Cieslarova komedie Láska je láska zůstává i nadále v čele návštěvnosti kin

14. 2. 2012 - 17:06 | Téma | red

Cieslarova komedie Láska je láska zůstává i nadále v čele návštěvnosti kin zdroj: tisková zpráva

Komedie režiséra Milana Cieslara Láska je láska se i nadále drží v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo dalších téměř 20.000 diváků. Zatím jich má na kontě 169.108, tržby dosáhly 22,3 milionu korun.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů Lucasova sci-fi sága Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba 3D, což je trojrozměrná verze původního snímku z roku 1999. V kinech ji o víkendu zhlédlo 13.244 lidí. Hned za ní skončil Scorseseho film Hugo a jeho velký objev. Ani 11 nominací na Oscara však nestačilo zvýšit zájem diváků - do kin jich o víkendu přilákal necelých 6000.

Třetí je rovněž americký snímek Jack a Jill a za ním nově pojatá verze příběhů detektiva Sherlocka Holmese s podtitulem Hra stínů, následovaná thrillerem Muži, kteří nenávidí ženy. Návštěvnost těchto dvou titulů však nepřesáhla pětitisícovou hranici.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Domácí tvorba nemá kromě Cieslarovy romantické komedie v první dvacítce žádné zastoupení, což je neobvyklé. Americkou hegemonii však narušily snímky jiných teritorií - Happy Feet 2 (Austrálie) na osmém, Jeden musí z kola ven a Speciální jednotka (Francie) na patnáctém, respektive sedmnáctém místě, Nebezpečná metoda (Británie) na šestnáctém místě a Rozchod Nadera a Simin (Írán), který první dvacítku uzavírá.

Rekordmanem žebříčku je ze sedmého místa americký animovaný snímek Kocour v botách, který během jedenácti týdnů zhlédlo na 240.000 lidí.

Hugo a jeho velký objev

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.