Francouzská komedie Hašišbába přijde do kin 21. února

- Téma autor: Michal Burkoň

Pod názvem Hašišbába přijde do českých kin 21. února francouzská komedie režiséra Jéroma Enrika, kterou na projekci v Praze představila distribuční společnost HCE.

Bernadette Lafont ve filmu Hašišbába

Bernadette Lafont ve filmu Hašišbába,zdroj: H.C.E.

Její hrdinkou je zapšklá babka žijící sama v zanedbaném paneláku na předměstí Paříže. Před deseti lety jí zemřel manžel, její restaurace zkrachovala a ona živoří na hranici životního minima. Důchod má malý, exekutor jí zabavil skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a neví, jak dál. Jednoho večera se však náhodou stane svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat marihuanu.

Stane se nejstarší dealerkou, mladí kolegové vedle ní krachují, a protože byla kdysi cukrářkou, začne péct konopné koláčky a cukroví. Má smysl pro kšeft, do kterého zapojí své stejně staré kamarádky, a její obchody vzkvétají. Splatí dluhy, kupuje si pěkné věci a zlepší i své vztahy s okolím včetně své dcery a vnuka. Trochu to komplikuje její zeť - policista, který pracuje právě na protidrogovém oddělení.

V okamžiku, kdy nesouhlasí s tím, aby své cukroví nabízela školním dětem, jí dodavatel drog unese vnuka. Stařenky se rozhodnou ho vysvobodit, ale nakonec k tomu přeci jen potřebují pomoc profesionálů. Ze spárů mafie jsou osvobozeny, o jejich nevině rozhodne i soud.

Hašišbába

Hašišbába,zdroj:H.C.E.

Aby rázovité stařenky pro své podnikání nalezly klid, otevřou si konopnou cukrárnu v Nizozemsku.

Hlavní roli ve snímku Hašišbába, který trvá jen 87 minut, ztvárnila čtyřiasedmdesátiletá herečka Bernardette Lafontová

Další novinkou z nabídky HCE bude v polovině března americká komedie Na šrot natočená podle scénáře režisérů a autorů předlohy Pařby ve Vegas a Pařby v Bangkoku Jona Lucase a Scotta Moorea.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.