Špatnej polda: Jeden z nelepších hereckých výkonů Nicholase Cageho

- Téma autor: red

Herec Nicholas Cage podal jeden z nejlepším hereckých výkonů poslední doby v americkém kriminálním snímku Špatnej Polda režiséra Wernera Herzoga. Film bude do kin uveden 29. dubna ve 14 kopiích.

Cage ztvárnil detektiva z neworleánského oddělení vražd, který si z jedné akce, kdy uprostřed zuřícího hurikánu Katrina zachránil vězně ze zatopeného vězení, odnesl permanentní bolesti zad. Musí je tlumit utišujícími prostředky včetně drog. I když je na nich závislý, přesto je nejlepším vyšetřovatelem široko daleko. V napínavém dvouhodinovém příběhu se dostane k případu brutálního masakru rodiny afrických přistěhovalců.

Stopy vedou k místnímu drogovému dealerovi, přezdívanému Big Fate, a k ochraně očitého svědka, poslíčka Daryla, jehož dostane detektiv na starost. Big Fate je totiž pověstný svou "péčí" o potenciální svědky. Jenže Daryl brzy přijde na to, že pod ochranou feťáka v uniformě není v bezpečí. Další role ve snímku ztvárnili například Val Kilmer a stále svůdná Eva Mendes.

Špatnej Polda, Nicolas Cage

Podle kritiků si Nicolas Cage v roli policajta závislého na návykových látkách zřejmě připomněl oscarovou slávu s filmem Leaving Las Vegas, kde se pro změnu upíjel k smrti. Mohl za to zřejmě i režisér Herzog, který z kriminálního udělal výjimečný film, prodchnutý temnou atmosférou a znepokojivými otázkami.

"Těšil jsem se na obrovskou výzvu, na riziko spojené s takovou rolí," přiznal Cage v distribučních materiálech k filmu. Ocitl se prý v bodě, kdy si prostě musí vybírat práci, která ho zajímá a vyvolá v něm radost z hraní.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.