Doba ledová sesadila z čela žebříčku návštěvnosti Spider-Mana

16. 7. 2012 12:10 - Téma | Autor: red

Doba ledová sesadila z čela žebříčku návštěvnosti Spider-Mana Zdroj: Archiv

Čtvrté pokračování animovaných filmů ze série o Době ledové se při své premiéře stalo o víkendu nejnavštěvovanějším filmem v amerických a kanadských kinech. Doba ledová 4: Země v pohybu sesadila z prvního místa novou filmovou verzi dobrodružství Spider-Mana.

Doba ledová ve 3D překonala očekávání a utržila během víkendu 46 milionů dolarů (956 milionů korun). Minulý film ze série, Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů, měl při premiérovém víkendu v roce 2009 tržby "jen" 42 milionů. Nejlepší premiéru měla ale v roce 2006 Doba ledová 2: Obleva s 68 miliony dolarů. Série zatím po celém světě utržila na 1,9 miliardy dolarů, uvádí specializovaný web Box Office Mojo.

The Amazing Spider-Man s Andrewem Garfieldem na druhém místě měl víkendové tržby 35 milionů dolarů a po skoro dvou týdnech v severoamerických kinech utržil 201 milionů a s tržbami v zahraničí celkem 521 milionů dolarů a stal se jedním z finančně nejúspěšnějších filmů sezony.

Na třetím místě je s 22,1 milionu dolarů překvapení letní sezony, komedie Méďa o oživlém plyšovém medvědovi s Markem Wahlbergem. Od uvedení do kin na konci června za něj diváci na vstupném zaplatili už 159 milionů dolarů.

Spider-Man

Na čtvrtém místě se s 10,6 milionu dolarů udržel další animovaný snímek - Rebelka o vzpurné skotské princezně. Za měsíc má Rebelka v severní Americe tržby už 196 milionů dolarů.

Další překvapení sezony, snímek o striptérech Bez kalhot měl na pátém místě tržby devět milionů dolarů a tři týdny od uvedení do kin už 96 milionů. Odsunul na šesté místo drama o mexických drogových kartelech od Olivera Stonea Divoši s 8,7 milionu dolarů (31,5 milionu za dva týdny v kinech).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.