Komedie Podfukáři je v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů

- Téma autor: Michal Burkoň

Americká komedie Podfukáři o skupině špičkových iluzionistů, kteří změnili svou profesi na pachatele efektních bankovních loupeží, se hned po premiéře dostala do čela tabulky nejnavštěvovanějších snímků českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů ji o víkendu zhlédlo 15.616 diváků, kteří v pokladnách nechali dva miliony korun.

Mark Ruffalo ve filmu Podfukáři

Mark Ruffalo ve filmu Podfukáři,zdroj: Bontonfilm

Na druhém místě se tak ocitla akční sci-fi Star Trek: Do temnoty. Pokračování dramatických příběhů vesmírné lodi Enterprise při zkoumání vzdálených galaxií přilákalo v pěkném počasí do kin 12.440 lidí. Za ní skončila další sci-fi Po zániku Země a dále komedie Pařba na třetí a snímek Rychle a zběsile 6, rovněž z americké produkce, který první pětici uzavírá.

Domácí tvorbu reprezentuje na jedenáctém místě tabulky pohádkový snímek Pavla Göbla Kovář z Podlesí, v němž titulní roli ztvárnil Bolek Polívka. Zatím ho během pěti týdnů vidělo 34 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 3,6 milionu korun.

Star Trek: Do temnoty

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.