Jařabův film Hlava, ruce, srdce se v kinech objeví v listopadu

4. 6. 2010 - 19:30 | Téma | red

Jařabův film Hlava, ruce, srdce se v kinech objeví v listopadu zdroj: tisková zpráva

Režisér a scenárista David Jařab v těchto dnech dokončuje druhý celovečerní film, který od loňského léta natáčel pod názvem Hlava, ruce, srdce. "Hotov by měl být v příštích týdnech, ovšem datum premiéry jsme z distribučních důvodů posunuli na 18. listopadu. Do té doby se budeme pokoušet o různá mezinárodní uvedení mimo republiku," řekl Jařab ČTK.

Předpokládá, že v rámci karlovarského festivalu představí trailer a ukázku z tohoto komorního příběhu. Odehrává se v letech 1914 až 1916 v českém zázemí první světové války a objeví se v něm i humorné, tajemné a kriminální prvky.

"Na festivalu ho budeme prezentovat i v rámci akce, na které se představí snímky podporované společností RWE. Přesto ho tam jako celek neodtajníme," dodal Jařab. Do kin jeho projekt uvede distribuční společnost Bontonfilm v osmi kopiích.

Hlava-ruce-srdce

Natáčení začalo loni v srpnu v Podještědském muzeu v Českém Dubu. "Jde o zvláštní paralelu 20. století - příběh jedné ženy a tří mužů, z nichž jeden je mrtvý a další nejsou příliš schopni lásky. Takže jde vlastně o zvláštní film o lásce bez lásky. Je to taková pocitová sonda do historie 20. století, jejíž kulisou je zánik starých tradic a nástup nových řádů," charakterizoval svůj scénář režisér. Do hlavních rolí obsadil Viktorii Čermákovou, Romana Zacha, Martina Fingera a Ivanu Uhlířovou.

Jařabův scénář získal v roce 2006 cenu filmové nadace RWE a společnosti Barrandov Studio. Projekt producenta Viktora Schwarcze, jehož koproducenty jsou Česká televize a Lampa film, finančně podpořil fond kinematografie.

Hlava-ruce-srdce

Filmaři natáčeli i v Terezíně, Třebízi, pražském Karlíně a hotelu Evropa, v Trojanově mlýně v Suchdole i v televizním ateliéru. Další role ztvárnili Jiří Schmitzer, Alois Švehlík, Oldřich Vlach a Jaroslav Plesl. Kameramanem byl Marek Jícha.

David Jařab je od roku 2002 uměleckým šéfem a režisérem Divadla Komedie. O dva roky později představil v kinech svůj celovečerní filmový debut Vaterland - lovecký deník, který dostal Českého lva za výtvarný počin a ocenila ho studentská porota festivalu Finále v Plzni. V roce 2005 získal tento film výroční cenu Českého literárního fondu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.