Cieslarova komedie Láska je láska zůstává i nadále v čele návštěvnosti kin

14. 2. 2012 17:06 - Téma | Autor: red

Cieslarova komedie Láska je láska zůstává i nadále v čele návštěvnosti kin Zdroj: Archiv

Komedie režiséra Milana Cieslara Láska je láska se i nadále drží v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo dalších téměř 20.000 diváků. Zatím jich má na kontě 169.108, tržby dosáhly 22,3 milionu korun.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů Lucasova sci-fi sága Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba 3D, což je trojrozměrná verze původního snímku z roku 1999. V kinech ji o víkendu zhlédlo 13.244 lidí. Hned za ní skončil Scorseseho film Hugo a jeho velký objev. Ani 11 nominací na Oscara však nestačilo zvýšit zájem diváků - do kin jich o víkendu přilákal necelých 6000.

Třetí je rovněž americký snímek Jack a Jill a za ním nově pojatá verze příběhů detektiva Sherlocka Holmese s podtitulem Hra stínů, následovaná thrillerem Muži, kteří nenávidí ženy. Návštěvnost těchto dvou titulů však nepřesáhla pětitisícovou hranici.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Domácí tvorba nemá kromě Cieslarovy romantické komedie v první dvacítce žádné zastoupení, což je neobvyklé. Americkou hegemonii však narušily snímky jiných teritorií - Happy Feet 2 (Austrálie) na osmém, Jeden musí z kola ven a Speciální jednotka (Francie) na patnáctém, respektive sedmnáctém místě, Nebezpečná metoda (Británie) na šestnáctém místě a Rozchod Nadera a Simin (Írán), který první dvacítku uzavírá.

Rekordmanem žebříčku je ze sedmého místa americký animovaný snímek Kocour v botách, který během jedenácti týdnů zhlédlo na 240.000 lidí.

Hugo a jeho velký objev

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.