Noc v muzeu: Tajemství hrobky - recenze pokračování komedie s Benem Stillerem v hlavní roli

15. 12. 2014 - 22:00 | Recenze | František Fuka

Noc v muzeu: Tajemství hrobky - recenze pokračování komedie s Benem Stillerem v hlavní roli zdroj: tisková zpráva

Hlídač newyorského muzea (Ben Stiller) má problém: Exponáty, které každou noc ožívaly, a dělaly žerty, začínají blbnout a tuhnout. Zdá se, že kouzlo přestává působit a magická egyptská deska začíná hnít. Co s ní? 

To ví jen faraon (Ben Kingsley), který je vystaven v Londýně, takže se Stiller vydává za oceán do British Museum a s ním faraonův syn, Stillerův syn a z náhodných důvodů také několik dalších oživlých muzejních postav.

Shawn Levy je asi nejhorší velkorozpočtový režisér, který dnes žije a tvoří. A v tomto už třetím dílu finančně úspěšné (ale nikdy ne moc dobré) série sahá až na dno zoufalství.

Noc v muzeu 3 zdroj: tisková zpráva

Tvůrci měli naprosto otevřené možnosti. Mohli si dovolit cokoliv. Téměř jakékoliv existující či neexistující historické postavy, jakákoliv oživlá zvířata, skutečná či smyšlená. Prakticky jakákoliv jiná kouzla, ta nejroztodivnější. Průzkumy starých hrobek jako v Indiana Jonesovi. A co z toho?

Prd.

Divil jsem se tomu už u dvojky, ale u trojky je to ještě markantnější.

Ten film musel být velmi drahý. Hraje v něm spousta slavných a kvalitních herců, včetně dvou čerstvě mrtvých. Mnohé z těch herců známe z jiných filmů jako skvělé komiky. Jsou v něm záblesky nápadů na deset celovečerních filmů. Jsou v něm tuny drahých triků. A přesto... Prd. Herci jsou unavení a polomrtví (včetně těch, kteří před premiérou neumřeli). Většina vtípků jsou improvizované komediální scénky, které nemají žádný nápad ani jiskru, a které nijak nevyužívají fantasy námět filmu.

Noc v Muzeu3 zdroj: tisková zpráva

Dovolte mi ocitovat jediný vtip, kterému jsem se v průběhu celého filmu trošku uchechtl: Stiller povídá, že je poloviční Žid. Na to faraon reaguje: "Židy miluju, měli jsem jich asi 40 000!". Konec vtipu.

Mimo jiné by tento film mohl zábavným způsobem přiblížit malým divákům něco z historie, případně z londýnských památek, ale ani to se nestane. Dozvíme se jen to, že v Londýně je nějaké náměstí s velkými sochami lvů a že nejslavnější britská historická postava je Lancelot.

Noc v muzeu 3 zdroj: tisková zpráva

P.S: Film jde do kin dabovaný i titulkovaný, viděl jsem titulkovanou verzi, ale nemyslím si, že by dabing mohl v tomto případě nějak moc uškodit.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: FFFILM

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.