Jařabův film Hlava, ruce, srdce se v kinech objeví v listopadu

4. 6. 2010 - 19:30 | Téma | red

Jařabův film Hlava, ruce, srdce se v kinech objeví v listopadu zdroj: tisková zpráva

Režisér a scenárista David Jařab v těchto dnech dokončuje druhý celovečerní film, který od loňského léta natáčel pod názvem Hlava, ruce, srdce. "Hotov by měl být v příštích týdnech, ovšem datum premiéry jsme z distribučních důvodů posunuli na 18. listopadu. Do té doby se budeme pokoušet o různá mezinárodní uvedení mimo republiku," řekl Jařab ČTK.

Předpokládá, že v rámci karlovarského festivalu představí trailer a ukázku z tohoto komorního příběhu. Odehrává se v letech 1914 až 1916 v českém zázemí první světové války a objeví se v něm i humorné, tajemné a kriminální prvky.

"Na festivalu ho budeme prezentovat i v rámci akce, na které se představí snímky podporované společností RWE. Přesto ho tam jako celek neodtajníme," dodal Jařab. Do kin jeho projekt uvede distribuční společnost Bontonfilm v osmi kopiích.

Hlava-ruce-srdce

Natáčení začalo loni v srpnu v Podještědském muzeu v Českém Dubu. "Jde o zvláštní paralelu 20. století - příběh jedné ženy a tří mužů, z nichž jeden je mrtvý a další nejsou příliš schopni lásky. Takže jde vlastně o zvláštní film o lásce bez lásky. Je to taková pocitová sonda do historie 20. století, jejíž kulisou je zánik starých tradic a nástup nových řádů," charakterizoval svůj scénář režisér. Do hlavních rolí obsadil Viktorii Čermákovou, Romana Zacha, Martina Fingera a Ivanu Uhlířovou.

Jařabův scénář získal v roce 2006 cenu filmové nadace RWE a společnosti Barrandov Studio. Projekt producenta Viktora Schwarcze, jehož koproducenty jsou Česká televize a Lampa film, finančně podpořil fond kinematografie.

Hlava-ruce-srdce

Filmaři natáčeli i v Terezíně, Třebízi, pražském Karlíně a hotelu Evropa, v Trojanově mlýně v Suchdole i v televizním ateliéru. Další role ztvárnili Jiří Schmitzer, Alois Švehlík, Oldřich Vlach a Jaroslav Plesl. Kameramanem byl Marek Jícha.

David Jařab je od roku 2002 uměleckým šéfem a režisérem Divadla Komedie. O dva roky později představil v kinech svůj celovečerní filmový debut Vaterland - lovecký deník, který dostal Českého lva za výtvarný počin a ocenila ho studentská porota festivalu Finále v Plzni. V roce 2005 získal tento film výroční cenu Českého literárního fondu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.