Film Láska je láska vede v návštěvnosti českých kin

8. 2. 2012 5:46 - Téma | Autor: red

Film Láska je láska vede v návštěvnosti českých kin zdroj: Archiv

Romantická komedie režiséra Milana Cieslara Láska je láska je stále v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ji podle informací Unie filmových distributorů zhlédlo dalších 25.227 diváků; celkem jich má na kontě přes 137.000.

Druhé místo obsadil vzápětí po premiéře žhavý kandidát letošních Oscarů - magický snímek amerického režiséra Martina Scorseseho Hugo a jeho velký objev, který je poctou počátkům kinematografie. V kinech ho zhlédlo 12.126 diváků. Třetí skončila nová verze příběhů detektiva Sherlocka Holmese s podtitulem Hra stínů, následovaná pokračováním animovaného příběhu Happy Feet.

I páté místo tabulky obsadil animovaný film, a to Kocour v botách. V českých kinech se promítá už skoro tři měsíce, za tu dobu ho vidělo 232.084 malých i velkých diváků.

Hugo a jeho velký objev

Z domácí tvorby obsadil šestnácté místo celovečerní dokument Heleny Třeštíkové Soukromý vesmír. Komedie Alice Nellis nazvaná Perfect Days - I ženy mají své dny je osmnáctá. Celkem má na kontě 226.937 diváků.

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

2. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Patty Jenkins, režisérka Wonder Woman a nadcházející Wonder Woman 1984 prozradila, proč odmítla natáčet Ligu spravedlnosti.
Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jeden z nejostřeji sledovaných hollywoodských projektů si právě našel nový domov. Novinku od Martina Scorseseho uvidíme sice i v kinech, ale doma bude na Apple.
Ježek Sonic dostane pokračování

Ježek Sonic dostane pokračování

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Kdo by to byl řekl, že se zrovna z Ježka Sonica stane jeden z nejúspěšnějších videoherních filmů vůbec.
Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.