Porovnejte si triková kouzla Strážců Galaxie 2 před a po

- Novinky autor: Adam Homola

Strážci Galaxie Vol. 2, stejně jako každý (nejen) superhrdinský film, je plný digitálních triků. Často jsou počítačovou grafikou vytvořené i věci, do kterých byste to neřekli. Což v případě druhých Strážců galaxie platí jen částečně, protože vtipkujícího a drsného mývala na place samozřejmě neměli.

Jak Rocket vypadá, jak se tvoří a jak se hýbe, vám už digitální mistři ukáží v přiloženém videu. A dojde nejen na mývala. Trikové studio Framestore toho na filmu dělalo mnohem víc a díky jejich YouTube kanálu se teď můžete podívat na malý náhled toho, jak se tvořily triky do Strážců Galaxie Vol. 2.

Vedle Rocketa měli na starost i roztomilého Baby Groota. Mimochodem, tu taneční scénu na začátku filmu má na svědomí režisér James Gunn. On sám si stoupl před kameru, začal tančit a pánové od počítačů pak jeho pohyby převedli na malého Groota. Kousíček toho můžete vidět na videu.

Zajímavé jsou taky Rocketovy vrstvy, respektive jeho svalstvo, kůže, a především do detailu vymodelovaná srst. A čumák. Přiložené video se prý na DVD a Blu-ray vůbec nenachází, takže toho využijte ať už si film na DVD/Blu-ray koupíte nebo ne.

Tagy: akční komiksové filmy Marvel

Zdroje: Framestore YouTube

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.