Severoamerickým kinům stále kraluje čtvrtý díl Mission: Impossible

6. 1. 2012 - 8:00 | Téma | red

Severoamerickým kinům stále kraluje čtvrtý díl Mission: Impossible zdroj: tisková zpráva

Čtvrtý díl série Mission: Impossible - Ghost Protocol o silvestrovském víkendu kraloval v amerických kinech a obhájil tak první místo v žebříčku návštěvnosti, na které se vyhoupl během Vánoc. Beze změn zůstaly i další dvě příčky: druhou pozici podobně jako o vánočním víkendu drží americká akční detektivka Sherlock Holmes: Hra stínů a na třetí zůstala animovaná komedie Alvin a Chipmunkové 3. Celkově však tržby z prodeje lístků v USA a Kanadě za loňský rok ve srovnání s rokem 2010 klesly a návštěvnost se propadla na nejnižší úroveň od roku 1995, napsala agentura Reuters.

Čtvrtý díl série akčních snímků s 49letým Tomem Cruisem v roli zvláštního agenta Ethana Hunta od uvedení do kin na celém světě zatím inkasoval 366,5 milionu dolarů (asi 7,3 miliardy korun), z toho 225,3 milionu dolarů v kinech mimo severní Ameriku. Silný nástup před Silvestrem podle Reuters zaznamenal kritiky vysoce ceněný životopisný snímek o někdejší britské premiérce Margaret Thatcherové Železná lady - z projekcí v pouhých čtyřech kinech inkasoval 280.409 dolarů (5,5 milionu korun).

Ve srovnání se silvestrovským víkendem v roce 2010 byl zisk ze vstupného letos o deset procent vyšší. Jinak se ale tržby v USA a Kanadě podle odhadů serveru Hollywood.com za loňský rok propadly o 3,4 procenta na 10,2 miliardy dolarů a druhý rok po sobě tak zaznamenaly pokles. Filmová studia by však mohl víc znepokojovat pokles návštěvnosti o 4,2 procenta na 1,3 miliardy, čímž je nejnižší od roku 1995.

Sherlock Holmes: Hra stínů na druhém místě

Za propadem tržeb podle některých hlasů stojí nepříliš zajímavé snímky, zástupci filmových studií a odborníci ale připomněli také slabou ekonomiku a konkurenci v podobě mobilních přístrojů, sociálních sítí nebo videoher. Loňské tržby pak byly poměřovány s předloňskými výsledky, na kterých se významně podílel zisk z prodeje vstupenek na divácky nejúspěšnější trhák všech dob Avatar.

Rok 2012 bude s řadou slibných titulů "velmi zásadní. Řekne nám, jestli jde opravdu jen o (filmový) produkt, nebo jestli to je něco víc," řekl Paul Dergarabedian z Hollywood.com.

Alvin a Chipmunkové 3 na třetím místě

Filmové fanoušky letos čeká mimo jiné premiéra pokračování příběhů o netopýřím muži Batmanovi Temný rytíř povstal, akční film Avengers nebo první díl dvoudílné fantasy o hobitech The Hobbit: An Unexpected Journey (Hobit: Nečekaná cesta).

ČLÁNKY O FILMU

Tom Cruise ve čtvrté Mission: Impossible opravdu málem skončil

Tom Cruise ve čtvrté Mission: Impossible opravdu málem skončil

15. 2. 2019 | Trailery | Adam Homola

Pamatujete ještě na doby, kdy byl Tom Cruise téměř odepsaný? Poskakoval po gauči, rozdával divné rozhovory a vůbec se choval tak, jak se od někoho v jeho pozici neočekává. Cruise tak najednou spadl z vrcholu Hollywoodu dolů. Tam, kde s ním nechce nikdo moc spolupracovat a tam, kde ho chtějí vyštípat i z jeho vlastní série.
Vzpomínáme na sérii Mission Impossible - špionážní film čtyřikrát jinak

Vzpomínáme na sérii Mission Impossible - špionážní film čtyřikrát jinak

28. 7. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Jenom velmi těžko by se v nynějším filmu hledala série tak pestrá jako pentalogie snímků Mission Impossible, jejíž pátý díl s žertovným podtitulem Národ grázlů nyní razí do kin. Někdejší adaptace televizního seriálu hledala svou identitu až do čtvrtého dílu, vzniklého v režii Brada Birda. Mrkněte se, jak se různí režiséři snažili Mission Impossible pojmout po svém - a jak se na tom vždy promítly dobové tendence filmové akce. 
Kocour v botách opět vede návštěvnost kin

Kocour v botách opět vede návštěvnost kin

29. 12. 2011 | Téma | red

Už počtvrté se animovaný americký film Kocour v botách umístil v čele nejnavštěvovanějších snímků českých kin. O víkendu mu však k tomu stačilo pouhých 7632 diváků, z čehož vyplývá, že zájem o filmové projekce byl o Vánocích mizivý.
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

12. 12. 2011 | Téma | red

Vybírají si mise, jejichž splnění je prakticky nemožné. Ve čtvrtém díle Mission: Impossible tým vedený Ethanem Huntem (Tom Cruise) posune hranice nemožného ještě o něco dál. To ale není jediný důvod, proč by se akční podívaná měla stát filmovým hitem konce letošního roku.
Kina IMAX uvedou Mission: Impossible – Ghost protocol jako první

Kina IMAX uvedou Mission: Impossible – Ghost protocol jako první

8. 12. 2011 | Téma | red

Distribuce filmu Mission: Impossible - Ghost protocol je výrazně spojena s velkoformátovými kiny IMAX. Jejich diváci včetně toho pražského na Floře budou mít totiž možnost zhlédnout další pokračování příběhu agenta Ethana Hunta jako jedni z prvních na světě.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.