Cieslarova komedie Láska je láska vede tabulku návštěvnosti kin.

26. 1. 2012 - 6:40 | Téma | red

Cieslarova komedie Láska je láska vede tabulku návštěvnosti kin. zdroj: tisková zpráva

Romantická komedie režiséra Milana Cieslara Láska je láska se hned po premiéře objevila v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ji zhlédlo 41.000 diváků, kteří v pokladnách nechali 5,3 milionu korun.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů další novinka - americký akční sci-fi horor s názvem Underworld: Probuzení, který před filmová plátna přilákal 16.230 diváků. Třetí skončil dobrodružný snímek Sherlock Holmes: Hra stínů, který má zatím na kontě celkem 156.108 lidí, a hned za ním animovaná rodinná komedie Happy Feet 2.

Pátá je americká verze akčního příběhu Muži, kteří nenávidí ženy, natočená podle švédského knižního bestselleru s Danielem Craigem v hlavní roli.

Underworld: Probuzení, Kate Beckinsale

Z domácí tvorby je komedie Alice Nellis s názvem Perfect Days - I ženy mají své dny desátá. Na třináctém a čtrnáctém místě jsou snímky Labyrint režiséra Tomáše Houšky a Vejdělkovi Muži v naději. Celkem má na kontě přes 800.000 diváků a právě vychází na DVD a Blu-ray.

Osmnácté místo obsadila ironická road-movie Rodina je základ státu režiséra a scenáristy Roberta Sedláčka o fenoménu tunelování v Česku. Je nejlepším domácím filmem roku 2011, proměnila polovinu nominací, když získala čtyři Ceny české filmové kritiky. Před sebou má ještě hlasování o České lvy. V kinech ji však dosud vidělo jen 17.200 diváků.

Perfect Days: I ženy mají své dny

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.