Cieslarova komedie Láska je láska zůstává i nadále v čele návštěvnosti kin

- Téma autor: red

Komedie režiséra Milana Cieslara Láska je láska se i nadále drží v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo dalších téměř 20.000 diváků. Zatím jich má na kontě 169.108, tržby dosáhly 22,3 milionu korun.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů Lucasova sci-fi sága Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba 3D, což je trojrozměrná verze původního snímku z roku 1999. V kinech ji o víkendu zhlédlo 13.244 lidí. Hned za ní skončil Scorseseho film Hugo a jeho velký objev. Ani 11 nominací na Oscara však nestačilo zvýšit zájem diváků - do kin jich o víkendu přilákal necelých 6000.

Třetí je rovněž americký snímek Jack a Jill a za ním nově pojatá verze příběhů detektiva Sherlocka Holmese s podtitulem Hra stínů, následovaná thrillerem Muži, kteří nenávidí ženy. Návštěvnost těchto dvou titulů však nepřesáhla pětitisícovou hranici.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Domácí tvorba nemá kromě Cieslarovy romantické komedie v první dvacítce žádné zastoupení, což je neobvyklé. Americkou hegemonii však narušily snímky jiných teritorií - Happy Feet 2 (Austrálie) na osmém, Jeden musí z kola ven a Speciální jednotka (Francie) na patnáctém, respektive sedmnáctém místě, Nebezpečná metoda (Británie) na šestnáctém místě a Rozchod Nadera a Simin (Írán), který první dvacítku uzavírá.

Rekordmanem žebříčku je ze sedmého místa americký animovaný snímek Kocour v botách, který během jedenácti týdnů zhlédlo na 240.000 lidí.

Hugo a jeho velký objev

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.