Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy

10. 10. 2019 - 9:41 | Téma | Matěj Svoboda

Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy zdroj: tisková zpráva

V akčním thrilleru Blíženec se Will Smith musí porvat se svým mladším klonem. A není jedinou hereckou hvězdou, která měla v kinech podobný problém.

Když už filmovým hrdinům dojdou důstojní protivníci, diktátoři ze zemí třetího světa zjistí, že jim Arnold zlikvidoval armádu a od Jean-Clauda nechce nikdo dostat po tlamě, je potřeba s tím něco dělat a urychleně najít někoho, kdo by jim mohl být úctyhodným soupeřem. A kdo byl vhodnější než oni sami?

Arnold Schwarzenegger

klony arnold zdroj: tisková zpráva

Sám se sebou se porval v Terminator: Genisys, tam si ovšem svoje kovové čelisti rozbíjeli stroje, nás zajímají spíš lidé. Ale i to si Arnold zkusil, bohužel v jednom ze svých hodně slabých filmů. 6. den se odehrává v blízké budoucnosti, kdy už bylo klonování vynalezeno, ale je nelegální. Adama Gibsona to moc nezajímá, protože se živí jako pilot helikoptéry a má úplně jiné starosti. Takové spíš přízemnější.

Na druhou stranu i on se občas zapotí, třeba teď, když přišel domů a zjistil, že tam místo něj sedí někdo, kdo vypadá jako on. A stoprocentně. Někdo Adama naklonoval. Kdo a proč, to netuší, ale vzhledem k tomu, že teď po světě běhají Adamové dva, dojde mu, že ten někdo se bude chtít jednoho z nich zbavit. Akční thriller, jehož záporák vypadá jako Bill Gates, točil Rogert Spottiswoode, režisér bondovky Zítřek nikdy neumírá. A bohužel zastihl Arnolda v době, kdy měl pocit, že je na akční role příliš starý a v 6. dni se pokouší víc hrát než mlátit a střílet lidi, respektive své vlastní klony.

Ewan McGregor a Scarlett Johansson

klony mcgregor a johansson zdroj: tisková zpráva

Režisér Michael Bay je král akce a vědělo se to už před lety. Stačilo mu natočit Mizery a Skálu a měl všude dveře otevřené, ovšem po Armageddonu, Pearl Harbor a dvojce Mizerů si řekl, že přišel čas na změnu. Opustil stáj producenta Jerryho Bruckheimera a dohlížet na něj začal Steven Spielberg, jejich první spolupráce Ostrov byl však komerčně docela propadák. A je to škoda, protože ten film vůbec není špatný.

Ewan McGregor a Scarlett Johansson si tu zahráli lidi, kteří přežili kontaminaci naší planety a žijí ve společnosti plné míru a harmonie. A všichni její obyvatelé doufají, že právě oni budou vybraní, aby odjeli na mýtický ostrov, poslední nezničené místo na zemi. Nikdo z nich ale netuší, že jsou ve skutečnosti klony, které si koupili milionáři, jimž se hodí mít po ruce někoho, z koho by si v případě nutnosti mohli vzít třeba ledvinu. Když to hrdinové zjistí, vydávají se na útěk. A když potkají své „majitele“, neobejde se to bez trošky násilí.

Jean-Claude Van Damme

klony van damme zdroj: tisková zpráva

Drsňák z Belgie je specialista na filmy, ve kterých se objeví hned několikrát. Vzhledem k tomu, že jeho herecké schopnosti obvykle nestačí ani na to, aby zvládl solidně odehrát jednu roli, působí to docela sebevědomě, ale budiž. Ve Dvojitém zásahu si zahrál dvojčata a než Chad a Alex spojili síly, dali si trochu po tlamě. V Maximálním riziku a Poslání se první a druhý Van Damme objevili v jiných scénách, ovšem v Replikantovi, tam to Jean-Claude vzal poctivě.

Policie pátrá po nebezpečném sériovém vrahovi, nedovedou se mu však dostat na stopu, takže je – logicky – napadne vraha naklonovat a vypátrat ho s pomocí klonu, který má stejné vzpomínky a schopnosti. A celé to končí absurdním a mizerně sestříhaným soubojem, u něhož budete nejspíš přemýšlet, jestli je horší Van Dammeův pokus o dvojité herectví, srandovní údery nebo idiotské a směšné dialogy. Tohle bylo dno v jeho kariéře. Ale alespoň tam dostane pořádně po hubě, i když sám od sebe.

Eddie Murphy

klony murphy zdroj: tisková zpráva

Eddie Murphy o sobě posledních pár let moc nedává vědět. A má k tomu dobrý důvod, protože když někdo natočí film jako Pluto Nash, logicky to na něm musí zanechat následky, nebo minimálně na jeho sebevědomí. Murphy sice tvrdí, že na roli v téhle sci-fi komedii kývl jen kvůli prachům a odmítl ji jakkoliv propagovat, ale pořád se musí smířit s tím, že je hlavní hvězdou filmu, který stál sto milionů dolarů a utržil jich něco málo přes sedm.

Dodnes jde o jeden z největších filmových propadáků všech dob. Zahrál si tu Pluta Nashe, bývalého pašeráka a dnes majitele nočního klubu na Měsíci, který by rád získal nebezpečný mafián. Pluto ho nechce prodat, a tak se musí vydat na útěk před nebezpečnými gangstery, jen aby zjistil, že jim šéfuje jeho vlastní klon. Jo, je to blbost.

Patrick Stewart

klony stewart zdroj: tisková zpráva

Tady si uděláme takovou malou odbočku, kdy si mladší klon hrdiny zahrál jiný herec. Ale vzhledem k tomu, že tu teď mluvíme o Patricku Stewartovi a Tomu Hardym, tak nám to snad odpustíte. Stewart zazářil v X-Menech a ve wolverinovském spin-offu Logan, kde ho bohužel propíchl klon Wolverina X-24, mladší verze Logana, kterou vyšlechtili v laboratoři, na slovo poslouchá a je ve vrcholné fyzické kondici. Toho, jak mu nakonec malá Laura napálí do hlavy kulku z adamantia, už se bohužel nedožil.

Ale i on sám měl potíže s vlastním klonem, jen to bylo v úplně jiné sérii. Ve Star Trek: Nemesis, posledním filmovém Star Treku před restartem, mu jde po krku jeho mladší klon Shinzon, který je samozřejmě fyzicky v mnohem lepší kondici. Vyrobili ho Romulané, ale už jako dítě se ho zbavili a poslali zemřít do otroctví na planetu Rémus. On ovšem přežil, stal se vůdcem Rémanů a teď chce zničit Zemi a především zajmout kapitána Picarda, jehož krev potřebuje ke svému životu. V jejich souboji však nakonec vyhraje zkušenost nad dravým mládím.

zdroj: Cinemart

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.