Julia Roberts se brzy objeví v kinech ve filmu Jíst, meditovat, milovat

2. 10. 2010 - 11:00 | Téma | red

Julia Roberts se brzy objeví v kinech ve filmu Jíst, meditovat, milovat zdroj: tisková zpráva

Téměř dvě a půl hodiny trvá americký film s názvem Jíst, meditovat, milovat, jehož hvězdou je přitažlivá a usměvavá Julia Robertsová. Společnost Falcon, která romantický a dobrodružně laděný snímek uvede do českých kin od 14. října, ho včera představila na pracovní projekci v Praze.

Hlavní hrdinka má všechno, o čem se předpokládá, že o tom moderní žena sní - manžela, dům i úspěšnou kariéru. Přesto se jako mnoho dalších cítí ztracená a hledá, co vlastně v životě chce. Čerstvě rozvedená a na životní křižovatce vychází ze své zóny klidu a pohodlí. V zaměstnání si vezme roční dovolenou a riskuje všechno, aby změnila život. Vydá se na cestu kolem světa a hledá sebe samu. Skutečný požitek z jídla objevuje v Itálii, sílu modlitby v Indii a vnitřní pokoj a rovnováhu pravé lásky na Bali.

Film, založený na pamětech Elizabeth Gilbert, které se staly bestsellerem a vyšly i v českém překladu, ukazuje, že existuje více než jen jedna cesta jak jít a vidět svět. Scénář přesně podle knihy napsal režisér Ryan Murphy s Jennifer Salt. Na plátně se kromě atraktivních prostředí objevili James Franco, Richard Jenkins, Viola Davis, Billy Crudup a Javier Bardem.

Jíst, meditovat, milovat, Julia Roberts

Kniha dosáhla neuvěřitelných úspěchů - v Americe se jí prodalo přes šest milionů výtisků a byla přeložena do 40 jazyků. Byla prý důvodem, proč se Roberts o tento projekt zajímala. "Líbí se mi způsob, jakým popisuje životní zážitky, hledání odpovědí i to, jak zásadní mohou být pro vývoj našeho života druzí lidé. Myslím, že jde opravdu o pozoruhodný příběh. Je úžasné být jeho součástí," uvedla herečka v distribučních materiálech.

Podle režiséra Murphyho je krása knihy včetně důvodu, proč ji chtěl zfilmovat, v tom, že lidem říká, aby začali myslet a chovat se jinak. "Šlo o velice osobní věc, protože mám často tendence držet se zajetých kolejí a každý den opakovat stejný sled událostí," dodal k tomu režisér, který se nyní snaží užívat si drobných radostí.

Jíst, meditovat, milovat, Julia Roberts, Javier Bardem

Roberts získala za výkon ve filmu Erin Brockovich Oscara i Zlatý glóbus. Objevila se v nejúspěšnějších hollywoodských filmech a spolupracovala s nejvyhlášenějšími režiséry. Její filmy po světě vydělaly přes 2,5 miliardy dolarů. Snímek Pretty Woman v režii Garryho Marshalla z roku 1990, v němž se objevila po boku Richarda Gerea, byl jedním z nejúspěšnějších filmů roku, vysloužil jí druhou nominaci na Oscara a druhý Zlatý glóbus. Před nedávnem byla na tuto cenu nominována posedmé za výkon ve filmu Tonyho Gilroye Dvojí hra s Clivem Owenem.

Naposledy se Roberts na filmovém plátně objevila ve filmu Na sv. Valentýna, opět v režii Garryho Marshalla. Zanedlouho bude do kin uveden snímek Larry Crowne, ve kterém si zahrála po boku Toma Hankse. Ten ho i režíroval a podílel se na scénáři.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.