Jařabův film Hlava, ruce, srdce se v kinech objeví v listopadu

4. 6. 2010 - 19:30 | Téma | red

Jařabův film Hlava, ruce, srdce se v kinech objeví v listopadu zdroj: tisková zpráva

Režisér a scenárista David Jařab v těchto dnech dokončuje druhý celovečerní film, který od loňského léta natáčel pod názvem Hlava, ruce, srdce. "Hotov by měl být v příštích týdnech, ovšem datum premiéry jsme z distribučních důvodů posunuli na 18. listopadu. Do té doby se budeme pokoušet o různá mezinárodní uvedení mimo republiku," řekl Jařab ČTK.

Předpokládá, že v rámci karlovarského festivalu představí trailer a ukázku z tohoto komorního příběhu. Odehrává se v letech 1914 až 1916 v českém zázemí první světové války a objeví se v něm i humorné, tajemné a kriminální prvky.

"Na festivalu ho budeme prezentovat i v rámci akce, na které se představí snímky podporované společností RWE. Přesto ho tam jako celek neodtajníme," dodal Jařab. Do kin jeho projekt uvede distribuční společnost Bontonfilm v osmi kopiích.

Hlava-ruce-srdce

Natáčení začalo loni v srpnu v Podještědském muzeu v Českém Dubu. "Jde o zvláštní paralelu 20. století - příběh jedné ženy a tří mužů, z nichž jeden je mrtvý a další nejsou příliš schopni lásky. Takže jde vlastně o zvláštní film o lásce bez lásky. Je to taková pocitová sonda do historie 20. století, jejíž kulisou je zánik starých tradic a nástup nových řádů," charakterizoval svůj scénář režisér. Do hlavních rolí obsadil Viktorii Čermákovou, Romana Zacha, Martina Fingera a Ivanu Uhlířovou.

Jařabův scénář získal v roce 2006 cenu filmové nadace RWE a společnosti Barrandov Studio. Projekt producenta Viktora Schwarcze, jehož koproducenty jsou Česká televize a Lampa film, finančně podpořil fond kinematografie.

Hlava-ruce-srdce

Filmaři natáčeli i v Terezíně, Třebízi, pražském Karlíně a hotelu Evropa, v Trojanově mlýně v Suchdole i v televizním ateliéru. Další role ztvárnili Jiří Schmitzer, Alois Švehlík, Oldřich Vlach a Jaroslav Plesl. Kameramanem byl Marek Jícha.

David Jařab je od roku 2002 uměleckým šéfem a režisérem Divadla Komedie. O dva roky později představil v kinech svůj celovečerní filmový debut Vaterland - lovecký deník, který dostal Českého lva za výtvarný počin a ocenila ho studentská porota festivalu Finále v Plzni. V roce 2005 získal tento film výroční cenu Českého literárního fondu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.