Špatnej polda: Jeden z nelepších hereckých výkonů Nicholase Cageho

23. 4. 2010 - 6:00 | Téma | red

Špatnej polda: Jeden z nelepších hereckých výkonů Nicholase Cageho zdroj: tisková zpráva

Herec Nicholas Cage podal jeden z nejlepším hereckých výkonů poslední doby v americkém kriminálním snímku Špatnej Polda režiséra Wernera Herzoga. Film bude do kin uveden 29. dubna ve 14 kopiích.

Cage ztvárnil detektiva z neworleánského oddělení vražd, který si z jedné akce, kdy uprostřed zuřícího hurikánu Katrina zachránil vězně ze zatopeného vězení, odnesl permanentní bolesti zad. Musí je tlumit utišujícími prostředky včetně drog. I když je na nich závislý, přesto je nejlepším vyšetřovatelem široko daleko. V napínavém dvouhodinovém příběhu se dostane k případu brutálního masakru rodiny afrických přistěhovalců.

Stopy vedou k místnímu drogovému dealerovi, přezdívanému Big Fate, a k ochraně očitého svědka, poslíčka Daryla, jehož dostane detektiv na starost. Big Fate je totiž pověstný svou "péčí" o potenciální svědky. Jenže Daryl brzy přijde na to, že pod ochranou feťáka v uniformě není v bezpečí. Další role ve snímku ztvárnili například Val Kilmer a stále svůdná Eva Mendes.

Špatnej Polda, Nicolas Cage

Podle kritiků si Nicolas Cage v roli policajta závislého na návykových látkách zřejmě připomněl oscarovou slávu s filmem Leaving Las Vegas, kde se pro změnu upíjel k smrti. Mohl za to zřejmě i režisér Herzog, který z kriminálního udělal výjimečný film, prodchnutý temnou atmosférou a znepokojivými otázkami.

"Těšil jsem se na obrovskou výzvu, na riziko spojené s takovou rolí," přiznal Cage v distribučních materiálech k filmu. Ocitl se prý v bodě, kdy si prostě musí vybírat práci, která ho zajímá a vyvolá v něm radost z hraní.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.