Julia Roberts se brzy objeví v kinech ve filmu Jíst, meditovat, milovat

2. 10. 2010 - 11:00 | Téma | red

Julia Roberts se brzy objeví v kinech ve filmu Jíst, meditovat, milovat zdroj: tisková zpráva

Téměř dvě a půl hodiny trvá americký film s názvem Jíst, meditovat, milovat, jehož hvězdou je přitažlivá a usměvavá Julia Robertsová. Společnost Falcon, která romantický a dobrodružně laděný snímek uvede do českých kin od 14. října, ho včera představila na pracovní projekci v Praze.

Hlavní hrdinka má všechno, o čem se předpokládá, že o tom moderní žena sní - manžela, dům i úspěšnou kariéru. Přesto se jako mnoho dalších cítí ztracená a hledá, co vlastně v životě chce. Čerstvě rozvedená a na životní křižovatce vychází ze své zóny klidu a pohodlí. V zaměstnání si vezme roční dovolenou a riskuje všechno, aby změnila život. Vydá se na cestu kolem světa a hledá sebe samu. Skutečný požitek z jídla objevuje v Itálii, sílu modlitby v Indii a vnitřní pokoj a rovnováhu pravé lásky na Bali.

Film, založený na pamětech Elizabeth Gilbert, které se staly bestsellerem a vyšly i v českém překladu, ukazuje, že existuje více než jen jedna cesta jak jít a vidět svět. Scénář přesně podle knihy napsal režisér Ryan Murphy s Jennifer Salt. Na plátně se kromě atraktivních prostředí objevili James Franco, Richard Jenkins, Viola Davis, Billy Crudup a Javier Bardem.

Jíst, meditovat, milovat, Julia Roberts

Kniha dosáhla neuvěřitelných úspěchů - v Americe se jí prodalo přes šest milionů výtisků a byla přeložena do 40 jazyků. Byla prý důvodem, proč se Roberts o tento projekt zajímala. "Líbí se mi způsob, jakým popisuje životní zážitky, hledání odpovědí i to, jak zásadní mohou být pro vývoj našeho života druzí lidé. Myslím, že jde opravdu o pozoruhodný příběh. Je úžasné být jeho součástí," uvedla herečka v distribučních materiálech.

Podle režiséra Murphyho je krása knihy včetně důvodu, proč ji chtěl zfilmovat, v tom, že lidem říká, aby začali myslet a chovat se jinak. "Šlo o velice osobní věc, protože mám často tendence držet se zajetých kolejí a každý den opakovat stejný sled událostí," dodal k tomu režisér, který se nyní snaží užívat si drobných radostí.

Jíst, meditovat, milovat, Julia Roberts, Javier Bardem

Roberts získala za výkon ve filmu Erin Brockovich Oscara i Zlatý glóbus. Objevila se v nejúspěšnějších hollywoodských filmech a spolupracovala s nejvyhlášenějšími režiséry. Její filmy po světě vydělaly přes 2,5 miliardy dolarů. Snímek Pretty Woman v režii Garryho Marshalla z roku 1990, v němž se objevila po boku Richarda Gerea, byl jedním z nejúspěšnějších filmů roku, vysloužil jí druhou nominaci na Oscara a druhý Zlatý glóbus. Před nedávnem byla na tuto cenu nominována posedmé za výkon ve filmu Tonyho Gilroye Dvojí hra s Clivem Owenem.

Naposledy se Roberts na filmovém plátně objevila ve filmu Na sv. Valentýna, opět v režii Garryho Marshalla. Zanedlouho bude do kin uveden snímek Larry Crowne, ve kterém si zahrála po boku Toma Hankse. Ten ho i režíroval a podílel se na scénáři.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.