Herec Jake Gyllenhaal se objeví v kinech jako Princ z Persie

6. 5. 2010 - 13:20 | Téma | red

Herec Jake Gyllenhaal se objeví v kinech jako Princ z Persie zdroj: tisková zpráva

Devětadvacetiletý americký herec Jake Gyllenhaal zatím sklízel ocenění kritiků za náročné role ve filmech, jako bylo drama Říjnové nebe nebo Den poté. Teď ale do kin míří velké akční dobrodružství Princ z Persie: Písky času, v němž Gyllenhaal hraje hlavní roli. Navíc se proslýchá, že by tato adaptace klasické počítačové hry z dílny studia Disney mohla jít co do úspěchu a případných pokračování ve šlépějích série Pirátů z Karibiku.

A Gyllenhaal, jakkoli se o svých plánech do budoucna vyjadřuje jen zdrženlivě, nezastírá, že je připraven vrátit se do role mečem švihajícího perského prince ze šestého století našeho letopočtu.

Princ z Persie je založený na dnes už kultovní počítačové hře, která se poprvé objevila v roce 1989. Film bude mít v neděli premiéru v Londýně a do kin se dostane koncem května. V České republice se bude promítat od 27. května, slovenští diváci ho uvidí už o týden dříve.

"Myslím, že o tom teď neuvažujeme," odpověděl Gyllenhaal na otázku, zda pomýšlí na další pokračování filmu. "Teď se soustřeďujeme na to, dostat tenhle ven. Ale pochopitelně by to byla čest. Pokud si diváci řeknou o pokračování, pak to je pocta," dodal herec, který tvrdě trénoval, aby obstál v náročných kaskadérských a bojových scénách.

Gyllenhaal je připraven na drsný kartáč od části fanoušků herní série Prince z Persie, kterou sám jako malý kluk hrál. "Já vím, tohle všechny hráče neuspokojí, a taky vím, že panuje spousta skepse ohledně převádění počítačových her do filmové podoby, ale zároveň si myslím, že jsme udělali něco, co je lepší než cokoli z převodů, které se zatím objevily," dodal.

Prince of Persia zdroj: tisková zpráva

V Princi z Persie hraje Gyllenhaal Dastana, chlapce adoptovaného králem Sharamanem, který se spolu se záhadnou princeznou (hraje ji Gemma Artertonová) zhostí úkolu ochránit starověkou dýku, jež může osvobodit legendární Písky času schopné vrátit zpátky čas. Ve filmu, který režíroval Mike Newell, hrají mimo jiné i Ben Kingsley či Alfred Molina a diváci se prý mohou těšit na souboje, honičky, spoustu speciálních efektů i vtipné dialogy.

Na filmu pracoval stejný tým, jaký divákům připravil tři díly Pirátů z Karibiku, v nichž zazářil mimo jiné Johnny Depp. Ty už nasbíraly 2,7 miliardy dolarů v celosvětových kasovních ziscích.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.