John Williams se vrátí i do 9. epizody Star Wars

- Novinky autor: Adam Homola

Nedávno jsme tu měli potvrzení, že Williams, skladatelská legenda, které bude v únoru 86 let, složí ústřední motiv pro film s Hanem Solem. A teď přišlo potvrzení o tom, že Williams dokončí celou „ságu Skywalkerů“ a postará se i o hudební motiv pro devátou epizodu.

Sám to prý potvrdil režisérovi J. J. Abramsovi s tím, že by to „celé rád dokončil“. Williams se totiž postaral o kompletní hudební doprovod jak pro epizodu 7 (Síla se probouzí), tak pro aktuální epizodu 8 (Poslední z Jediů).

Devátá epizoda zatím ještě nemá své oficiální jméno a ani kamery zatím neběží. V současné chvíli se teprve ladí scénář a přípravy, ostatně premiéry se dočkáme až za necelé dva roky – v prosinci 2019.

Plán složit hudbu pro devátou epizodu Star Wars potvrdil Williams v rozhovoru pro Variety. Dlouhodobě přitom spolupracuje se Stevenem Spielbergem, a tak je dost možné, že se i ve svém pokročilém věku postará také o hudbu pro chystaného Indiana Jones 5. Ten se zatím taky ještě nenatáčí, ale Spielberg i Ford svoji účast už několikrát potvrdili.

A takhle před pár lety mluvil Williams o sedmé epizodě:

 

Tagy: hudba star wars epizoda 9

Zdroje: Variety

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.