Doba ledová sesadila z čela žebříčku návštěvnosti Spider-Mana

16. 7. 2012 - 12:10 | Téma | red

Doba ledová sesadila z čela žebříčku návštěvnosti Spider-Mana zdroj: tisková zpráva

Čtvrté pokračování animovaných filmů ze série o Době ledové se při své premiéře stalo o víkendu nejnavštěvovanějším filmem v amerických a kanadských kinech. Doba ledová 4: Země v pohybu sesadila z prvního místa novou filmovou verzi dobrodružství Spider-Mana.

Doba ledová ve 3D překonala očekávání a utržila během víkendu 46 milionů dolarů (956 milionů korun). Minulý film ze série, Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů, měl při premiérovém víkendu v roce 2009 tržby "jen" 42 milionů. Nejlepší premiéru měla ale v roce 2006 Doba ledová 2: Obleva s 68 miliony dolarů. Série zatím po celém světě utržila na 1,9 miliardy dolarů, uvádí specializovaný web Box Office Mojo.

The Amazing Spider-Man s Andrewem Garfieldem na druhém místě měl víkendové tržby 35 milionů dolarů a po skoro dvou týdnech v severoamerických kinech utržil 201 milionů a s tržbami v zahraničí celkem 521 milionů dolarů a stal se jedním z finančně nejúspěšnějších filmů sezony.

Na třetím místě je s 22,1 milionu dolarů překvapení letní sezony, komedie Méďa o oživlém plyšovém medvědovi s Markem Wahlbergem. Od uvedení do kin na konci června za něj diváci na vstupném zaplatili už 159 milionů dolarů.

Spider-Man

Na čtvrtém místě se s 10,6 milionu dolarů udržel další animovaný snímek - Rebelka o vzpurné skotské princezně. Za měsíc má Rebelka v severní Americe tržby už 196 milionů dolarů.

Další překvapení sezony, snímek o striptérech Bez kalhot měl na pátém místě tržby devět milionů dolarů a tři týdny od uvedení do kin už 96 milionů. Odsunul na šesté místo drama o mexických drogových kartelech od Olivera Stonea Divoši s 8,7 milionu dolarů (31,5 milionu za dva týdny v kinech).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.