Severoamerickým kinům stále kraluje čtvrtý díl Mission: Impossible

6. 1. 2012 - 8:00 | Téma | red

Severoamerickým kinům stále kraluje čtvrtý díl Mission: Impossible zdroj: tisková zpráva

Čtvrtý díl série Mission: Impossible - Ghost Protocol o silvestrovském víkendu kraloval v amerických kinech a obhájil tak první místo v žebříčku návštěvnosti, na které se vyhoupl během Vánoc. Beze změn zůstaly i další dvě příčky: druhou pozici podobně jako o vánočním víkendu drží americká akční detektivka Sherlock Holmes: Hra stínů a na třetí zůstala animovaná komedie Alvin a Chipmunkové 3. Celkově však tržby z prodeje lístků v USA a Kanadě za loňský rok ve srovnání s rokem 2010 klesly a návštěvnost se propadla na nejnižší úroveň od roku 1995, napsala agentura Reuters.

Čtvrtý díl série akčních snímků s 49letým Tomem Cruisem v roli zvláštního agenta Ethana Hunta od uvedení do kin na celém světě zatím inkasoval 366,5 milionu dolarů (asi 7,3 miliardy korun), z toho 225,3 milionu dolarů v kinech mimo severní Ameriku. Silný nástup před Silvestrem podle Reuters zaznamenal kritiky vysoce ceněný životopisný snímek o někdejší britské premiérce Margaret Thatcherové Železná lady - z projekcí v pouhých čtyřech kinech inkasoval 280.409 dolarů (5,5 milionu korun).

Ve srovnání se silvestrovským víkendem v roce 2010 byl zisk ze vstupného letos o deset procent vyšší. Jinak se ale tržby v USA a Kanadě podle odhadů serveru Hollywood.com za loňský rok propadly o 3,4 procenta na 10,2 miliardy dolarů a druhý rok po sobě tak zaznamenaly pokles. Filmová studia by však mohl víc znepokojovat pokles návštěvnosti o 4,2 procenta na 1,3 miliardy, čímž je nejnižší od roku 1995.

Sherlock Holmes: Hra stínů na druhém místě

Za propadem tržeb podle některých hlasů stojí nepříliš zajímavé snímky, zástupci filmových studií a odborníci ale připomněli také slabou ekonomiku a konkurenci v podobě mobilních přístrojů, sociálních sítí nebo videoher. Loňské tržby pak byly poměřovány s předloňskými výsledky, na kterých se významně podílel zisk z prodeje vstupenek na divácky nejúspěšnější trhák všech dob Avatar.

Rok 2012 bude s řadou slibných titulů "velmi zásadní. Řekne nám, jestli jde opravdu jen o (filmový) produkt, nebo jestli to je něco víc," řekl Paul Dergarabedian z Hollywood.com.

Alvin a Chipmunkové 3 na třetím místě

Filmové fanoušky letos čeká mimo jiné premiéra pokračování příběhů o netopýřím muži Batmanovi Temný rytíř povstal, akční film Avengers nebo první díl dvoudílné fantasy o hobitech The Hobbit: An Unexpected Journey (Hobit: Nečekaná cesta).

ČLÁNKY O FILMU

Tom Cruise ve čtvrté Mission: Impossible opravdu málem skončil

Tom Cruise ve čtvrté Mission: Impossible opravdu málem skončil

15. 2. 2019 | Trailery | Adam Homola

Pamatujete ještě na doby, kdy byl Tom Cruise téměř odepsaný? Poskakoval po gauči, rozdával divné rozhovory a vůbec se choval tak, jak se od někoho v jeho pozici neočekává. Cruise tak najednou spadl z vrcholu Hollywoodu dolů. Tam, kde s ním nechce nikdo moc spolupracovat a tam, kde ho chtějí vyštípat i z jeho vlastní série.
Vzpomínáme na sérii Mission Impossible - špionážní film čtyřikrát jinak

Vzpomínáme na sérii Mission Impossible - špionážní film čtyřikrát jinak

28. 7. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Jenom velmi těžko by se v nynějším filmu hledala série tak pestrá jako pentalogie snímků Mission Impossible, jejíž pátý díl s žertovným podtitulem Národ grázlů nyní razí do kin. Někdejší adaptace televizního seriálu hledala svou identitu až do čtvrtého dílu, vzniklého v režii Brada Birda. Mrkněte se, jak se různí režiséři snažili Mission Impossible pojmout po svém - a jak se na tom vždy promítly dobové tendence filmové akce. 
Kocour v botách opět vede návštěvnost kin

Kocour v botách opět vede návštěvnost kin

29. 12. 2011 | Téma | red

Už počtvrté se animovaný americký film Kocour v botách umístil v čele nejnavštěvovanějších snímků českých kin. O víkendu mu však k tomu stačilo pouhých 7632 diváků, z čehož vyplývá, že zájem o filmové projekce byl o Vánocích mizivý.
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

12. 12. 2011 | Téma | red

Vybírají si mise, jejichž splnění je prakticky nemožné. Ve čtvrtém díle Mission: Impossible tým vedený Ethanem Huntem (Tom Cruise) posune hranice nemožného ještě o něco dál. To ale není jediný důvod, proč by se akční podívaná měla stát filmovým hitem konce letošního roku.
Kina IMAX uvedou Mission: Impossible – Ghost protocol jako první

Kina IMAX uvedou Mission: Impossible – Ghost protocol jako první

8. 12. 2011 | Téma | red

Distribuce filmu Mission: Impossible - Ghost protocol je výrazně spojena s velkoformátovými kiny IMAX. Jejich diváci včetně toho pražského na Floře budou mít totiž možnost zhlédnout další pokračování příběhu agenta Ethana Hunta jako jedni z prvních na světě.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.