Godzilla změří síly s tuhými protivníky, ale těmhle borcům z minulosti se tentokrát vyhne

27. 5. 2019 - 14:00 | Téma | Matěj Svoboda

Godzilla změří síly s tuhými protivníky, ale těmhle borcům z minulosti se tentokrát vyhne zdroj: tisková zpráva

Obří monstrum potřebuje obří protivníky. Které potvory s godzillí historie bychom rádi ještě někdy v kině viděli?

Už za pár dní dorazí do kin Godzilla II: Král monster a měli bychom na plátně dostat destrukci naprosto nevídaných rozměrů. Godzilla totiž nebude jediné monstrum, které dorazí. Objeví se i přerostlá můra Mothra, pterodaktylí Rhodan a především nejslavnější godzillí protivník, trojhlavý drak King Ghidorah.

zdroj: Falcon

A příští rok navíc změří Godzilla síly s King Kongem. První filmová Godzilla ovšem vznikla už v roce 1954, takže asi nikoho nepřekvapí, že změřila síly se spoustou zajímavých nepřátel. A tyhle chceme vidět na plátně znovu.

Hedorah

hidorah zdroj: tisková zpráva

Hedorah se od konkurence trochu liší. Samozřejmě i on je obrovský a při střetu s Godzillou se nedrží zrovna zkrátka, není to ale další variace na velkou ještěrku. Přezdívá se mu „smogové monstrum“ a vypadá trochu jako gigantická hromada slizu. Podle mnohých fandů jde o vůbec nejpodivnější potvoru, se kterou Godzilla změřil síly.

Dovede se změnit na létající talíř, během mrknutí oka udělat z lidí hromady kostí a také se proměnit v cosi, co má kapalné skupenství. Na Zemi přiletěl proto, aby se tu krmil znečištěným prostředím, což zní možná trochu dobře, filmy s Godzillou se však vždycky pokoušely diváky nejen bavit, ale i varovat a donutit k zodpovědnějšímu zacházení s přírodou. Lidstvu se nakonec podaří Hedoraha doslova vysušit a Godzilla pak jeho tělo roztrhne. A je klid.

Gigan

gigan zdroj: tisková zpráva

Kdo se chce rvát s Godzillou, musí do bitky přijít připravený. A to Gigan byl. Na první pohled vypadal jako další přerostlý ještěr, pár trochu neobvyklých prvků by se však na jeho těle najít dalo. Nejen účes, díky kterému vypadá jak punkáč z osmdesátých let, ale především obří kovové pazoury a nohy, s jejichž pomocí dokázal slavnějšímu protivníkovi na plátně docela zavařit.

A to není zdaleka všechno, ta podivná věc na jeho břiše totiž taky není na ozdobu a ve skutečnosti jde o obří a perfektně funkční motorovou pilu. Na motorovky mimochodem Rodan vsadil i později, když svoje klasické, ale ne až tak efektivní pařáty vyměnil právě za něco jako motorové pily. Tohohle fešáka si zkrátka nechce pustit k tělu ani samotná Godzilla, jeho objetí docela bolí.

Biollante

biolante zdroj: tisková zpráva

Tak tohle je opravdu hnusná věc, takže při bitce s Godzillou bylo celkem jasné, komu budou diváci fandit. Biollante je první monstrum vyrobené s pomocí godzillí DNA, na první ani na druhý pohled to ovšem úplně není poznat. Ono jde totiž do značné míry o rostlinu, ne o ještěra. Má sice obrovskou hubu plnou ostrých zubů, ale také spoustu šlahounů a dalších „kytkovitých a rostlinných“ prvků.

Tím nejnebezpečnějším je fakt, že má schopnost regenerace a po bitce s Godzillou dovede svoje tělo částečně opravit a být tak na druhé kolo zase ve formě. S 220 000 tunami jde o nejtěžšího protivníka, s jakým se kdy Godzilla střetl. A opět tu bylo i poselství pro náročnější diváky. Biollante měl symbolizovat nezodpovědné hrátky s genetikou, u kterých nikdo neví, kam až můžou vést. Kombinace DNA Godzilly, člověka a růže ale vypadá nádherně odpudivě, nemyslíte?

Mechagodzilla

mechagodzilla zdroj: tisková zpráva

Většina godzillích protivníků jsou taky ještěři a vypadají plus mínus podobně jako hlavní hrdina. A možná proto obvykle dostanou po tlamě. Mechagodzilla na to tedy jde trošku jinak. Svým designem slavné monstrum pochopitelně připomíná, ovšem jak už napovídá jméno, není to klasické zvíře, ale stroj z vesmíru vyrobený z „vesmírného titanu“. A ačkoliv to není žádný prcek a v bitce tělo a tělo mu to docela jde, spoléhá hlavně na svoje zbraně.

Godzilla má atomový dech, kterým dovede protivníky likvidovat na větší vzdálenost, ale Mechagodzilla? Ta má vlastně úplně všechno. A obvykle vyráží do bitek vyzbrojená různě. Díky své popularitě se objevila v hromadě filmů (někdy i jako klaďák) a spoléhá v nich na silové pole, laserový kanón nebo energetický paprsek, který střílí z očí. Může mít i laser ukrytý ve tlamě nebo rakety místo prstů. Tohle je zkrátka chodící arzenál.

Destoroyah

destoroyah zdroj: tisková zpráva

V godzillí historii je to docela mlaďoch, protože se objevil až v roce 1995. I když vlastně ono to tak úplně není. Na svět tak trochu přišel už v roce 1954, kdy se lidstvo s Godzillou seznámilo a pokoušelo se ji zničit speciálním zařízením na dně moře. Vedlejším efektem ovšem bylo zmutování tamních korýšů a výsledek je tahle potvora. Původně byly tyhle zrůdy velké asi jako člověk, dokázali se však „spojit“ do jedné, a nakonec dovedly být větší než samotná Godzilla.

Jejich největší verze navíc vypadá nikoliv jako přerostlý korýš, ale jako kombinace korýše, draka a nějakého pekelného démona nebo Balroga z Pána prstenů. Není divu, že tahle zrůda bývá považovaná za jednoho z největších a nejtěžších protivníků Godzilly. A na rozdíl od konkurence se mu povedlo něco nemyslitelného. Godzillu zabil! I když spíš s pomocí samotného studia Toho, které chtělo v Godzilla vs. Destoroyah filmovou sérii ukončit.

zdroj: Vertical Entertainment

Zdroje: Vlastní

ČLÁNKY O FILMU

Recenze: Godzilla II: Král monster – obří král destrukce je zpátky

Recenze: Godzilla II: Král monster – obří král destrukce je zpátky

30. 5. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Legendární Godzilla se připravuje na bitku o to, kdo bude na Zemi dělat velkého šéfa. A chystá se na střet s trojhlavým drakem.
Epický finální trailer připomíná květnovou premiéru nové Godzilly

Epický finální trailer připomíná květnovou premiéru nové Godzilly

25. 4. 2019 | Trailery | Adam Homola

Godzilla II Král monster je už skoro tady a bude doufat, že za měsíc už na Avengers: Endgame nikdo chodit nebude. Nový film s obřími monstry má totiž premiéru 30. května, což by mělo být pro Marvel dost času.
Dva spoty na blížící se Godzillu rozjíždí velkolepý střet monster

Dva spoty na blížící se Godzillu rozjíždí velkolepý střet monster

29. 3. 2019 | Trailery | Adam Homola

Legendární Godzilla se blíží a bere s sebou další monstra. Respektive proti nim bude bojovat, protože je to právě Godzilla, která bude jedinou nadějí lidstva.
10 filmů, které letos bude chtít vidět každý

10 filmů, které letos bude chtít vidět každý

4. 1. 2019 | Téma | Václav Rybář

Přehled nejdůležitějších masovek. Tyhle blockbustery a sequely budou hýbat diskuzními fóry.
Godzilla II: Král monster předvádí velký souboj ikonických monster

Godzilla II: Král monster předvádí velký souboj ikonických monster

11. 12. 2018 | Trailery | Adam Homola

Nadcházející Godzilla II: Král monster nebude ani zdaleka jen o ikonickém titulním monstru. To už víme docela dlouho a ostatně ani v jedničce nebyla jen a pouze Godzilla.
Godzilla se vrací společně s řadou dalších obřích monster

Godzilla se vrací společně s řadou dalších obřích monster

24. 7. 2018 | Dokina.cz | Adam Homola

První filmová role sympatické Millie Bobby Brown a hned je to Godzilla. Brown jistě znáte ze seriálu Stranger Things, ale tentokrát se bude muset potýkat s mnohem větší hrozbou. Doslova.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.