Cieslarova komedie Láska je láska zůstává i nadále v čele návštěvnosti kin

14. 2. 2012 - 17:06 | Téma | red

Cieslarova komedie Láska je láska zůstává i nadále v čele návštěvnosti kin zdroj: tisková zpráva

Komedie režiséra Milana Cieslara Láska je láska se i nadále drží v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo dalších téměř 20.000 diváků. Zatím jich má na kontě 169.108, tržby dosáhly 22,3 milionu korun.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů Lucasova sci-fi sága Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba 3D, což je trojrozměrná verze původního snímku z roku 1999. V kinech ji o víkendu zhlédlo 13.244 lidí. Hned za ní skončil Scorseseho film Hugo a jeho velký objev. Ani 11 nominací na Oscara však nestačilo zvýšit zájem diváků - do kin jich o víkendu přilákal necelých 6000.

Třetí je rovněž americký snímek Jack a Jill a za ním nově pojatá verze příběhů detektiva Sherlocka Holmese s podtitulem Hra stínů, následovaná thrillerem Muži, kteří nenávidí ženy. Návštěvnost těchto dvou titulů však nepřesáhla pětitisícovou hranici.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Domácí tvorba nemá kromě Cieslarovy romantické komedie v první dvacítce žádné zastoupení, což je neobvyklé. Americkou hegemonii však narušily snímky jiných teritorií - Happy Feet 2 (Austrálie) na osmém, Jeden musí z kola ven a Speciální jednotka (Francie) na patnáctém, respektive sedmnáctém místě, Nebezpečná metoda (Británie) na šestnáctém místě a Rozchod Nadera a Simin (Írán), který první dvacítku uzavírá.

Rekordmanem žebříčku je ze sedmého místa americký animovaný snímek Kocour v botách, který během jedenácti týdnů zhlédlo na 240.000 lidí.

Hugo a jeho velký objev

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.
Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

29. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Na nové Smrtonosné pasti se pracovalo několik let, ale Disney teď vyhlásilo stopku.