Cieslarova komedie Láska je láska vede tabulku návštěvnosti kin.

26. 1. 2012 6:40 - Téma | Autor: red

Cieslarova komedie Láska je láska vede tabulku návštěvnosti kin.

Romantická komedie režiséra Milana Cieslara Láska je láska se hned po premiéře objevila v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ji zhlédlo 41.000 diváků, kteří v pokladnách nechali 5,3 milionu korun.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů další novinka - americký akční sci-fi horor s názvem Underworld: Probuzení, který před filmová plátna přilákal 16.230 diváků. Třetí skončil dobrodružný snímek Sherlock Holmes: Hra stínů, který má zatím na kontě celkem 156.108 lidí, a hned za ním animovaná rodinná komedie Happy Feet 2.

Pátá je americká verze akčního příběhu Muži, kteří nenávidí ženy, natočená podle švédského knižního bestselleru s Danielem Craigem v hlavní roli.

Underworld: Probuzení, Kate Beckinsale

Z domácí tvorby je komedie Alice Nellis s názvem Perfect Days - I ženy mají své dny desátá. Na třináctém a čtrnáctém místě jsou snímky Labyrint režiséra Tomáše Houšky a Vejdělkovi Muži v naději. Celkem má na kontě přes 800.000 diváků a právě vychází na DVD a Blu-ray.

Osmnácté místo obsadila ironická road-movie Rodina je základ státu režiséra a scenáristy Roberta Sedláčka o fenoménu tunelování v Česku. Je nejlepším domácím filmem roku 2011, proměnila polovinu nominací, když získala čtyři Ceny české filmové kritiky. Před sebou má ještě hlasování o České lvy. V kinech ji však dosud vidělo jen 17.200 diváků.

Perfect Days: I ženy mají své dny

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.