Snímek Karate Kid je nejnavštěvovanějším filmem v amerických kinech

- Téma autor: red

Nejnavštěvovanějším filmem ve Spojených státech se o víkendu stal remake filmu Karate Kid, který za tři dny promítání vynesl 56 milionů dolarů (1,182 miliardy korun). Teprve daleko za ním se umístil film A-Team s 26 miliony dolarů (549 milionů korun).

Karate Kid, který je remakem stejnojmenného filmu z roku 1984, přivedl před kameru Jadena Smith, který je synem herce Willa Smitha. Jadenova rádce ztvárnil Jackie Chan. Mezi diváky tvořili 56 procent mladí lidé do 25 let, napsala agentura Reuters. Zatímco Karate Kid vydělal více, než se čekalo, filmová adaptace televizního seriálu A-Team zůstala za očekáváním.

Shrek: Zvonec a konec

Na třetí příčku klesl nejúspěšnější film minulých tří víkendů Shrek: Zvonec a konec s téměř 16 miliony dolarů (337 milionů Kč). Nicméně za čtyři týdny promítání tento film s rozpočtem 40 milionů dolarů (843 milionů Kč) vynesl společnosti DreamWorks už přes 210 milionů dolarů (4,426 miliardy Kč).

První pětici uzavírají komedie, které minulý víkend byly na druhém a třetím místě: Dostaň ho tam! a Vrahouni.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.