. Přestože většinou dosáhly cílů, o které bojovaly na začátku seriálového příběhu, mnohdy nejsou spokojené. Problémy řeší tradičně při společných dýcháncích.

Sex ve městě 2 zdroj: tisková zpráva

Autorem scénáře a režisérem je Michael Patrick King. Film prý nechtěl natočit jako "konvenční komedii". "Naše čtyři hlavní hrdinky nejsou tradiční a nikdy ani tradiční nebyly. Miranda měla nemanželské dítě, pak se vdala, a je vůdčí typ v manželství. Charlotte konvertovala k judaismu, adoptovala dceru asijského původu a pak měla další dceru. Samantha vyzkoušela spoustu vztahů a nakonec se rozhodla, že bude navždy sama. A Carrie je člověk, který udělá všechno pro vytvoření fungujícího vztahu s Božským a pro zachování svého postavení nezávislé spisovatelky," uvedl.

I když děj se podle scénáře odehrává v Abú Zabí, snímek se točil v Maroku. Pro SAE byl prý obsah příliš provokativní a natáčení místní úřady nepovolily.

Úspěšný americký seriál z let 1999 až 2004 si získal fanoušky po celém světě. Na filmovém plátně postavy oblíbených hrdinek poprvé ožily po čtyřech letech od ukončení vysílání série. Kritiky byly mnohdy rozpačité; u diváků si však snímek získal příznivé ohlasy mimo jiné i díky stylu oblečení hrdinek.

ČLÁNKY O FILMU

Toy Story, Sex ve městě a Kuky se vrací vedou v českých kinech

Toy Story, Sex ve městě a Kuky se vrací vedou v českých kinech

23. 6. 2010 | Téma | red

Animovaný americký snímek Toy Story 3: Příběh hraček 3D se hned po premiéře umístil v čele tabulky návštěvnosti českých kin. Za uplynulý víkend ho zhlédlo 33.184 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 5,1 milionu korun. Film ve světě o prvním víkendu vydělal 153,8 milionu dolarů (3,2 miliardy korun), a vytvořil tak nový rekord mezi animovanými snímky.
Sex ve městě 2 i nadále kraluje českým kinům

Sex ve městě 2 i nadále kraluje českým kinům

15. 6. 2010 | Téma | red

Pokračování americké komedie Sex ve městě 2 se stejně jako před týdnem objevilo v čele návštěvnosti českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů mu k tomu stačilo pouhých 16.349 lidí. Druhý skončil rodinný snímek Jana Svěráka Kuky se vrací, který na třetí pozici odsunul výpravný americký velkofilm Princ z Persie s podtitulem Písky času.
Sex ve městě 2 boduje v českých kinech

Sex ve městě 2 boduje v českých kinech

8. 6. 2010 | Téma | red

Pokračování americké komedie Sex ve městě 2 hned po premiéře zaujalo čelo žebříčku nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ji zhlédlo 28.235 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 3,9 milionu korun.
Sex ve městě 2, aneb dá se po čtyřicítce oblékat skvěle?

Sex ve městě 2, aneb dá se po čtyřicítce oblékat skvěle?

2. 6. 2010 | Téma | red

V úvodní scéně filmu Sex ve městě 2 zahlédne dvaapadesátiletá Samantha zlaté, korálky prošívané minišaty, které by na sobě ráda měla při svém velkém okamžiku. Prodavačka má ovšem pochybnosti "Nejsou, možná, trochu příliš mladistvé?" ptá se.
Nový Shrek porazil v amerických kinech Sex ve městě 2

Nový Shrek porazil v amerických kinech Sex ve městě 2

1. 6. 2010 | Téma | red

Shrek: Zvonec a konec, čtvrtý díl animované komedie o zeleném zlobru Shrekovi, i druhý týden po svém uvedení kraloval návštěvnosti severoamerických kin. Na druhé místo se o tomto víkendu zařadilo druhé filmové pokračování Sexu ve městě a třetí byla další novinka Princ z Persie: Písky času, uvedla agentura Reuters.
Sex ve městě

Sex ve městě

31. 5. 2010 | Téma | red

Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda jsou zpět.
Turisté se hrnou do míst, kde se natáčel Sex ve městě 2

Turisté se hrnou do míst, kde se natáčel Sex ve městě 2

31. 5. 2010 | Téma | red

S premiérou druhého pokračování filmu natočeného podle seriálu Sex ve městě v New Yorku vzrostl zájem o prohlídky míst, kde se jeho hrdinky pohybovaly. Firma, která je provozuje, si přitom na nezájem převážně turistek nestěžovala už dříve. ČTK to řekla průvodkyně a zároveň herečka a zpěvačka Lou Matthewsová.
Pokračování Sexu ve městě: Hrdinky vyrazí do pouště, do SAE

Pokračování Sexu ve městě: Hrdinky vyrazí do pouště, do SAE

28. 3. 2010 | Téma | red

Novinářka Carrie Bradshawová a její kamarádky ze seriálu Sex ve městě budou v druhém pokračování celovečerního filmu debatovat o sexu v novém městě.
Sex ve městě 2 + TRAILER

Sex ve městě 2 + TRAILER

9. 1. 2010 | Téma | red

Komediální seriál společnosti HBO natočený podle románu Candace Bushnellové Sex ve městě. Poprvé byl seriál uveden v roce 1998. Má šest sérií.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.