Will a Jaden Smithovi hrají v akční sci-fi Po zániku Země

- Téma autor: Michal Burkoň

Will Smith ztvárnil spolu se svým neméně populárním dospívajícím synem Jadenem hlavní role v akčním sci-fi snímku Po zániku Země. V Praze jej představila distribuční společnost Falcon, která ho do kin uvede od 13. června.

Jaden Smith ve filmu Po zániku Země

Jaden Smith ve filmu Po zániku Země,zdroj: Falcon

I na plátně se oba objevují v roli otce a syna a po nouzovém přistání vesmírné lodě jako jediní přeživší řeší možnost záchrany a zároveň i narušené vztahy jeden k druhému. Stanou se trosečníky na Zemi, kterou lidstvo před tisíci lety muselo opustit.

Otec je vážně zraněný, nepohyblivý a jeho syn se musí vydat na nebezpečnou pouť ve snaze vyslat signál o pomoc. Musí čelit neznámé krajině, zvířatům, která nyní planetu ovládají, a nezastavitelnému mimozemskému stvoření, které při havárii uprchlo. Člověk má před ním jen jedinou šanci - že se ho nebojí, jen v tom případě je pro predátora neviditelný. A právě nemít strach se musí jeho potomek naučit.

Snímek natočil režisér M. Night Shyamalan, který se podílel na scénáři podle Smithovy předlohy. Ten byl i jedním z producentů tohoto občas sladkobolného příběhu, ve kterém se navzdory pokročilé technice vše, co se může rozbít, opravdu rozbije a kluk musí všechno vyřešit takřka sám.

Čtrnáctiletý Jaden Smith se poprvé na filmovém plátně objevil vedle svého otce ve filmu Štěstí na dosah. Po roli ve snímku Den, kdy se zastavila Země si zahrál vedle Jackieho Chana v celosvětovém hitu Karate Kid. Podle Williho Smitha (série Muži v černémJá, legendaDen nezávislostiSedm životů) je režisér Shyamalan mistrem v budování napětí a strachu - proto ho také pro tento projekt oslovil.

Po zániku Země

Po zániku Země,zdroj:Falcon

Film se natáčel v národním parku Humboldt Redwoods v Kalifornii a ve středoamerické Kostarice poblíž sopky Arenal a na řece Sarapiqui. Mezi další významné lokace patřila poušť poblíž v Utahu, která zastupovala novou planetu, na které lidstvo žije, zatímco v ateliérech ve Philadelphii vyrostly kulisy interiérů. Kromě toho pracoval pomocný štáb na ledovcích na Islandu a kolem hory Eiger ve Švýcarsku. Snímek doplnilo 750 záběrů s vizuálními efekty včetně plně digitálních triků.

Režisér Shyamalan má na kontě například snímky Šestý smyslVyvolenýZnameníPoslední vládce větrů a Vesnice.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.