Noc v muzeu: Tajemství hrobky - recenze pokračování komedie s Benem Stillerem v hlavní roli

15. 12. 2014 22:00 - Recenze | Autor: František Fuka

Noc v muzeu: Tajemství hrobky - recenze pokračování komedie s Benem Stillerem v hlavní roli Zdroj: Archiv

Hlídač newyorského muzea (Ben Stiller) má problém: Exponáty, které každou noc ožívaly, a dělaly žerty, začínají blbnout a tuhnout. Zdá se, že kouzlo přestává působit a magická egyptská deska začíná hnít. Co s ní? 

To ví jen faraon (Ben Kingsley), který je vystaven v Londýně, takže se Stiller vydává za oceán do British Museum a s ním faraonův syn, Stillerův syn a z náhodných důvodů také několik dalších oživlých muzejních postav.

Shawn Levy je asi nejhorší velkorozpočtový režisér, který dnes žije a tvoří. A v tomto už třetím dílu finančně úspěšné (ale nikdy ne moc dobré) série sahá až na dno zoufalství.

Noc v muzeu 3 Zdroj: Archiv

Tvůrci měli naprosto otevřené možnosti. Mohli si dovolit cokoliv. Téměř jakékoliv existující či neexistující historické postavy, jakákoliv oživlá zvířata, skutečná či smyšlená. Prakticky jakákoliv jiná kouzla, ta nejroztodivnější. Průzkumy starých hrobek jako v Indiana Jonesovi. A co z toho?

Prd.

Divil jsem se tomu už u dvojky, ale u trojky je to ještě markantnější.

Ten film musel být velmi drahý. Hraje v něm spousta slavných a kvalitních herců, včetně dvou čerstvě mrtvých. Mnohé z těch herců známe z jiných filmů jako skvělé komiky. Jsou v něm záblesky nápadů na deset celovečerních filmů. Jsou v něm tuny drahých triků. A přesto... Prd. Herci jsou unavení a polomrtví (včetně těch, kteří před premiérou neumřeli). Většina vtípků jsou improvizované komediální scénky, které nemají žádný nápad ani jiskru, a které nijak nevyužívají fantasy námět filmu.

Noc v Muzeu3 Zdroj: Archiv

Dovolte mi ocitovat jediný vtip, kterému jsem se v průběhu celého filmu trošku uchechtl: Stiller povídá, že je poloviční Žid. Na to faraon reaguje: "Židy miluju, měli jsem jich asi 40 000!". Konec vtipu.

Mimo jiné by tento film mohl zábavným způsobem přiblížit malým divákům něco z historie, případně z londýnských památek, ale ani to se nestane. Dozvíme se jen to, že v Londýně je nějaké náměstí s velkými sochami lvů a že nejslavnější britská historická postava je Lancelot.

Noc v muzeu 3 Zdroj: Archiv

P.S: Film jde do kin dabovaný i titulkovaný, viděl jsem titulkovanou verzi, ale nemyslím si, že by dabing mohl v tomto případě nějak moc uškodit.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: FFFILM

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.