Slámova Čtyři slunce zhlédlo o víkendu 16.101 diváků

13. 3. 2012 17:09 - Téma | Autor: red

Slámova Čtyři slunce zhlédlo o víkendu 16.101 diváků Zdroj: Archiv

Více než 16.000 diváků, kteří nechali v pokladnách kin 2,2 milionu korun, vyhledalo vzápětí po premiéře film Bohdana Slámy Čtyři slunce. Jelikož však průměrná cena vstupenky je nižší než v případě amerických projektů, umístil se v čele víkendové tabulky návštěvnosti Oscarem oceněný snímek Železná lady s Meryl Streepovou v roli britské premiérky Margaret Thatcherovou.

Železnou lady podle informací Unie filmových distributorů vyhledalo 15.640 diváků, kteří v pokladnách zaplatili o 127.000 korun víc. Druhé místo obsadila sci-fi novinka s názvem John Carter: Mezi dvěma světy s návštěvností přesahující 13.000 lidí a tržbami 2,280.790 korun. Teprve za ní skončila Čtyři slunce.

Pokračování Cesty na tajuplný ostrov 2 je čtvrté, páté místo obsadil Řehořkův Signál, jehož celková návštěvnost překročila stotisícovou hranici. Následují další domácí projekty - komedie Milana Cieslara Láska je láska, kterou zatím zhlédlo téměř čtvrt milionu zájemců, a režijní debut producenta Petra Oukropce Modrý tygr.

První dvacítku nejúspěšnějších snímků českých kin komedie Alice Nellis Perfect Days - I ženy mají své dny sice už opustila, avšak právě vychází na DVD i nosiči Blu-ray. V českých kinech ji do dnešního dne zhlédlo 230.000 lidí. Zahráli si v ní například Ivana Chýlková, Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová, Ondřej Sokol a Vojtěch Kotek.

Železná lady

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.