Slámova Čtyři slunce zhlédlo o víkendu 16.101 diváků

13. 3. 2012 - 17:09 | Téma | red

Slámova Čtyři slunce zhlédlo o víkendu 16.101 diváků zdroj: tisková zpráva

Více než 16.000 diváků, kteří nechali v pokladnách kin 2,2 milionu korun, vyhledalo vzápětí po premiéře film Bohdana Slámy Čtyři slunce. Jelikož však průměrná cena vstupenky je nižší než v případě amerických projektů, umístil se v čele víkendové tabulky návštěvnosti Oscarem oceněný snímek Železná lady s Meryl Streepovou v roli britské premiérky Margaret Thatcherovou.

Železnou lady podle informací Unie filmových distributorů vyhledalo 15.640 diváků, kteří v pokladnách zaplatili o 127.000 korun víc. Druhé místo obsadila sci-fi novinka s názvem John Carter: Mezi dvěma světy s návštěvností přesahující 13.000 lidí a tržbami 2,280.790 korun. Teprve za ní skončila Čtyři slunce.

Pokračování Cesty na tajuplný ostrov 2 je čtvrté, páté místo obsadil Řehořkův Signál, jehož celková návštěvnost překročila stotisícovou hranici. Následují další domácí projekty - komedie Milana Cieslara Láska je láska, kterou zatím zhlédlo téměř čtvrt milionu zájemců, a režijní debut producenta Petra Oukropce Modrý tygr.

První dvacítku nejúspěšnějších snímků českých kin komedie Alice Nellis Perfect Days - I ženy mají své dny sice už opustila, avšak právě vychází na DVD i nosiči Blu-ray. V českých kinech ji do dnešního dne zhlédlo 230.000 lidí. Zahráli si v ní například Ivana Chýlková, Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová, Ondřej Sokol a Vojtěch Kotek.

Železná lady

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.