Někteří fanoušci Deadpoola požadují sestřih na verzi pro mladší publikum

17. 1. 2016 - 20:00 | Novinky | Vojtěch Karlík

Někteří fanoušci Deadpoola požadují sestřih na verzi pro mladší publikum zdroj: tisková zpráva

Tak tohle fakt nepochopíte. Americký systém hodnocení filmů je v našich končinách těžko pochopitelný a jen těžko jej nelze označit za obyčejnou cenzuru. Naposledy rozčeřila vody očekávaná premiéra komiksového hitu Deadpool, která obdržela od MPAA rating R. Někteří fanoušci totiž volají po mírnějším hodnocení a chtějí, aby tvůri film ještě trochu sestříhali.

Pochopit tuto cenzorskou organizaci, z níž si už několik filmařů vystřelovalo ve svých filmech, by vydalo za samostatný článek. Pro začátek postačí ukázat základní kategorie, které film v USA může obržet.

G - General Audiences

Film je přístupný úplně všem. Staří, mladí, mírně vzrostlejší, prostě všichni si mohou zajít na film označeným "géčkem", protože vás nijak mravně neohrozí. 

PG – Parental Guidance Suggested

MPAA doporučuje doprovod rodičů. Ve filmu se mohou objevit některé věci, které zasluhují pozornost rodičů. V USA zatím mohou vysvětlovat rodiče, v Evropě se 

PG-13 – Parents Strongly Cautioned

Některé záběry a scény jsou naprosto nevhodné pro děti pod 13 let a rodiče jsou varováni.

R

Pod 17 let se do kina prostě nedostanete, pokud nemáte dospělý doprovod.

NC-17 – Adults Only

Nepřístupné mládeži.

zdroj: Cinemart

Film Deadpool obdržel logicky rating R, což je celkem logické pro tento žánr. Nicméně se na internetu objevila petice, která požaduje mnohem mírnější hodnocení. Nijak však neútočí na MPAA, ale spíš vyzývá filmaře, zda nechtějí přehodnotit svůj záměr a nabídnout kinům i mírnější verzi střihu, která by dostala rating PG-13. Vše rozjel osmiletý fanoušek Matthew, který napsal dopis své mamince a současně jej nasdílel na portálu Beyond the Trailer. Ten vzal tuhle slátaninu zjevně velmi vážně a vytvořil petici, kterou rovnou posunul studiu 20th Century Fox. Petice požaduje současné uvedení filmu ve verzích R a PG-13.

Deadpool zdroj: tisková zpráva

Do uvedení v kinech zbývá měsíc a jde spíš o velmi úsměvnou historku. Nicméně lze pochybovat, že i kdyby studio fanoušky vyslyšelo, že by nový sestřih stihlo.

Zdroje: Movieweb

ČLÁNKY O FILMU

Komiksové reparáty, aneb když vám první průšvih superhrdinské dveře nezavře

Komiksové reparáty, aneb když vám první průšvih superhrdinské dveře nezavře

9. 4. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Když to nevyjde poprvé, je potřeba zkoušet to znovu. Napravit si reputaci po roli v nepovedené comicsovce není nic těžkého. Filmů se superhrdiny je totiž čím dál víc, někdy ale ani druhá šance nepomůže...
TorrentFreak: nejstahovanějším filmem roku 2016 je Deadpool

TorrentFreak: nejstahovanějším filmem roku 2016 je Deadpool

3. 1. 2017 | Novinky | Adam Homola

Seznamu nejstahovanějších filmů přes torrenty za minulý rok nepřekvapivě vévodí Deadpool. V patách mu jsou Batman se Supermnem a Kapitánem Amerikou. Obecně řečeno využívají Torrenty spíše alespoň lehce pokročilí a technicky zdatnější uživatelé, u kterých je průsečík s geekovstvím na denním pořádku a proto není sestava filmů v TOP 10 zase tolik překvapivá.
Deadpool - recenze komiksového hitu, který se nebere servítky

Deadpool - recenze komiksového hitu, který se nebere servítky

11. 2. 2016 | Recenze | František Fuka

Film Deadpool je další comicsový film od Marvelu (od 20th Century Fox, ne od Disneyho) a vypráví víceméně tradiční story toho, jak se z normálního žoldáka Wadea Wilsona (Ryan Reynolds) stane abnormální nezranitelný superhrdina Deadpool.
13 nejočekávanějších filmů roku 2016

13 nejočekávanějších filmů roku 2016

31. 12. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Rok se s rokem sešel a pomalu je třeba uvítat novou filmovou sezónu. Zatímco letošní rok patřil především očekávání kladeným na nové Hvězdné války, příští rok se zatím vybarvuje jako souboj mezi komiksy DC a Marvelu. Možná však, že se ještě dočkáme podobného překvapení, jakým byl letos Šílený Max nebo Sicario. Mezi třinácti nejočekávanějšími filmy si něco svého vybere každý. 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.