Film Pixely prodlužuje agónii Adama Sandlera

27. 7. 2015 - 20:30 | Dokina.cz | Vojtěch Karlík

Film Pixely prodlužuje agónii Adama Sandlera zdroj: tisková zpráva

Byly doby, kdy obsadit do filmu Adama Sandlera bylo tím nejlepším možným rozhodnutím. Ten chlápek s poněkud ujetým druhem humoru byl továrnou na peníze. To však v posledních letech již neplatí a v USA před týdnem uvedený film Pixely jen potvrzují, že Sandler už tolik nefrčí.

Ať už se vám to líbí, nebo máte pocit, že Sandler je hrozivý herec, dlouhé roky v Hollywoodu platilo, že jde o velmi výdělečnou hvězdu, kterou se studiím vyplatí obsazovat. To však pomalu a jistě přestává platit a nejnovější trhák Pixely naznačuje, že lidé mohou být tímto dobrosrdečným sprosťákem už unaveni. Rozhodně to zatím neznamená, že novinka o mimozemské civilizaci útočící na planetu Zemi v podobě postaviček "devadesátkových" hrdinů z PC her skončí úplným fiaskem, ale začíná být vidět, že nejnovější kino generace už Sandlera tolik nežere.

zdroj: Falcon

Za první týden Pixely jen v USA utržily 24 miliónů dolarů, ze zbytku světa pak do kasy kin přinesly 25,4 miliónů. Celkově tedy tržby sahají k padesáti miliónům, což se může zdát jako solidní výsledek, ale skutečnost je trochu jiná. Odhadovaný rozpočet tohoto filmu není na dnešní poměry nijak závratný. Producenty prý přišel na 110 miliónů dolarů. Hranice pomyslné stovky však odděluje velkofilmy a blockbustery od levnější (byť stále áčkové) produkce. Zahraniční média však už nyní spekulují nad tím, že Sandler asi z tržeb příliš nadšený nebude, protože je sám kooproducentem. Snímek spoluprodukovala jeho firma Happy Madison Production.

Pro srovnání nabízíme přehled Sandlerových filmů, které zažily lepší zahajovací víkend. Snímek Trestná lavice z roku 2005 utržil první víkend sympatických 40 miliónů dolarů, animovaný snímek Hotel Transylvania pak vytáhnul z kapes diváků miliónů 42. Sandler Transylvanii produkoval, navíc v ní namluvil ústřední postavu Drákuly. Komedie jako Velký táta, oba díly Machrů, nebo Klik - život na dálkové ovládání, také přinesly více než 40 miliónů dolarů. Na druhou stranu dnes stále velmi populární, pro mnoho lidí dokonce kultovní komedie jako Malý Nicky měly první týden ještě horší výsledek. Kritici si na Sandlerovi většinou s chutí smlsnou, ale na druhou stranu, tenhle týpek si prostě na nic nehraje. Uvidíme, jak si Pixely povedou v dalších dnech.

Zdroje: Hollywood Reporter , Box Office Mojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.