Film Pixely prodlužuje agónii Adama Sandlera

27. 7. 2015 - 20:30 | Dokina.cz | Vojtěch Karlík

Film Pixely prodlužuje agónii Adama Sandlera zdroj: tisková zpráva

Byly doby, kdy obsadit do filmu Adama Sandlera bylo tím nejlepším možným rozhodnutím. Ten chlápek s poněkud ujetým druhem humoru byl továrnou na peníze. To však v posledních letech již neplatí a v USA před týdnem uvedený film Pixely jen potvrzují, že Sandler už tolik nefrčí.

Ať už se vám to líbí, nebo máte pocit, že Sandler je hrozivý herec, dlouhé roky v Hollywoodu platilo, že jde o velmi výdělečnou hvězdu, kterou se studiím vyplatí obsazovat. To však pomalu a jistě přestává platit a nejnovější trhák Pixely naznačuje, že lidé mohou být tímto dobrosrdečným sprosťákem už unaveni. Rozhodně to zatím neznamená, že novinka o mimozemské civilizaci útočící na planetu Zemi v podobě postaviček "devadesátkových" hrdinů z PC her skončí úplným fiaskem, ale začíná být vidět, že nejnovější kino generace už Sandlera tolik nežere.

zdroj: Falcon

Za první týden Pixely jen v USA utržily 24 miliónů dolarů, ze zbytku světa pak do kasy kin přinesly 25,4 miliónů. Celkově tedy tržby sahají k padesáti miliónům, což se může zdát jako solidní výsledek, ale skutečnost je trochu jiná. Odhadovaný rozpočet tohoto filmu není na dnešní poměry nijak závratný. Producenty prý přišel na 110 miliónů dolarů. Hranice pomyslné stovky však odděluje velkofilmy a blockbustery od levnější (byť stále áčkové) produkce. Zahraniční média však už nyní spekulují nad tím, že Sandler asi z tržeb příliš nadšený nebude, protože je sám kooproducentem. Snímek spoluprodukovala jeho firma Happy Madison Production.

Pro srovnání nabízíme přehled Sandlerových filmů, které zažily lepší zahajovací víkend. Snímek Trestná lavice z roku 2005 utržil první víkend sympatických 40 miliónů dolarů, animovaný snímek Hotel Transylvania pak vytáhnul z kapes diváků miliónů 42. Sandler Transylvanii produkoval, navíc v ní namluvil ústřední postavu Drákuly. Komedie jako Velký táta, oba díly Machrů, nebo Klik - život na dálkové ovládání, také přinesly více než 40 miliónů dolarů. Na druhou stranu dnes stále velmi populární, pro mnoho lidí dokonce kultovní komedie jako Malý Nicky měly první týden ještě horší výsledek. Kritici si na Sandlerovi většinou s chutí smlsnou, ale na druhou stranu, tenhle týpek si prostě na nic nehraje. Uvidíme, jak si Pixely povedou v dalších dnech.

Zdroje: Hollywood Reporter , Box Office Mojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.