Sex ve městě 2, aneb dá se po čtyřicítce oblékat skvěle?

2. 6. 2010 - 19:00 | Téma | red

Sex ve městě 2, aneb dá se po čtyřicítce oblékat skvěle? zdroj: tisková zpráva

V úvodní scéně filmu Sex ve městě 2 zahlédne dvaapadesátiletá Samantha zlaté, korálky prošívané minišaty, které by na sobě ráda měla při svém velkém okamžiku. Prodavačka má ovšem pochybnosti "Nejsou, možná, trochu příliš mladistvé?" ptá se.

 Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda mají, co se módy a oblékání týče, sebedůvěru jako málokterá jiná, ať už na filmovém plátně nebo ve skutečném životě, píše agentura AP. Ale oflitrované topy, které tyto ženy nosí spolu s mikro-minisukněmi, harémovými kalhotami a botami na vysokých jehlových podpatcích, vyvolávají prasklinky pochybností sbíhajících se kolem jediné otázky: Oblékají se úměrně svému věku?

Pochybnosti kolem oněch minišatů mají i Samanthiny přítelkyně. Ale ještě důležitější chvíle filmu přichází v okamžiku, kdy si je Samantha oblékne a odkáže tak jak zastánce konvencí, tak sedmnáctiletou Miley Cyrusovou, která je na červeném koberci ve stejných šatech, do patřičných mezí. 

V celém filmu se hlavní čtyřka promenáduje v nejaktuálnějších kreacích a zdánlivě se vůbec nenechává odradit skutečností, že návrháři obvykle využívají coby múzy štíhlé, pružné dospívající modelky, a ne úspěšné, nakupováním posedlé ženy přes čtyřicet, které postavy filmu nyní představují.

Sex ve městě 2

Některé z oděvů berou dech a jsou nesmírně lichotivé - jako skládané plážové šaty v barvě plamenů, jež si oblékla Carrie (Sarah Jessica Parkerová), nebo splývavé šaty s véčkovým výstřihem a metalickými cvočky, které má Miranda (Cynthia Nixonová) na svatbě, ale jsou tu i naprosté úlety. Například Charlottiny (Kristin Davisová) růžové šaty bez ramínek nebo Carriina podivná kombinace trička s logem a nabírané balonové sukně by nevypadaly o nic líp ani na pětadvacetiletých.

"Myslím, že je to vždycky o tom, kde dotyčná je, v čem se cítí pohodlně a nač stačí její sebedůvěra," říká návrhář módních doplňků Brian Atwood, který vytvořil dva páry bot na patnácticentimetrových podpatcích pro Carriin šatník včetně vykládaných lodiček s otevřenou špičkou z purpurově červeného semiše. "Nerad komukoli diktuju hranice. Myslím, že je to v celkovém přístupu. Viděl jsem starší ženy v bundičkách s kamínky ve stylu 80. let a v krátkých minisukních, ale kdokoli jiný by v tom vypadal směšně." 
Elegantní, rafinované jehlové podpatky jsou ještě trochu něco jiného, dodává Atwood. "Některé ženy prostě mají rády vysoké podpatky. Pomáhají jim vytvarovat krásné nohy a dodávají jim výšku. Ženám se líbí, jak se v podpatcích cítí," vysvětluje.

Upřímné zhodnocení plusů a záporů vlastní postavy spolu s životním a osobním stylem pak člověka posune při vytváření lichotivého a přiměřeného šatníku dál než počítání svíček na narozeninovém dortu, shodují se odborníci.

Sex ve městě 2

"Potřebujete vědět, které části vašeho těla byste měla ukazovat," radí Deborah Lloydová, spoluprezidentka a kreativní šéfka firmy Kate Spade New York. Herečky ze Sexu ve městě nepochybně tvrdě dřou, aby udržely svá těla ve formě, a tak si mohou dovolit odvážnější kreace, ale zároveň se nezpronevěřit módní osobnosti své postavy.

Jako příklad ženy, která dokáže zdůraznit své přednosti - především pěkné paže - a udržet si mladistvý, moderní vzhled se zajímavou siluetou a jasnými barvami, aniž by se pokoušela oblékat jako příliš mladá, uvádí Lloydová americkou první dámu Michelle Obamovou. "Když člověk stárne, je móda o vývoji, ne jen o změně šatníku, protože jste starší. Nesmíte ustrnout," říká Lloydová.

 "Oblékat se tak, abychom lichotily svému věku, nebude nikdy pro ženy exaktní vědou," dodává Avril Grahamová, módní redaktorka časopisu Harper's Bazaar. "Ženy by ale vždycky měly mít na paměti, že elegance a dobrý vkus jdou ruku v ruce bez ohledu na věk. Vždycky by měl převážit zdravý rozum. Nejlépe oblékané ženy minulosti i současnosti tuto schopnost, zdá se, měly a mají."

ČLÁNKY O FILMU

Toy Story, Sex ve městě a Kuky se vrací vedou v českých kinech

Toy Story, Sex ve městě a Kuky se vrací vedou v českých kinech

23. 6. 2010 | Téma | red

Animovaný americký snímek Toy Story 3: Příběh hraček 3D se hned po premiéře umístil v čele tabulky návštěvnosti českých kin. Za uplynulý víkend ho zhlédlo 33.184 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 5,1 milionu korun. Film ve světě o prvním víkendu vydělal 153,8 milionu dolarů (3,2 miliardy korun), a vytvořil tak nový rekord mezi animovanými snímky.
Sex ve městě 2 i nadále kraluje českým kinům

Sex ve městě 2 i nadále kraluje českým kinům

15. 6. 2010 | Téma | red

Pokračování americké komedie Sex ve městě 2 se stejně jako před týdnem objevilo v čele návštěvnosti českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů mu k tomu stačilo pouhých 16.349 lidí. Druhý skončil rodinný snímek Jana Svěráka Kuky se vrací, který na třetí pozici odsunul výpravný americký velkofilm Princ z Persie s podtitulem Písky času.
Sex ve městě 2 boduje v českých kinech

Sex ve městě 2 boduje v českých kinech

8. 6. 2010 | Téma | red

Pokračování americké komedie Sex ve městě 2 hned po premiéře zaujalo čelo žebříčku nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ji zhlédlo 28.235 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 3,9 milionu korun.
Nový Shrek porazil v amerických kinech Sex ve městě 2

Nový Shrek porazil v amerických kinech Sex ve městě 2

1. 6. 2010 | Téma | red

Shrek: Zvonec a konec, čtvrtý díl animované komedie o zeleném zlobru Shrekovi, i druhý týden po svém uvedení kraloval návštěvnosti severoamerických kin. Na druhé místo se o tomto víkendu zařadilo druhé filmové pokračování Sexu ve městě a třetí byla další novinka Princ z Persie: Písky času, uvedla agentura Reuters.
Sex ve městě

Sex ve městě

31. 5. 2010 | Téma | red

Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda jsou zpět.
Turisté se hrnou do míst, kde se natáčel Sex ve městě 2

Turisté se hrnou do míst, kde se natáčel Sex ve městě 2

31. 5. 2010 | Téma | red

S premiérou druhého pokračování filmu natočeného podle seriálu Sex ve městě v New Yorku vzrostl zájem o prohlídky míst, kde se jeho hrdinky pohybovaly. Firma, která je provozuje, si přitom na nezájem převážně turistek nestěžovala už dříve. ČTK to řekla průvodkyně a zároveň herečka a zpěvačka Lou Matthewsová.
Sex ve městě 2 se již brzy objeví v  českých kinech

Sex ve městě 2 se již brzy objeví v českých kinech

28. 5. 2010 | Téma | red

Další dobrodružství čtyř kamarádek přináší americký snímek Sex ve městě 2, který měl americkou premiéru a v Praze byl představen novinářům. Volně navazuje na stejnojmenný film i populární televizní seriál z produkce kanálu HBO.
Pokračování Sexu ve městě: Hrdinky vyrazí do pouště, do SAE

Pokračování Sexu ve městě: Hrdinky vyrazí do pouště, do SAE

28. 3. 2010 | Téma | red

Novinářka Carrie Bradshawová a její kamarádky ze seriálu Sex ve městě budou v druhém pokračování celovečerního filmu debatovat o sexu v novém městě.
Sex ve městě 2 + TRAILER

Sex ve městě 2 + TRAILER

9. 1. 2010 | Téma | red

Komediální seriál společnosti HBO natočený podle románu Candace Bushnellové Sex ve městě. Poprvé byl seriál uveden v roce 1998. Má šest sérií.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.