Julia Roberts se brzy objeví v kinech ve filmu Jíst, meditovat, milovat

2. 10. 2010 11:00 - Téma | Autor: red

Julia Roberts se brzy objeví v kinech ve filmu Jíst, meditovat, milovat Zdroj: Archiv

Téměř dvě a půl hodiny trvá americký film s názvem Jíst, meditovat, milovat, jehož hvězdou je přitažlivá a usměvavá Julia Robertsová. Společnost Falcon, která romantický a dobrodružně laděný snímek uvede do českých kin od 14. října, ho včera představila na pracovní projekci v Praze.

Hlavní hrdinka má všechno, o čem se předpokládá, že o tom moderní žena sní - manžela, dům i úspěšnou kariéru. Přesto se jako mnoho dalších cítí ztracená a hledá, co vlastně v životě chce. Čerstvě rozvedená a na životní křižovatce vychází ze své zóny klidu a pohodlí. V zaměstnání si vezme roční dovolenou a riskuje všechno, aby změnila život. Vydá se na cestu kolem světa a hledá sebe samu. Skutečný požitek z jídla objevuje v Itálii, sílu modlitby v Indii a vnitřní pokoj a rovnováhu pravé lásky na Bali.

Film, založený na pamětech Elizabeth Gilbert, které se staly bestsellerem a vyšly i v českém překladu, ukazuje, že existuje více než jen jedna cesta jak jít a vidět svět. Scénář přesně podle knihy napsal režisér Ryan Murphy s Jennifer Salt. Na plátně se kromě atraktivních prostředí objevili James Franco, Richard Jenkins, Viola Davis, Billy Crudup a Javier Bardem.

Jíst, meditovat, milovat, Julia Roberts

Kniha dosáhla neuvěřitelných úspěchů - v Americe se jí prodalo přes šest milionů výtisků a byla přeložena do 40 jazyků. Byla prý důvodem, proč se Roberts o tento projekt zajímala. "Líbí se mi způsob, jakým popisuje životní zážitky, hledání odpovědí i to, jak zásadní mohou být pro vývoj našeho života druzí lidé. Myslím, že jde opravdu o pozoruhodný příběh. Je úžasné být jeho součástí," uvedla herečka v distribučních materiálech.

Podle režiséra Murphyho je krása knihy včetně důvodu, proč ji chtěl zfilmovat, v tom, že lidem říká, aby začali myslet a chovat se jinak. "Šlo o velice osobní věc, protože mám často tendence držet se zajetých kolejí a každý den opakovat stejný sled událostí," dodal k tomu režisér, který se nyní snaží užívat si drobných radostí.

Jíst, meditovat, milovat, Julia Roberts, Javier Bardem

Roberts získala za výkon ve filmu Erin Brockovich Oscara i Zlatý glóbus. Objevila se v nejúspěšnějších hollywoodských filmech a spolupracovala s nejvyhlášenějšími režiséry. Její filmy po světě vydělaly přes 2,5 miliardy dolarů. Snímek Pretty Woman v režii Garryho Marshalla z roku 1990, v němž se objevila po boku Richarda Gerea, byl jedním z nejúspěšnějších filmů roku, vysloužil jí druhou nominaci na Oscara a druhý Zlatý glóbus. Před nedávnem byla na tuto cenu nominována posedmé za výkon ve filmu Tonyho Gilroye Dvojí hra s Clivem Owenem.

Naposledy se Roberts na filmovém plátně objevila ve filmu Na sv. Valentýna, opět v režii Garryho Marshalla. Zanedlouho bude do kin uveden snímek Larry Crowne, ve kterém si zahrála po boku Toma Hankse. Ten ho i režíroval a podílel se na scénáři.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.