Muži v naději a Alois Nebel vedou tabulku návštěvnosti

6. 10. 2011 13:10 - Téma | Autor: red

Muži v naději a Alois Nebel vedou tabulku návštěvnosti Zdroj: Archiv

Komedie Jiřího Vejdělka Muži v naději a novinka domácí filmové distribuce - snímek Tomáše Luňáka s názvem Alois Nebel - se o víkendu umístily v čele žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin.

Vejdělkovu komedii, která má nakročeno k šesti stům tisícům divákům, zhlédlo v pětapadesáti sálech 26.449 lidí, na animovaného zadumaného železničáře z Jesenicka, jehož příběh vznikl podle úspěšného komiksu Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99, se přišlo do kin podívat 13.287 zájemců.

Podle informací Unie filmových distributorů jsou na třetím místě američtí Šmoulové, které za dva měsíce zhlédlo 370.000 malých i velkých. Další distribuční novinka - americký snímek Kamarád taky rád -je čtvrtý. Hned za ním následují Vorlíčkova pohádka Saxána a Lexikon kouzel a romanticky laděná vtipná komedie Půlnoc v Paříži Woodyho Allena.

Alois Nebel

Domácí kinematografii reprezentuje v první dvacítce další stálice tabulky: Lidice Petra Nikolaeva zhlédlo o víkendu čtrnáct set diváků. Jejich celková návštěvnost činí 422.291.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.