Film Pixely prodlužuje agónii Adama Sandlera

27. 7. 2015 20:30 - Dokina.cz | Autor: Vojtěch Karlík

Film Pixely prodlužuje agónii Adama Sandlera

Byly doby, kdy obsadit do filmu Adama Sandlera bylo tím nejlepším možným rozhodnutím. Ten chlápek s poněkud ujetým druhem humoru byl továrnou na peníze. To však v posledních letech již neplatí a v USA před týdnem uvedený film Pixely jen potvrzují, že Sandler už tolik nefrčí.

Ať už se vám to líbí, nebo máte pocit, že Sandler je hrozivý herec, dlouhé roky v Hollywoodu platilo, že jde o velmi výdělečnou hvězdu, kterou se studiím vyplatí obsazovat. To však pomalu a jistě přestává platit a nejnovější trhák Pixely naznačuje, že lidé mohou být tímto dobrosrdečným sprosťákem už unaveni. Rozhodně to zatím neznamená, že novinka o mimozemské civilizaci útočící na planetu Zemi v podobě postaviček "devadesátkových" hrdinů z PC her skončí úplným fiaskem, ale začíná být vidět, že nejnovější kino generace už Sandlera tolik nežere.

Za první týden Pixely jen v USA utržily 24 miliónů dolarů, ze zbytku světa pak do kasy kin přinesly 25,4 miliónů. Celkově tedy tržby sahají k padesáti miliónům, což se může zdát jako solidní výsledek, ale skutečnost je trochu jiná. Odhadovaný rozpočet tohoto filmu není na dnešní poměry nijak závratný. Producenty prý přišel na 110 miliónů dolarů. Hranice pomyslné stovky však odděluje velkofilmy a blockbustery od levnější (byť stále áčkové) produkce. Zahraniční média však už nyní spekulují nad tím, že Sandler asi z tržeb příliš nadšený nebude, protože je sám kooproducentem. Snímek spoluprodukovala jeho firma Happy Madison Production.

Pro srovnání nabízíme přehled Sandlerových filmů, které zažily lepší zahajovací víkend. Snímek Trestná lavice z roku 2005 utržil první víkend sympatických 40 miliónů dolarů, animovaný snímek Hotel Transylvania pak vytáhnul z kapes diváků miliónů 42. Sandler Transylvanii produkoval, navíc v ní namluvil ústřední postavu Drákuly. Komedie jako Velký táta, oba díly Machrů, nebo Klik - život na dálkové ovládání, také přinesly více než 40 miliónů dolarů. Na druhou stranu dnes stále velmi populární, pro mnoho lidí dokonce kultovní komedie jako Malý Nicky měly první týden ještě horší výsledek. Kritici si na Sandlerovi většinou s chutí smlsnou, ale na druhou stranu, tenhle týpek si prostě na nic nehraje. Uvidíme, jak si Pixely povedou v dalších dnech.

Zdroje: Hollywood Reporter , Box Office Mojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chris Pratt a Tom Holland se ve Frčíme vydají na výlet s polovinou otce

Chris Pratt a Tom Holland se ve Frčíme vydají na výlet s polovinou otce

14. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Nová pixarovka se sice v češtině jmenuje Frčíme, ale klidně by se jí mohlo přezdívat „fantasy z předměstí“. Dva bratři z úplně běžného, na pohled nudného předměstí se totiž vydají na dobrodružství, jenže vtip je v tom, že tohle předměstí je úplně obyčejné zcela jinak.
Recenze: Blíženec – dva Smithové a technologická revoluce?

Recenze: Blíženec – dva Smithové a technologická revoluce?

11. 10. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Will Smith bojuje proti svému mladšímu klonu a Ang Lee se pokouší naznačit, jak by mohly filmy vypadat v blízké budoucnosti.
Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy

Klony útočí: před Willem Smithem se se svým mladším já rval Schwarzenegger i Eddie Murphy

10. 10. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

V akčním thrilleru Blíženec se Will Smith musí porvat se svým mladším klonem. A není jedinou hereckou hvězdou, která měla v kinech podobný problém.
John Wick s ženskou hrdinkou? Spin-off prý chystá Len Wiseman

John Wick s ženskou hrdinkou? Spin-off prý chystá Len Wiseman

9. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Železo se musí kout dokut je žhavé, a proto se začne už brzy natáčet první spin-off k Johnu Wickovi.