Film Pixely prodlužuje agónii Adama Sandlera

27. 7. 2015 20:30 - Dokina.cz | Autor: Vojtěch Karlík

Film Pixely prodlužuje agónii Adama Sandlera Zdroj: Archiv

Byly doby, kdy obsadit do filmu Adama Sandlera bylo tím nejlepším možným rozhodnutím. Ten chlápek s poněkud ujetým druhem humoru byl továrnou na peníze. To však v posledních letech již neplatí a v USA před týdnem uvedený film Pixely jen potvrzují, že Sandler už tolik nefrčí.

Ať už se vám to líbí, nebo máte pocit, že Sandler je hrozivý herec, dlouhé roky v Hollywoodu platilo, že jde o velmi výdělečnou hvězdu, kterou se studiím vyplatí obsazovat. To však pomalu a jistě přestává platit a nejnovější trhák Pixely naznačuje, že lidé mohou být tímto dobrosrdečným sprosťákem už unaveni. Rozhodně to zatím neznamená, že novinka o mimozemské civilizaci útočící na planetu Zemi v podobě postaviček "devadesátkových" hrdinů z PC her skončí úplným fiaskem, ale začíná být vidět, že nejnovější kino generace už Sandlera tolik nežere.

Za první týden Pixely jen v USA utržily 24 miliónů dolarů, ze zbytku světa pak do kasy kin přinesly 25,4 miliónů. Celkově tedy tržby sahají k padesáti miliónům, což se může zdát jako solidní výsledek, ale skutečnost je trochu jiná. Odhadovaný rozpočet tohoto filmu není na dnešní poměry nijak závratný. Producenty prý přišel na 110 miliónů dolarů. Hranice pomyslné stovky však odděluje velkofilmy a blockbustery od levnější (byť stále áčkové) produkce. Zahraniční média však už nyní spekulují nad tím, že Sandler asi z tržeb příliš nadšený nebude, protože je sám kooproducentem. Snímek spoluprodukovala jeho firma Happy Madison Production.

Pro srovnání nabízíme přehled Sandlerových filmů, které zažily lepší zahajovací víkend. Snímek Trestná lavice z roku 2005 utržil první víkend sympatických 40 miliónů dolarů, animovaný snímek Hotel Transylvania pak vytáhnul z kapes diváků miliónů 42. Sandler Transylvanii produkoval, navíc v ní namluvil ústřední postavu Drákuly. Komedie jako Velký táta, oba díly Machrů, nebo Klik - život na dálkové ovládání, také přinesly více než 40 miliónů dolarů. Na druhou stranu dnes stále velmi populární, pro mnoho lidí dokonce kultovní komedie jako Malý Nicky měly první týden ještě horší výsledek. Kritici si na Sandlerovi většinou s chutí smlsnou, ale na druhou stranu, tenhle týpek si prostě na nic nehraje. Uvidíme, jak si Pixely povedou v dalších dnech.

Zdroje: Hollywood Reporter , Box Office Mojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.