Špatnej polda: Jeden z nelepších hereckých výkonů Nicholase Cageho

23. 4. 2010 - 6:00 | Téma | red

Špatnej polda: Jeden z nelepších hereckých výkonů Nicholase Cageho zdroj: tisková zpráva

Herec Nicholas Cage podal jeden z nejlepším hereckých výkonů poslední doby v americkém kriminálním snímku Špatnej Polda režiséra Wernera Herzoga. Film bude do kin uveden 29. dubna ve 14 kopiích.

Cage ztvárnil detektiva z neworleánského oddělení vražd, který si z jedné akce, kdy uprostřed zuřícího hurikánu Katrina zachránil vězně ze zatopeného vězení, odnesl permanentní bolesti zad. Musí je tlumit utišujícími prostředky včetně drog. I když je na nich závislý, přesto je nejlepším vyšetřovatelem široko daleko. V napínavém dvouhodinovém příběhu se dostane k případu brutálního masakru rodiny afrických přistěhovalců.

Stopy vedou k místnímu drogovému dealerovi, přezdívanému Big Fate, a k ochraně očitého svědka, poslíčka Daryla, jehož dostane detektiv na starost. Big Fate je totiž pověstný svou "péčí" o potenciální svědky. Jenže Daryl brzy přijde na to, že pod ochranou feťáka v uniformě není v bezpečí. Další role ve snímku ztvárnili například Val Kilmer a stále svůdná Eva Mendes.

Špatnej Polda, Nicolas Cage

Podle kritiků si Nicolas Cage v roli policajta závislého na návykových látkách zřejmě připomněl oscarovou slávu s filmem Leaving Las Vegas, kde se pro změnu upíjel k smrti. Mohl za to zřejmě i režisér Herzog, který z kriminálního udělal výjimečný film, prodchnutý temnou atmosférou a znepokojivými otázkami.

"Těšil jsem se na obrovskou výzvu, na riziko spojené s takovou rolí," přiznal Cage v distribučních materiálech k filmu. Ocitl se prý v bodě, kdy si prostě musí vybírat práci, která ho zajímá a vyvolá v něm radost z hraní.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.