Třetí Noc v muzeu je posledním filmem Robina Williamse

14. 12. 2014 - 21:00 | Téma | Ladislav Loukota

Třetí Noc v muzeu je posledním filmem Robina Williamse zdroj: tisková zpráva

V době svého tragického skonu na 11. srpna měl Robin Williams dotočeno několik filmů, které se měly teprve objevit v kinech. Zřejmě největším z nich je Noc v muzeu: Tajemství hrobky, třetí díl pohádkové série, který jde do kin tento čtvrtek. Z Williamsovi závěrečné filmografie jde přitom o zřejmě nejlepší dílo. 

Williams si svou roli zreprízoval už potřetí, stejně jako v předešlých dvou filmech v Tajemství hrobky zastane "voskovou" inkarnaci 26. amerického prezidenta Theodora Roosevelta (v úřadu 1901 - 1909). Ironií osudu bylo přitom natáčení patřičně emotivní, ačkoliv sám Williams byl na placu přibližně jediný týden – poslední scéna filmu, v níž je po boku Bena Stillera právě Robin Williams, totiž byla i posledním záběrem při natáčení. Osud tomu tedy chtěl, že po dotočení štáb oslavně několik minut tleskal jeho výkonu.

zdroj: Cinemart

Snímek je dosavadním zakončením tří dílů komediální série Noc v muzeu o příbězích nočního hlídače s tváří Bena Stillera, kterému na jeho noční šichtě ve slavných muzeích ožívají figury představující si, že jsou historickými postavami. První díl přišel v roce 2006, druhý o tři roky později. Ačkoliv nepatří mezi horentní úspěchy u kritiků nebo v popkultuře, oba dosavadní díly si na sebe více než vydělaly a to nejen doma, nýbrž i v zahraničí. Ocenit u nich lze navíc částečný rodinný a vzdělávací apel.

Třetí díl by sérii měl zakončit, i proto vyvolává Williamsova posmrtná role, fungující navíc jako otcovská figura pro hlavní Stillerovu postavu, emotivní odezvu. New York Times například zmiňuje, že loučení s oživlými figurínami, potažmo však nechtěně i s Williamsem, je jedním z hlavních motivů celého filmu. Oním posledním záběrem filmu je ostatně Williamsovo zasalutování divákům/Stillerovi z koňského hřbetu. Krom něho je snímek rovněž věnován herci Mickey Rooneyomu, pro kterého jde rovněž o poslední roli před jeho úmrtím.

Noc v muzeu 3 zdroj: tisková zpráva

Williamsovy poslední návraty

Z posledních Williamsových filmů je Noc v muzeu: Tajemství hrobky tím největším a díky tomu dost možná jediným, který se dostane do české kino distribuce. Zdaleka však nejde o jediný Williamsův film, která na premiéru stále čeká.

Na příští rok je ještě naplánovaná sci-fi komedie Absolutely Anything, v níž krom Williamse hraje ještě Kate Beckinsale (Underworld) a Simon Pegg (Jednotka příliš rychlého nasazení), vedle ní rovněž rozpracovaný i snímek Boulevard. V tom si Williams střihl roli šedesátníka, který má sice navenek perfektní život, ve skutečnosti ale trpí depresemi jako nepřiznaný homosexuál. Jeho sladkobolné stařičké patálie pak tvoří obsah zápletky. A není to jediný z Williamsových posledních filmů, který vzhledem k jeho úmrtí vyvolává nešťastné asociace.
V zahraničí již měly premiéru i jeho zbylé filmy, ani tyto se ale nepodívaly (a zřejmě už ani nepodívají) do našich kinosálů. Patří mezi ně The Angriest Man in Brooklyn, v něm spolu s ním hrála i Mila Kunis (Max Payne) a Peter Dingklage (Hra o trůny), a jehož zpětně nešťastně zvolená story popisuje posledních 90 minut v životě věčně naštvaného cholerika, který se rozhodne napravit své zbylé křivdy. Zmínit lze i nepovedený Merry Friggin' Christmas, i v něm si zahraje životem strhaného morouse.

Noc v muzeu 3 zdroj: tisková zpráva

Poslední jmenovaný je přitom kriticky negativně přijatý film, který se odehrává během vánočních svátků, do amerických kin ovšem šel už na počátku listopadu, což nesvědčí o přílišné důvěře distributorů v obstání během vánočních týdnů. Zdá se tak, že finále vlažně přijaté trilogie Noc v muzeu bude i Williamsovým posledním solidním filmem.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.